Kultura i rozrywka

Zamknij

Dodaj komentarz

Jedzenie świata na placu BCK (FOTO)

21:24, 16.09.2018
Skomentuj Jedzenie świata na placu BCK (FOTO)
Nie tylko orientalnej kuchni, amerykańskich hamburgerów czy słynnych belgijskich frytek ale także kuchni molekularnej można spróbować na festiwalu Food Trucków, który odbył się w Biłgoraju.

Trzeci weekend września był nie lada gratką dla miłośników kulinariów. Plac BCK zamieni się w swoisty street food, na którym zaparkowało kilkanaście jedzeniowozów. Było można spróbować m. in. amerykańskich burgerów, meksykańskiego burrito, azjatyckiej zupy ramen, słynnej tajskiej potrawy Pad Thai, tajskich lodów czy belgijskich frytek.


Jednym ze smakołyków jest lemoniada z ciekłym azotem. -To jest nasz specjał, z którego jesteśmy dumni - przyznaje Eugeniusz Dmytrenko z food trucka Le Mini Lemoniada. -To napój o smaku pomarańczowo - cytrynowy z dodatkiem ciekłego azotu. To lemoniada molekularna. Ciekły azot, który dodajemy ma temperaturę -193 dodaje orzeźwienia do napoju, poza tym zachodzi widowiskowy proces sublimacji - przyznaje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Eugeniusz Dmytrenko z food trucka "Le Mini Lemoniada".

Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych atrakcje z dmuchańcami oraz dla wszystkich strefę chilloutu i koncerty. Organizatorem Festiwalu było Centrum Kultury Niezależnej "Pogotowie". Wydarzenie zostało dofinansowane z programów "Działaj Lokalnie" i "FIO Lubelskie Lokalnie".

/bilgoraj.com.pl/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%