Młodzieży bardzo podobały się dwugodzinne warsztaty w muzeum prowadzone przez profesjonalnego edukatora, wykładowcę krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajęcia w muzeum prowadzone były w ramach projektu pt. „Sztuka interpretacji”, dzięki któremu uczniowie jako odbiorcy sztuki odczytywali różne znaczenia współczesnych obrazów, rzeźb czy instalacji, przeżywali odmienne emocje. Członkowie SKF poznawali zasady opisywania i analizy dzieła sztuki współczesnej, sposoby jego odbioru i interpretacji, szczególnie przydatne na egzaminie z języka polskiego, historii sztuki, a także w życiu podczas kontaktu z różnymi dziełami współczesnych artystów.
W Teatrze im. Juliusza Słowackiego duże wrażenie na młodych ludziach wywarł spektakl „Ziemia, planeta ludzi”, który wzbudził zainteresowanie niezwykłą oszczędnością dekoracji, pomysłami scenicznymi, operowaniem światłem, bardzo dobrą grą aktorską i tematyką, która jest ciągle aktualna, gdy trzeba wybierać między realizacją własnych planów a potrzebami innych, najbliższych. Młodzież w czasie dyskusji zwracała uwagę na pomysły reżysera, by ukazać fascynację człowieka kosmosem i lotami kosmicznymi, łączenie muzyki elektronicznej z grą sceniczną aktorów czy trudne relacje między bohaterami sztuki.
Na drugi dzień odbyły się warsztaty teatralne w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w ciekawej formie spektaklu pt. „Prolog” w reżyserii Remigiusza Brzyka. Niezapomnianym przeżyciem dla uczniów było odegranie jednej ze scen spektaklu wspólnie z aktorami znanymi z telewizji, a także możliwość rozmowy z artystami, dzielenie się wrażeniami po zakończeniu przedstawienia i pamiątkowe zdjęcia. Ostatnim punktem programu był seans filmowy dzieła „Zwyczajna dziewczyna” w reżyserii Lone Scherfig w kameralnej sali kina „Kijów”. Dzięki tej prezentacji uczniowie poznali warsztat filmowców z lat 40-tych ubiegłego wieku całkowicie odmienny od współczesnych produkcji wielkich wytwórni filmowych.
Na zakończenie pobytu w Krakowie uczniowie wzięli udział w Targach Edukacyjnych odbywających się przy Sukiennicach, gdzie studenci wraz z wykładowcami w atrakcyjny sposób prezentowali swoje ośrodki akademickie. Były wykłady, pokazy, pomiary i ćwiczenia w formie konkursów, w których brali udział członkowie SKF i wygrywali nagrody rzeczowe. Opiekunami Szkolnego Koła Filmowego są Barbara Chołyst i Alina Dzido.
/ZSO/
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Jest decyzja Policji na wniosek posłanki. Chodzi o...
Nielegalnym migrantom, mówimy stanowcze..., raczej nie!
Silk
16:24, 2025-07-09
Projekt o zniesieniu dwukadencyjności trafił do Sejmu
Nic tu do rzeczy nie ma zadowolenie mieszkańców. Prawda jest taka , że kto potrafi lepszą , czasami wstrętną kampanię zrobić , ten wygra. Jak partia pomoże , to uruchomi wszystkich przydupasów i wygrana w kieszeni. Zatrudnieni w urzędzie tez w kampanii po cichu biorą udział. Jak partia kupiła stroje kolu gospodyń, albo coś strażakom ufundowała, potańcówke zrobiła, to jej kandydat wygra. Dwie kadencje jest ok. i schodzimy na ziemię.
8 lat
12:54, 2025-07-09
Projekt o zniesieniu dwukadencyjności trafił do Sejmu
Boli oderwanie od koryta... Po uzyskaniu wieku emerytalnego wszyscy won...
Krajan
12:26, 2025-07-09
Jest decyzja Policji na wniosek posłanki. Chodzi o...
A może pani poseł Matysiak powinna pomyśleć o bezpieczeństwie dziewczynek w domu dziecka?
07:43, 2025-07-09
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz