-Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte ku coraz nowym pokoleniom. Ku coraz nowym znakom czasu. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo - mówił w 1982 roku w Fatimie Jan Paweł II. W dniach 11 - 13 maja br. w parafii św. Jerzego w Biłgoraju odbyło się "Triduum Fatimskie" w związku ze stuleciem objawień Matki Bożej w Fatimie. Słowo Boże podczas tych dni głosił ojciec Paweł Warchoł OFMConv, franciszkanin z Niepokalanowa.
-Każda taka rzecz jest cenna i dobra pożyteczna. Dbrze, że to triduum się zrodziło z inicjatywy ks. proboszcza, wszystkich kapłanów, a także wiernych, którzy przychodzą na to wydarzenie, modlą się, słuchają Słowa Bożego, a przede wszystkim uświadamiają sobie wagę Fatimy i przesłania Maryi. Jak powiedział papież Benedykt XVI: „Łudzi się ten, kto sądzi, że przesłanie Fatimy się skończyło”. Dlatego tym bardziej wiemy, że jest ono cenne i aktualne, a wszystko, co dobre, cenne i piękne niech się rozwija - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl ojciec Warchoł.
-Niezwykły jest dzisiejszy dzień. Najważniejszym przesłaniem Matki Bożej skierowanym do Łucji w 1917 roku były słowa: „Na końcu zatriumfuje moje Niepokalane Serce”. W czasach kiedy ludzie wciąż są pełni obaw i stoją przed trudnościami, uciekają się do różnorakich możliwości, które mają im przynieść wewnętrzny spokój, orędzie fatimskie jest balsamem na zmęczoną duszę człowieka i światłem niosącym nadzieję na pokój. Prośmy dzisiaj za przyczyną Pani Fatimskiej, aby Jej Niepokalane Serce zatriumfowało w naszych sercach, abyśmy podjęli to wezwanie płynące z Fatimy, wezwanie do pokuty, do modlitwy różańcowej i wielkiej modlitwy za cały świat. Ofiarujmy ten dzisiejszy trud pielgrzymowania po naszej parafii jako zadość uczynienie za nasze grzechy i grzechy świata, a także jako uproszenie u Boga wszelkich łask dla nas, a także dla wszystkich dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Komunii św. do swoich serc - mówił podczas Eucharystii ks. Stanisław Budzyński proboszcz parafii św. Jerzego.
Po Mszy święte wierni wyruszyli w procesji różańcowej z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła parafii. Podczas procesji modlitwą różańcową modlono się o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach, a także o nawrócenie dla zatwardziałych grzeszników. Figurę Matki Bożej nieśli przedstawiciele rodzin, Legionu Maryi, Przyjaciół Oblubieńca, Domowego Kościoła i lektorzy. Dzień 13 maja 2017 roku jest dniem kanonizacji Hiacynty i Franciszka.
/bilgoraj.com.pl/
q22:02, 13.05.2017
Czy w sądach będzie mniej spraw a policja będzie bezrobotna?Może ktoś zmienił życie , są jakieś świadectwa?Czemu się nie mówi o 4 tajemnicy?
22:44, 13.05.2017
Ile jutro katoliczek usunie ciąże i zrobi skrobanki?
5609:23, 14.05.2017
A ilu katolików napisze oszczercze komentarze o innych osobach, a ilu będzie wychwalać morderców a poniżać pomordowanych, itd. itd. A jeżeli wierzymy to bądżmy mili, uprzejmi i kochający innych choć różnych wyznań,poglądów. Różnijmy się ale po chrześcijańsku a nie po polsku.
+2=511:46, 14.05.2017
Średniowiecze Panowie i Panie, taką ścemę obiawień to tylko Polakom można sprzedać. Aż żal na to patrzeć:-(
2315:28, 14.05.2017
Po to wybudowali wam kościoły żebyście się w nich modlili a nie łazicie po ulicach i zakłócacie porządek mieszkańcom. I jeszcze policja musi was eskortować.
ilk17:58, 14.05.2017
Tak, bo takich islamistów to nikt nie musi eskortować, bo sobie zawsze dadzą radę!
o-j23 21:18, 14.05.2017
pocałuj Lenina w d... komuchu. Kościół to nie tylko budynki czy ulice 'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam'
Spółka Mel-Sped chce wybudować zakład w Woli Dużej...
Super inicjatywa koniec ze straszydłem
Super
15:24, 2025-06-06
Spółka Mel-Sped chce wybudować zakład w Woli Dużej...
Zapoznaj się z układem działek obok tego ośrodka to zrozumiesz , te działki będą ch... warte i nikt tam się nie wybuduje , może ty masz to w d... bo tam nic nie masz . Niech sobie budują fabrykę w innym miejscu
Do -Nie rozumiem
15:07, 2025-06-06
Ostra wymiana zdań na sesji Rady Miasta. Janusz Rosłan
Panie Gleń warto pomyśleć aby zrzec się stanowiska i ustąpić skoro nic pan nie ma do zaoferowania i się Pan na tym nie zna. BIŁGORAJ chcę mieć za Burmistrza Miasta Pana J. ROSŁANA.....Brawo
Obywatelka
14:21, 2025-06-06
W Biłgoraju ma powstać pomnik poświęcony ofiarom
Wyjątkowo dużo banderowców na tym forum. Stawiają minusy każdemu, co popiera pomysł postawienia pomnika w naszym mieście... 😡
Silk
14:09, 2025-06-06