Kultura i rozrywka

Zamknij

Dodaj komentarz

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017 (FOTO)

07:12, 08.04.2017
3 Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017 (FOTO)
Późny wieczorem 7 kwietnia br., po Mszy św. z Goraja wyruszyła "Ekstremalna Droga Krzyżowa", w której udział wzięło ponad 250 osób. Dwie trasy prowadziły z Goraja do Biłgoraja i do Lipy. Nie było śpiewów, przewodnika, tylko kilkadziesiąt kilometrów samotności, modlitwy i zmagania się z własnymi słabościami.

Organizatorem wydarzenia w naszym Rejonie był wikariusz parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Goraju, ks. Mateusz Januszewski. Wyruszenie na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej poprzedziła Msza święta sprawowana w gorajskim kościele. Pierwsza trasa prowadziła do biłgorajskiego sanktuarium św. Marii Magdaleny i liczyła 44 km, druga do Lipy o długości ponad 57 km. Na 10 kilometrową trasę wyruszyły - wspólnie z ks. Stanisławem Budzyńskim - osoby niepełnosprawne.



Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu w nocy kilkudziesięciokilometrowej drogi w ciszy i na modlitwie. Każdy uczestnik otrzymuje mapę z trasą i okolicznościowe rozważania. W tym roku tematem przewodnim jest hasło "Droga przełomu". -To nocne wyzwanie to przede wszystkim doświadczenie Pana Boga i walka z własnymi słabościami, poświęcenie się w łączności z Jezusem Chrystusem. Chodzi o to by przekraczać siebie, stawiać sobie wymagania i przekraczać granice. W cierpieniu, zmęczeniu, samotności możemy skupić się na modlitwie i łączyć z cierpiącym Chrystusem - podkreśla ks. Januszewski.

-Już w zeszłym roku chciałam wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, niestety nie mogłam. W tym roku pojawiła się możliwość i z niej skorzystałam. Chcę w ciszy i milczeniu, pokonując własne słabości być blisko Boga - wyjaśnia Teresa Bogdanowicz - Bordzań.

/bilgoraj.com.pl/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

dede

0 0

Ja tylko szedłem , a Bóg zwyciężył .Chwała Ci Ojcze !!!!!!!!!!

10:18, 08.04.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

omiomi

0 0

Gratulacje dla wszystkich, którzy wygrali walkę... z samym sobą!!:)

11:16, 08.04.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0 0

I nauczając dalej mówił: «Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, 39 pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. 40 Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok».
jakoś tam nie widziałem katolika Schodzinskiego czy akowca płytę , oni tylko od pouczeń a gdzie jest Jago z flagą?

14:22, 08.04.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%