Na początku spotkania wszyscy uczestnicy - dzieci wraz z rodzicami, lokalni mieszkańcy oraz rodziny z Biłgoraja i okolic - przygotowali dla siebie zdrowe owocowe szaszłyki, które były zachętą do zdrowego odżywiania; tym symbolicznym gestem - otwarto projekt pod nazwą: „Żółty talerz”. Jest to wspólny program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z pięcioma polskimi organizacjami pomocowymi: Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, Caritas, TPD,PCK, Banki Żywności.
Żółty Talerz ma przynieść konkretne efekty: zwiększyć liczbę żywionych dzieci, poprawić jakość żywienia, aktywizować lokalne społeczności wokół problemu żywienia dzieci i dostarczyć wiedzy niezbędnej do prawidłowego żywienia najmłodszych. Żółty Talerz na terenie Polski to 4 mln zł na żywienie dzieci, które mają zaowocować ponad 1 mln wydanych posiłków. Marta Kimak - koordynator Programu Umacniania Rodziny zaprosiła dzieci oraz rodziców na cykl spotkań z dietetykiem w placówkach wsparcia dziennego w Bukowej, Gromadzie i Woli Dereźniańskiej, zaplanowanych w ramach projektu, który będzie trwał do końca sierpnia 2017 roku.
Prawo do zdrowego odżywiania to jedno z praw dzieci, na które szczególnie trzeba zwrócić uwagę, a przygotowana dekoracja miała na celu ich przypomnienie. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali zachęceni do integracyjnych tańców, które były dobrą rozgrzewką przed rodzinnymi konkurencjami. Rodziny zbierały punkty biorąc udział w przygotowanych zadaniach m.in. rzut do celu, chiński ziemniak, slalom, skok w workach itp.
Po rodzinnych zmaganiach zwycięska drużyna otrzymała worek ziemniaków. Na scenie ogłoszono wyniki konkursu pt: „Uzależnieniom mówimy NIE”, a autorom prac wręczono dyplomy i nagrody. Spotkanie zakończyło się wspólnym pieczeniem ziemniaków i ich degustacją.
/Monika Wojda/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Spotkanie z NOWA Polska w Biłgoraju
Szanse wyborcze = 0
Szkoda czasu
18:06, 2026-05-18
Skolim otworzył sezon turystyczny w Biłgoraju!
A ja specjalnie dla rodziców tych dziewuszek dedykuję te Skolimowe fragmenty: "Chciałaś mieć łobuza jak twoje koleżanki Podejdę teraz bliżej, ja zerwę z ciebie majtki Będziesz więcej chciała, zobaczysz jak to działa Przy mnie tej nocy będziesz ostro balowała". I jeszcze to: "Rozkładam nogi twoje I biorę to co mojeKolejną nockę, skarbie Spędzamy już we dwoje".
-
14:36, 2026-05-18
Trener z Biłgoraja w Venum Training Camp
Coś mi tu nie gra - najpierw jest, że został zauważony i zatrudniony do pracy z "najlepszymi w Świecie" a dalej że "Ten spektakularny awans sportowy nie byłby możliwy bez zaangażowania partnerów biznesowych i sponsorów". To konkretnie - zapłacił pieniędzmi sponsorów za pobyt w tym ośrodku żeby "zbierać doświadczenia" czy został przez właściciela zatrudniony jako doskonały fachowiec.
-
14:08, 2026-05-18
Skolim otworzył sezon turystyczny w Biłgoraju!
Jestem ciekaw czy ta dziatwa - a i reszta publiki - wie o czym jest ten "utwór". Rozczulający jest widok jak te rozanielone dziewczęta wyśpiewują/wykrzykują fragment "...Czekałaś latami na swego księcia z bajki / A teraz masz łobuza, co zrywa z Ciebie majtki”.
MójNick
13:53, 2026-05-18