Parafiada łączyła zaciętą sportową rywalizację z wymiarem religijnym i patriotycznym, stanowiąc hołd dla św. Jana Pawła II. Data turnieju zbiegła się bowiem z 47. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską, która przypadała 16 października.
[FOTORELACJANOWA]13998[/FOTORELACJANOWA]
Turniej był doskonałą okazją do integracji Liturgicznej Służby Ołtarza spoza cotygodniowych zbiórek i służby przy ołtarzu. Jak podkreślił ks. Radosław Sokołowski, wikariusz w parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju:
- Turniej był okazją do integracji i umożliwienia rozwoju pasji ministrantom, którzy zazwyczaj spotykają się na zbiórkach i przy ołtarzu, by wspólnie się modlić i służyć Bogu. Na takich turniejach mogą rozwijać swe pasje, poznawać rówieśników, rywalizować w duchu fair play.
Entuzjazm młodych zawodników był widoczny na każdym kroku. Antoni Ożóg z Trzęsin, jeden z uczestników, przyznał:
- Sport, piłka nożna jest dla mnie czasem rozładowania napięcia, wyładowania się i takiej zdrowej rywalizacji. Można się zmęczyć, spotkać z kolegami. Jeśli chodzi o Liturgiczną Służbę Ołtarza to taki szczególny udział w modlitwie, we Mszy świętej, w byciu blisko Pana Boga.
Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, dając z siebie wszystko na boisku.
Na zakończenie I Biłgorajskiej Parafiady wszyscy młodzi piłkarze otrzymali pamiątkowe medale, a każda drużyna została uhonorowana statuetkami.
Brawo15:21, 18.10.2025
Super impreza , więcej takich , a deszcz tylko motywuje
Rodzic 18:38, 18.10.2025
Może powiat zrobi dla dzieciaków jakieś biegi Niepodległości na budowlance bo na miasto nie ma co liczyć ,dzieciaki by byli zadowoleni
Demonstracja zamiast blokad. Rolnicy z Ziemi...
Ja nie rolnik płacę średnio miesięcznie podatku - 3897 zł. i - 1180,52 gr.składki zdrowotnej. Kto tu kogo utrzymuje. Nie mogę sobie pozwolić na sanatoria i wczasy. Nikt nikomu nie każe być rolnikiem. Jakoś nikt z rolników nie garnie się do pracy w zakładach. Jakie podatki płaci rolnik i jakie ma dopłaty?. Proszę się pochwalić.
do za delikatnie i r
21:51, 2025-12-31
Gmina Biłgoraj z budżetem na 2026 rok. Prawie 40 mln zł
Pozdrawiam, wszystkie fałszywe uśmiechy w nadchodzącym nowym roku.
nico
19:35, 2025-12-31
Radni przyjęli budżet powiatu na 2026 rok
Zima zaskoczyła, w niektórych województwach niczym zima stulecia w sylwestrową noc w 1978/79. Na wielu drogach koszmarne warunki.
zima
18:50, 2025-12-31
Radni przyjęli budżet powiatu na 2026 rok
także wicestarosta Beata Strzałka - ale co mówiła, bo mówiła tak, że nic nie mówiła
mówiła
18:43, 2025-12-31