Edyta Łokaj z KGW podkreśliła, że celem wydarzenia było nie tylko miłe spędzenie czasu z bliskimi, ale także działalność na rzecz lokalnej społeczności. Rajd, jako zadanie publiczne, został współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. - Chcemy promować rozwój turystyczny naszego powiatu - zaznaczyła.
[FOTORELACJANOWA]12096[/FOTORELACJANOWA]
Na trasie o długości około 25 km uczestnicy mogli podziwiać malownicze krajobrazy Potoka Górnego, Biszczy, Woli Kulońskiej i Dąbrówki. Po powrocie na wszystkich czekał przyjemny poczęstunek - ciepła zupa, pieczone ziemniaczki oraz kiełbasa z ogniska lub grilla.
Każdy uczestnik nie wrócił z pustymi rękoma; otrzymał również specjalne gadżety w postaci kamizelki i czapki z logo KGW.
[ZT]47340[/ZT]
Marcin Muliński zauważył, że takie wydarzenia są niezwykle istotne dla integracji społeczności: - Cieszymy się, że przybyli do nas ludzie z innych miejscowości. Tworzymy wspólną przestrzeń, która łączy nas, mieszkańców Potoka Górnego.
Rajd rowerowy z KGW w Potoku Górnym to doskonały przykład na to, jak można połączyć aktywność fizyczną z promocją turystyki oraz integracją lokalnej społeczności. Już teraz wszyscy czekają na kolejną edycję tego wydarzenia!
Józef Deryło17:51, 27.10.2024
0 0
Bardzo się cieszę. W tym roku jest 450 rocznica utworzenia wsi zbiorczej "advocatus in 6 colonis" w ówczesnej osadzie Woli Kulińskiej (obecnie Wola Kulońska) przez Króla Henryka Walezego na wniosek ówczesnego Wicestarosty Krzeszowskiego Józefa Woleńskiego. W skład nowej wsi Wola Kulińska wchodziło 6 osad Wola Kulińska, Bukowina, Dąbrówka, Potok, Potokdziewczy (ob. Przedmieście Potoka +Kosciół) i Zagródki. Wg rejestru poborowego z 1589 roku mieszkało w nich, cyt. "... lan 16, taber, 1/4 agri, pop, mol, 1, rot. hort.c.agr.17, ing. Paup 12". W tłumaczeniu to; 16 łanów pola (=384 ha ok. 130 kmieci), szynk, ksiądz, młyn wodny na 1 koło, 17 rodzin ogrodników, 12 rodzin ubogich. Więcej w moim artykule "Nad Tanwią i Ładą". Pozdrawiam KGW w b. osadzie Potok. 17:51, 27.10.2024