W 2. Tour de Pologne Women wystartowało 18 zespołów – reprezentacje narodowe Polski, Danii i Ukrainy oraz 15 drużyn m.in. z krajów o tak bogatych tradycjach kolarskich, jak Belgia, Francja czy Wielka Brytania. Wartym uwagi będzie też start wyjątkowego zespołu utworzonego pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) – World Cycling Center, w skład którego wchodzą utalentowane zawodniczki, które w swoich krajach nie mają możliwości skorzystania z nowoczesnych metod szkoleniowych oraz startów w międzynarodowej rywalizacji.
- powiedział Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
Wielki potencjał kobiecego kolarstwa dostrzegł Czesław Lang, dyrektor generalny i prezes zarządu Lang Teamu, a w przeszłości znakomity kolarz i wicemistrz olimpijski. Lang zorganizował pierwszą edycję wyścigu w 2016 roku, zanim jeszcze takie marki jak Tour de France czy Vuelta a’Espana pomyślały o wyścigach etapowych pań.
- Kolarstwo kobiet to obecnie jedna z najdynamiczniej rozbijających się dyscyplin sportowych. I nie ma w tym nic dziwnego – rywalizacja pań jest bardzo widowiskowa i emocjonująca, więc pojawiają się nowe wyścigi, z których jest znacznie więcej transmisji w telewizji. Pierwsza edycja Tour de Pologne Women cieszyła się sporym zainteresowaniem mediów, ale widocznie trzeba było czasu, by ten potencjał dostrzegli też sponsorzy, miasta i regiony. Kiedy okazało się, że włodarze Lubelszczyzny doskonale rozumieją i czują kolarstwo, z wielką radością i pełnym przekonaniem wróciliśmy do tej idei i zaprosiliśmy województwo lubelskie do współtworzenia narodowego touru kobiet
- mówi dyrektor generalny i prezes zarządu Lang Teamu Czesław Lang. Etapy w województwie lubelskim.
Do pierwszego etapu – jazdy indywidualnej na czas – kolarki wystartował z ulicy 3 Maja i po pokonaniu 4,5-kilometrowej trasy, biegnącej głównie Alejami Racławickimi, finiszowały na Placu Litewskim. Start pierwszej zawodniczki zaplanowano na piątek 28 czerwca na godz. 17:45. Przyjazd na metę ostatniej kolarki startującej w „czasówce” był około dwie godziny później. Trasa pierwszego etapu pozornie wydaje się łatwa, ale w rzeczywistości jest wymagająca i selektywna. Dla zawodniczek, które chcą się liczyć w klasyfikacji generalnej ORLEN, ważne będzie rozpoczęcie ścigania w odpowiednim tempie i uzyskanie przewagi już od pierwszych metrów.
[FOTORELACJANOWA]11442[/FOTORELACJANOWA]
Drugi etap wyścigu kolarskiego 2. Tour de Pologne Women rozegrany został w sobotę 29 czerwca. Rywalizacja rozpoczęła się w Krasnymstawie i po przejechaniu 136 kilometrów, głównie przez tereny Roztocza Zachodniego i Środkowego, peleton kolarek finiszował w Kraśniku. Ten etap wyścigu prowadził przez malownicze, pagórkowate tereny, a na trasie zawodniczki powalczą o punkty na dwóch lotnych premiach LOTTO.
Finałowy, trzeci etap 2. Tour de Pologne Women rozegrany zostanie w niedzielę 30 czerwca. Kolarki wystartują z pięknego parku zdrojowego w Nałęczowie i po przejechaniu lotnej premii LOTTO w Skowieszynku wjadą na prawie 15-kilomertową pętlę po Kazimierzu Dolnym, którą pokonają pięciokrotnie, by zafiniszować na Alei Kazimierza Wielkiego. To łącznie 103 kilometrów trasy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz