Zamknij

Złoci chłopcy, brązowe dziewczęta (FOTO)

Portal informacyjny bilgoraj.com.plPortal informacyjny bilgoraj.com.pl 08:33, 24.04.2024 . Aktualizacja: 11:10, 24.04.2024
Skomentuj Złoci chłopcy, brązowe dziewczęta Złoci chłopcy, brązowe dziewczęta
  • 19 - 21 kwietnia 2024 roku to dni, w których reprezentacje szkół leśnych rywalizowały w Mistrzostwach Szkół Leśnych Ministra Klimatu i Środowiska w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

• Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn żeńskich i siedem męskich.

Etap pierwszy mistrzostw to rywalizacja w grupach. Dziewczyny grały z TL w Starościnie i TL w Warcinie - zajęły drugie miejsce. Rywalami chłopców były drużyny z: ZSL w Zagnańsku, TL w Tucholi, ZSL w Rogozińcu.

[FOTORELACJA]11058[/FOTORELACJA]

Chłopcy okazali się najlepsi. Do następnego etapu - półfinałów awansowały dwie pierwsze reprezentacje z każdej grupy i rywalizowały tak zwanym systemem "na krzyż". Przeciwniczkami dziewcząt były zawodniczki z TL w Tucholi ponieważ wywalczyły pierwsze miejsce w swojej grupie.

Mecz był bardzo wyrównany, jednak to reprezentantki kujawsko-pomorskiego okazały się lepsze, wygrały 2:1 i mogły cieszyć się z awansu do finału. Naszym dziewczynom pozostała walka o brązowy medal. Zmierzyły się one z drużyną TL w Białowieży. Mecz również był trudny ale biłgorajanki zwyciężyły 2:1 i brązowy medal w rywalizacji dziewcząt należy do ZSL w Biłgoraju.

Półfinał chłopców to dalsza dominacja naszych reprezentantów, podobnie jak w rozgrywkach grupowych, zwycięstwo 2:0 z TL w Białowieży i pewny awans do finału. W finale przeciwnikami byli gospodarze tj. TL w Starościnie. Pierwszy set to szybka wygrana, perfekcyjna gra w przyjęciu i ataku. W drugim secie rywale stawiali zacięty opór i początkowo prowadzili. Jednak determinacja i wola walki naszych chłopców sprawiły, że w końcówce seta wyszli na prowadzenie i pewnie wygrali.

Po roku tytuł MISTRZÓW SZKÓŁ LEŚNYCH powrócił do Biłgoraja.