Zamknij

Wojewódzka liga w pływaniu

Portal informacyjny bilgoraj.com.plPortal informacyjny bilgoraj.com.pl 09:34, 08.04.2024 . Aktualizacja: 10:06, 08.04.2024
Skomentuj Wojewódzka liga w pływaniu Wojewódzka liga w pływaniu

Bardzo dobrze zaprezentowali się Spartanie w drugiej rundzie Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików, która odbyła się 6 kwietnia w Lublinie. W zawodach wystartowało 357 zawodników z 14 klubów naszego województwa.

Dzięki równym startom i plasowaniu się naszych reprezentantów w pierwszej dziesiątce poszczególnych konkurencji biłgorajanie uplasowali się na drugiej pozycji w punktacji drużynowej drugiej rundy. Dodatkowo pięcioro naszych reprezentantów stanęło na podium lubelskich zawodów. Nie zawiodły zespoły sztafetowe, które trzykrotnie zajmowały miejsca w pierwszej trójce. Po dwóch rundach Sparta Biłgoraj zajmuje trzecie miejsce, należy przypomnieć, że w dwóch  poprzednich latach wygrywała całą ligę.

Najlepszy wynik osiągnęła nasza najmłodsza reprezentantka Wiktoria Wenek. Rywalizująca z rok starszymi koleżankami, Wiktoria zwyciężyła na dystansie 25 metrów nogami w stylu grzbietowym. Dwukrotnie na podium stawała Hanna Grum. Druga pozycję wywalczyła na 25 metrów stylem motylkowym, a trzecią na 100 metrów stylem dowolnym. Na najniższym stopniu podium stanęli Karolina Robak, Leon Zub i Konstanty Naskiewicz. Dwoje pierwszych wynik ten osiągnęli na 100 metrów stylem klasycznym.

Konstanty natomiast wywalczył trzecią lokatę na 25 metrów stylem motylkowym. Zarówno zespoły sztafetowe 11 i 12 latków zajęły drugie miejsca na dystansie 4x50 metrów stylem dowolnym. Oczko niżej uplasowała się sztafeta 11-lat w konkurencji 4x50 metrów stylem zmiennym.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia na stronach klubu. Kolejna runda WLDiM odbędzie się 7 maja ponownie Lublinie.