Ponad 50 zawodniczek i zawodników wzięło udział w IX edycję Biłgorajskiego Cross Duathlonu. Zorganizowane przez Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy "Miód Kozacki" oraz OSiR Biłgoraj zawody, odbyły się nad Zalewem Bojary. Dopisała pogoda, dopisali kibice, zawodnicy rywalizację uznają za udaną.
Zawodnicy mogli wybrać start indywidualnym lub w sztafetach dwuosobowych (rowerzysta + biegacz). Biłgorajski Cross Duathlon rozgrywany był na dystansie: bieg - około 5 km - biegacz; rower - około 20 km - kolarz i ponownie bieg - około 2,5 km - biegacz.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"9455"}
Cross Duathlon, jest elementem organizowanego nad biłgorajskim zalewem pikniku promującego trzeźwość i aktywny styl życia. Cel zawodów to popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej, promowanie miasta Biłgoraj oraz okolicznych szlaków i tras turystycznych, zachęcanie do zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji, integracja miłośników jazdy na rowerze oraz biegania oraz połączenie sportowej rywalizacji z zabawą, rekreacją i wypoczynkiem.
- Nasza propozycja do sportowa rywalizacja w ramach całodniowego pikniku organizowanego nad Zalewem Bojary. Chcemy dać okazję do zdrowej rywalizacji, oderwania się od dnia codziennego, sprawdzenia się, zrobienia czegoś dobrego dla swojego zdrowia, bo sport ma na niego bardzo dobry wpływ - mówi Zbigniew Zając, prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolarzy "Miód Kozacki".
- Przygotowaliśmy piękną i wzmagającą trasę. Tak by sprawdzić się mogli zarówno biegacze jak i kolarze. Mamy tę przewagę, że na obrzeżach miasta mamy przepięknie zlokalizowany zbiornik wodny, otoczony lasem. Wystarczy zrobić kilkadziesiąt kroków by cieszyć się przyrodą i ciszą. Chcemy to miejsce, jak i inne turystyczne punkty Ziemi Biłgorajskiej promować i pokazywać turystom i miejscowym, jako miejsca doskonałe do aktywnego spędzania wolnego czasu - dodaje prezes Zając.
Łącznie wytarowało w zawodach około 25 osób indywidualnie i 14 sztafet dwuosobowych. W rywalizacji udział wziął pracujący w PSP w Lublinie, a pochodzący z naszego regionu, Michał Bndach. -Trenowałem kiedyś kolarstwo, reprezentując także w tej dyscyplinie straż pożarną, dziś po raz pierwszy zmierzyłem się z duathlonem. To nowe przeżycie, doświadczenie ale i element dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Jako strażak, by móc służyć muszę o kondycję dbać - przekonuje.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Wyniki sztafet >>KLIKNIJ<<
Wyniki indywidualnie startujących zawodników >>KLIKNIJ<<
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
263 mln zł na projekt Rowerowe Roztocze
Za 38 mln wybudują 19 km , budowa drogi gminnej od podstaw jest tańsza od ścieżki rowerowej. 2 miliony za km. Wstyd że mam takie włodarza powiatu i jego kumpla mulawe .
Porażka
12:00, 2026-05-22
Biłgoraj. Wiktoria Głuszczak walczy o medal MMP!
"Młodzieżowe Mistrzostwa Polski to turniej, w którym spotykają się najlepsi, najbardziej perspektywiczni zawodnicy w kraju"?. W kategorii Wiktorii startuje aż ... 6 zawodniczek, z całej Polski! (a w niektórych innych nawet po 4-5). Powinno być więc raczej napisane "spotykają się WSZYSCY potrafiący podnieść jakiś ciężar do góry" bo pierwszą zawodniczkę od 6tej dzieli 60 kg (1sza - dźwiga 130, 6ta 70 kg.) To tak jakby w pływaniu na 100 m pierwszy zawodnik był na mecie a szósty robił nawrót na półmetku. 9ty i 10ty byliby jeszcze dalej bo w finale w pływaniu startuje 10 zawodników. Wyobrażacie sobie taki finał pływania? A po zatym - sztuczna inteligencja napisała jak zawsze świetny artykuł.
-
10:15, 2026-05-22
Czujna seniorka z Biłgoraja przegoniła oszusta
Może to wnuczek wpadł na "genialny" pomysł
Upss
09:25, 2026-05-22
Dzień Godności w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)
Gdzie jest Pani Gromadzka ???? Czy już temat niepełnosprawności jest tematem niewygodnym ???
Się pytam
09:20, 2026-05-22