Kilkudziesięciu młodych zawodników kolarstwa przejechało przez Biłgoraj, w ramach 66. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko - Ukraińskiej im. płk. Skopenko.
Od 2005 wyścig roku rozgrywany jest po stronie polskiej tylko na Lubelszczyźnie.
Od kilku lat wyścig ten jest także Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS w kategorii orlik. Od dziś na Ziemi Zamojskiej odbył się 65. jubileuszowy wyścig „Skopenki”.
Pierwszy etap kolarskich zmagań młodych zawodników, ma około 150 km długości. Trasa prowadzi z Zamościa do Szczebrzeszyna. Kolarze jadą przez Nielisz, Deszkowice, Radecznicę, Hutę Turobińską, Frampol, Biłgoraj czy Zwierzyniec.
::video{"type":"single","item":"358"}
Do imprezy zgłosiło się 17 polskich drużyn. Wśród zawodników jest kolarz z Biłgoraja. To Karol Kusy.
-Karol kolarstwo trenuje od 12 roku życia, a więc od 7 lat. To jest jego pasja, widzimy ile to daje mu radości. Kolarstwu poświęca cały wolny czas. Jest wychowankiem Agrosu Zamość, a obecnie w Kltc Konin, a w wyścigi Przyjaźni Polsko - Ukraińskiej udział bierze po raz drugi - wyjaśnia ojciec zawodnika z Biłgoraja, Paweł Kusy.
Wyścig ma dwa cele. Pierwszym jest cel społeczny, a konkretnie potępienie rosyjskiej agresji na Ukrainę i pomoc sportowcom ukraińskim. Drugi cel to cel typowo sportowy a więc promocja kolarstwa jako dyscypliny sportowej.
Organizatorami wydarzenia są Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie i Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie. Wśród patronów wyścigu są m.in. Ministerstwo Sortu, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Polski Związek Kolarski oraz Ukraińska Federacja Kolarska.
Mariusz19:27, 09.08.2022
Wszystko fajnie szjoda tylko ze piszecie o tym post factum.
Silk18:17, 10.08.2022
To się nazywa "refleks szachisty". Róbta tak dalej... 😡
Do M11:59, 10.08.2022
W dodatku artykuł bez zdjęcia starosty naszego prawego i praworządnego... Można było coś wymyśleć, jak nie na rowerze to może jak kibicuje naszemu?
ccc14:23, 10.08.2022
jaka kur.... przyjaźń szybciej się ruski z ukraińcem dogada a nas w powietrze wypier....
aga14:24, 10.08.2022
ściągnąć flagi ukraińskie po co one wiszą
Grzegorz z Chetyna18:16, 10.08.2022
Bo już jesteśmy Ukrainą. Tylko nie wszyscy o tym wiedzą... 😥
slink08:02, 11.08.2022
Ukraińcy mordują rosyjskich cywilów na Krymie. Tego nie powiedzą. Następnymi będziemy my polacy
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Basen w Biłgoraju: Start we wrześniu są problemy
Basen ma prawie pol wieku, wiesz co to jest zmęczenie materiału, warunki atmosferyczne itd. to jest typowy bład w sztuce i brak wyobrażni inwestora, po prostu nieudacznictwo.
nie ma to jak na inn
06:46, 2026-05-05
Basen w Biłgoraju: Start we wrześniu są problemy
Biłgorajskie przedsiębiorstwo budowlane stawiało obiekt basen. Wtedy beton wyjeżdżał na prywatne budowy, stał wyjeżdżała na prywatne budowy. Czyli na budowę elementów konstrukcyjnych szło mniej materiału. Betoniarnia tego przedsiębiorstwa też oszczędzała materiał aby sprzedać na boku na budowę domów jednorodzinnych. Wszyscy robili dobre biznesy, a efekt] widać.
Wykonawca w 1988 r
22:45, 2026-05-04
Frampol w krajowej czołówce zielonych samorządów
To za 5 miejsce poprosimy 5 mln na inwestycje :)
Frampolak
22:40, 2026-05-04
Biłgoraj. Dożywocie za zabójstwo kompana od wódki
I tak to jest ,ja będę zapier.... na budowie w upale czy w zimie na jego utrzymanie
cyrk
20:05, 2026-05-04