Zamknij

Starosta wspiera biłgorajskich koszykarzy. Ci będą walczyć na Mistrzostwach Polski

10:56, 03.08.2022 bilgoraj.com.pl Aktualizacja: 10:59, 03.08.2022
Skomentuj

W najbliższy weekend, 6 - 7 sierpnia 2022 roku, w Katowicach odbędą się Mistrzostwa Polski 3x3. Wystąpi w nich drużyna z Biłgoraja. To 3x3 Basket Biłgoraj. Udział naszych zawodników w rozgrywkach współfinansuje powiat biłgorajski.

3x3 Basket Biłgoraj wywalczył awans na Mistrzostwa Polski. Drużyna znajduje się wśród najlepszych 16 w kraju.

-Jako samorząd powiatowy wspieramy aktywnie inicjatywy, które promują Ziemię Biłgorajską. Współpracujemy i współdziałamy z wieloma podmiotami społecznymi, bo wiemy, że najlepszą marką Biłgorajszczyzny są nasi mieszkańcy. Ich aktywności, pasje. Stąd wsparliśmy m.in. w ostatnim czasie młodzieżową drużynę z Biłgoraja na Mistrzostwach Polski LSO, a dziś biłgorajskich koszykarzy 3x3 Basket Biłgoraj - mówi starosta Andrzej Szarlip.

Jak informuje Łukasz Krawiec, walkę w Mistrzostwa Polski wywalczyli Michał Swacha, Łukasz Norton, Maciej Jezierczuk oraz Łukasz Krawiec.

-W turnieju finałowym - z racji kontuzji i spraw osobistych - wystąpimy w nieco innym składzie. Michał Swacha i Łukasz Norton nie zagrają, zastąpią ich Grzegorz Szybowski i Marcin Szydłowski. Będziemy jedyną drużyną reprezentującą Lubelszczyznę na mistrzostwach w Katowicach - dodaje Krawiec.

W katowickich zawodach spotka się 16 najlepszych drużyn z kraju. System rozgrywek obejmował będzie 4 grupy po 4 drużyny i fazę pucharową.

Drużyna 3x3 Basket Biłgoraj w 2021 roku, w Mistrzostwach Polski zajęła VI miejsce.

Wsparcie powiatu biłgorajskiego dotyczy zarówno pomocy finansowej jak i przekazania albumów o Ziemi Biłgorajskiej zawodnikom zwycięskich drużyn.