Zamknij
REKLAMA

Poznaj mnie i zagraj ze mną - mini grant Szkolnego Klubu Wolontariatu integrujący dzieci z Polski i Ukrainy

07:25, 01.08.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W czwartkowe popołudnie, 28 lipca br. został zorganizowany przez członków Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie Integracyjny Dzień Sportu „Poznaj mnie i zagraj ze mną" Skierowany był do dzieci i młodzieży z Ukrainy, mieszkających w punkcie zakwaterowania w Tarnogrodzie.

Na przeprowadzenie działania SKW pozyskał mini grant w konkursie na inicjatywę wolontariacką pn. „Zbierz ekipę i zadziałaj” organizowany przez Centrum Rozwoju Wolontariatu Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Dzięki wsparciu finansowemu został zakupiony podstawowy sprzęt do piłki nożnej oraz medale i poczęstunek.

Dni wolne od zajęć szkolnych w czasie wakacji to doskonała okazja, aby zadbać o właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży.

Ciekawą ofertą na bezpieczne i atrakcyjne spędzenie wolnego czasu i integrację dzieci z Polski i dzieci z Ukrainy mieszkających obecnie w punkcie zakwaterowania dla uchodźców w Tarnogrodzie, były zorganizowane przez Szkolny Klub Wolontariatu zajęcia sportowe, które na stadionie Olimpiakosu poprowadził trener Młodzików Młodszych Tomasz Mazurek.

Podczas treningu uczestnicy doskonalili umiejętności gry w piłkę, a następnie odbył się mini turniej z nagrodami. Kilku chłopców z Ukrainy wyraziło chęć udziału w co tygodniowych treningach.

Zakupiona bramka i piłki zostały przekazane dzieciom z Ukrainy. Po zmaganiach sportowych był czas na rozmowy przy pysznej pizzy.

Działanie zorganizowane przez grupę wolontariuszy osoby, które poszukują nowatorskich, oddolnych działań na rzecz społeczności lokalnej przyczyniło się do promocji szkolnego wolontariatu oraz dało młodym ludziom poczucie sprawczości w ich działaniach.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%