W październiku 2025 roku po raz dziesiąty zainaugurowano ogólnopolską kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Inicjatywa ta, zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego (ITS), ma kluczowy cel: zwrócenie uwagi kierujących na ogromne zagrożenia, jakie niesie ze sobą nieprawidłowo ustawione lub niesprawne oświetlenie pojazdów.
W okresie jesiennym i zimowym, gdy zmrok zapada wcześnie, a warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu, sprawne i prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Umożliwiają one kierowcy wcześniejsze dostrzeżenie przeszkód, w tym pieszych poruszających się po drodze lub poboczu. Niewłaściwe oświetlenie nie tylko pogarsza komfort jazdy, ale może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.
Dlatego też, w ramach ogólnopolskich „dni otwartych” na ponad 1500 stacjach kontroli pojazdów, również w Powiecie Biłgorajskim kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić ustawienie samochodowego oświetlenia.
Akcja odbędzie się w następujących terminach i lokalizacjach w powiecie biłgorajskim w dniach 25.10, 15.11, 22.11 oraz 6.12.2025 r.:
Sukces kampanii opiera się na szerokiej współpracy kluczowych podmiotów. Partnerami przedsięwzięcia są m.in.: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, DEKRA Polska, Speed Car, Yanosik SA oraz Screen Network.
Organizatorzy zachęcają wszystkich kierowców, by skorzystali z możliwości profesjonalnej oceny świateł w swoim pojeździe i zadbali o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
PO, Nowoczesna oraz Inicjatywa Polska łączą się
Raz sierpem raz młotem czerwoną cholotę
Aaa
20:40, 2025-10-25
PO, Nowoczesna oraz Inicjatywa Polska łączą się
Uśmiechajcie się brygada! Merkosur wjedzie na pełnej potem tylko pakt migracyjny i będziemy mieli sytuacje jak u emiratach brytyjskich lub niemieckim landzie islamskim
Wesoły wyborca
19:43, 2025-10-25
Spółka Autodrom po kontroli. Jest informacja prezesa
Była kontrola odnośnie przysłowiowych krawężników,ale poczekajmy na kontrolę CBA.Nie można porównać kontroli szprych rowerowych do kontroli matactwa,nepotyzmu i szemranych przetargów.
Logan
19:43, 2025-10-25
PO, Nowoczesna oraz Inicjatywa Polska łączą się
Partyjniaki sami sobie likują artykuły by za dużego wycia nie było 🤣🤣. Śmiech na sali, niech ten rząd upadnie bo już nie mogę się przestać "uśmiechać" na tą piękną koalicje. 1/3 obietnic spełniona - bo dostali 1/3 głosów. A tak obrażany kibol jednak dotrzymał wszystkich. Czy słowność to aż tak ciężka cecha?
Maxi
19:39, 2025-10-25