W Przymiarkach obecni byli przedstawiciele TVP Info, TVN24 i Polsat News.
Z dziennikarzami spotkał się starosta biłgorajski Andrzej Szarlip. W okolicy odkrycia drona odbyła się spontaniczna konferencja prasowa, podczas któej starosta odpowiadał na pytania dziennikarzy.
Dziennikarze pytali m.in. o okoliczności ujawnienia obiektu, działania podjęte przez starostę i co służby zastały na miejscu.
- Jeden z obiektów, który naruszył polską przestrzeń powietrzną w nocy z 9 na 10 września, został ujawniony wczoraj w godzinach wieczornych w okolicach miejscowości Przymiarki w gminie Księżpol, tj około 20 km od Biłgoraja. Został on zabezpieczony przez odpowiednie służby. My w ramach działania Zarządzania Kryzysowego, podjęliśmy swoje czynności. W tej chwili jest on (dron - przy. Red.) zabezpieczony, a wszelkich informacji na temat tego obiektu udziela Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - mówił starosta.
- Z naszej strony mogę zapewnić, ze jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami, w kontakcie z panem wojewodą również. Apeluję do mieszkańców, w przypadku odnalezienia podobnych obiektów nie zbliżać się do nich, nie dotykać i ich nie przenosić. One mogą stwarzać zagrożenie. Należy od razu powiadomić służby wybierając m.in. numer 112 - dodał Andrzej Szarlip. Starosta dodał, że wszystkie służby zadziałały zgodnie z procedurami.
[FOTORELACJANOWA]13789[/FOTORELACJANOWA]
Zwrócił także uwagę, by rzetelnie sprawdzać informacje i jej weryfikować przez podaniem ich dalej. W tej chwili trwa także próba wprowadzenia dezinformacji, wprowadzenia paniki. nie ulegajmy temu, czytajmy i kierujmy się oficjalnymi komunikatami - mówił.
Starosta przyznał, ze wczoraj wieczorem był obecny na miejscu, jednak jak zaznaczył wszelkich informacji udziela MSWiA. Obiekt został znaleziony na o miejscu oddalonym od zabudowań na terenie rolniczym.
Dziennikarze pytali o to, czy dron został strącony przez siły powietrzne, czy też sam spadł na ziemię. Starosta odesłał do komunikatów MSWiA.
Służby zabezpieczyły teren, trwają obecnie prace związane z oględzinami i zabezpieczeniem obiektu oraz jego części. Na miejscu jest Policja i Żandarmeria Wojskowa.
[ZT]56176[/ZT]
Policjant na wolnym zauważył nietrzeźwego kierowcę
Kto śmie bronić pijanego za kierownicą, jest niepoważny. Pijanych kierowców karać surowo, to potencjalni zabójcy.
poważnie
16:20, 2025-09-12
MSWiA: odnaleziono siedemnastego drona; pod Biłgoraem
Specjaliści nie mylą drona z innym złomem. Bez obawy. Podłe ruskie plemię powinno się zmieść z naszej Ziemi.
obserwator
16:14, 2025-09-12
MSWiA: odnaleziono siedemnastego drona; pod Biłgoraem
ja byłbym ostrożny w ferowaniu wyroków o dronach,tym bardziej z rosyjskimi napisami.W naszym regionie jest w lasach wiele złomu,przypominającego technicznie drony,jak choćby słynne radzieckie rowery,nomen omen,o nazwie Ukraina i z ruskimi napisami na oponach.Leza też słynne kalkulatory Elvro,czy akumulatory i maski od białoruskich traktorów Vladimirec,też technicznie podobne do rakiet balistycznych czy drinków.Duzo też chłopy mają w chałupach trotylu do ogłuszania ryb w Tanwii,tak że ostrożnie z tym śledztwem,bez wypowiedzi przynajmniej jednego członka etatowego i okolicznych sołtysów.....
Logan
11:02, 2025-09-12
Policjant na wolnym zauważył nietrzeźwego kierowcę
Dzięki komendantowi Ryszardowi Piłatowi, Ewelina jest tam gdzie dawno powinna być. Zgodnie z jej kompetencjami, niekoniecznie wykształceniem.
Rysiek
10:55, 2025-09-12