We wspólnej modlitwie pielgrzymów, ich rodzin i mieszkańców Staszowa uczestniczył biskup Marian Rojek oraz proboszcz parafii św. Barbar ks. kanonik Grzegorz Jeż, który powitał pątników w murach świątyni.
- Bardzo się cieszymy, że kolejny raz nasza parafia jest na szlaku pieszej pielgrzymi zamojsko - lubaczowskiej. Cały dzień z naszej strony jest dla Was. Bardzo się cieszymy, że jest wśród nas ksiądz biskup, że są kapłani ale szczególnie cieszymy się z Waszej obecności drodzy pielgrzymi. Raduje nas Wasza wiara, Wasz entuzjazm i Boża radość - mówił ks. kanonik Jeż.
Jak wynikało z informacji przekazanych przez ks. Marka Mazurka, dyrektora Pieszej Pielgrzymki Zamojsko - Lubaczowskiej na Jasną Górę, grupa Ziemi Biłgorajskiej jest drugą co do liczebności grupą.
Grupa bł. Jerzego - grupa Ziemi Biłgorajskiej liczy 89 pątników, jej przewodnikiem jest ks. Mateusz Kozyra. Najmłodszy pielgrzym ma 4 lata, a najstarszy 75 lat.
Najliczniejszą grupą jest grupa Ziemi Zamojskiej, w której na Jasną Górę zmierza 106 osób. Grupa Zamojska pielgrzymuje z grupą Ziemi Hrubieszowskiej, która liczy 33 pielgrzymów. Z Tomaszowa Lubelskiego dla porównania pielgrzymuje 63 osoby (w tym pątnicy z Ukrainy).
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Maciej07:31, 10.08.2025
Módlcie się za Polityków. Aby nie sprzedali Polskę. W aferze podkarpackiej brali udział politycy z naszego powiatu. Współżycie z młodymi 14 +
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Jednogłośne absolutorium w Potoku Górnym
Żeby tak mu nie słodzić to może byś poregulowal kwestie dróg wywłaszczonych.masz obowiązek załatwić porządek ludziom w księgach wieczystych a ludzi naciągacze na koszty nie wykonując własnych obowiązków.tak więc do roboty a nie ludziom kit wciskacie
Zych
21:31, 2026-05-26
Powiatowy Dzień Strażaka w Łukowej (FOTO, VIDEO)
Śmiech na sali, pokazówka a gdzie jeszcze ponad 2500 odznaczeń reszta jest gorsza nie pomagali
Śmiech na sali
17:57, 2026-05-26
Państwowy hołd i odznaczenia za walkę o Puszczę
OSP, czyli społeczni strażacy zasługują na szacunek. Ciekawe czy władze gminy postarały się o lepszy wóz strażacki dla OSP OSUCHY. Warto skorzystać z dofinansoiwania ze źródeł zewnętrznych, państwowych i unijnych.
szacunek dla OSP
17:15, 2026-05-26
Jak wybrać francuskie perfumy damskie na każdą okazję?
Bardzo trwałe polecam
Tomasz
17:09, 2026-05-26