[REAKCJA_LAPKI]UNKNOWN[/REAKCJA_LAPKI]
W Biłgoraju po raz drugi rozbrzmiały dźwięki solidarności i wspólnego działania podczas Charytatywnego Pikniku Rodzinnego „Na fali nadziei”, który odbywa się nad Zalewem Bojary w dniach 25-27 lipca. Wydarzenie, zorganizowane przez Fundację Polska Synergia, zgromadziło mieszkańców, gości oraz pasjonatów muzyki i dobrej zabawy, jednocześnie skupiając się na szczytnym celu – wsparciu leczenia chorego na dystrofię mięśniową Duchenne’a 12-letniego Adasia Iwanejko.
Druga edycja pikniku przyciągnęła znacznie więcej uczestników niż w ubiegłym roku. Ireneusz Bulicz, wiceprezes Fundacji Polska Synergia, podkreśla, że społeczność coraz chętniej angażuje się w akcje charytatywne, co jest niezwykle budujące. - Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla każdego, bo wierzymy, że wspólne spędzanie czasu i integracja są kluczem do budowania lepszej przyszłości - mówił podczas inauguracji.
[FOTORELACJANOWA]13570[/FOTORELACJANOWA]
Podczas trzydniowego święta nie zabrakło rozmaitych wydarzeń. W sobotę dominowała muzyka skierowana do młodszych, natomiast niedziela była zdominowana przez mocne brzmienia rockowe. Gwiazdą wieczoru był zespół Vatstoja, a także wystąpiły regionalne zespoły muzyczne, które porwały publikę do wspólnej zabawy. Dla najmłodszych przygotowano specjalne strefy z animacjami, a całość uzupełniła strefa gastronomii, oferująca pyszne smakołyki.
Jednym z najbardziej poruszających momentów wydarzenia była inicjatywa Damiana Błaszczyka, który podjął się wyjątkowego wyzwania - przepłynięcia 100 km w Zalewie Bojary w ciągu 48 godzin, bez snu, by nagłośnić zbiórkę na leczenie Adasia. Damian, długodystansowy pływak, opowiadał o emocjach i stresie związanym z tym przedsięwzięciem, podkreślając, że jego głównym motorem jest wsparcie dla młodego bohatera.
- To dla mnie ogromne wyzwanie, ale też wielka motywacja. Wiem, że każdy krok, każda przepłynięta mila, przybliża nas do celu, którym jest zdrowie Adasia - mówił Damian, dodając, że jego determinacja jest wsparta przez społeczność i bliskich.
Wicestarosta biłgorajski, Beata Strzałka, podkreślała, jak ważne jest wspieranie takich inicjatyw. - To nie tylko zbiórka funduszy, ale także wyraz solidarności, otwartości i serca, które mimo codziennych trudności potrafią sięgać po więcej dla innych - mówiła. Podkreśliła, że zaangażowanie młodych ludzi, takich jak Damian, jest przykładem tego, jak można działać na rzecz innych, inspirując społeczność do pozytywnych zmian.
Organizacja wydarzenia wymagała wielkiego wysiłku logistycznego i serca ze strony organizatorów. Ireneusz Bulicz i inni wolontariusze po raz drugi zdołali przygotować pełen atrakcji i emocji festyn, który nie tylko integruje społeczność, ale także pokazuje, jak wielka siła tkwi w działaniu wspólnoty.
Piknik „Na fali nadziei” to nie tylko wydarzenie rozrywkowe, ale przede wszystkim symbol solidarności, miłości i nadziei. Mieszkańcy Biłgoraja i okolic pokazali, że wspólnie można osiągnąć więcej, a każde dobre działanie ma moc zmieniania świata na lepsze.
Zapraszamy na kolejne dni imprezy! Start dzisiejszych atrakcji o godz. 18:00 nad Zalewem Bojary. Szczegóły dostępne są na plakatach i stronie organizatora.
Upadek państwa 21:28, 25.07.2025
Czy wam politykom nie jest tak po ludzku wstyd? Zeby chłopok musiał siedzieć w wodzie żeby pare złotych na lecenie dziecka nazbierać ?A gie nfz gdzie nasze podatki ?Wszystko będziecie oddawać banderowcom i dzikusom a Polskie dzieci będą umierać ? Non stop żebranie w tym kraju
123:23, 25.07.2025
A kto tych polityków,posłów,radnych itp itd *%#)!& wybiera???
Do kogo masz pretensje?
Pozostałe komentarze
Biłgoraj 23:28, 25.07.2025
Coś mi sie wydaje że po raz trzeci płynie .. Pierwszy raz 50 km ..było też dla Adasia i jeszcze Pan Gleń wspierał był Radnym... A gazety piszą nie wiadomo co ... Wstyd
Ja08:56, 26.07.2025
A otoczenie typu lunapark , namioty z piwem przekaża jakieś pieniądze na ten cel, czy w tylko odbiorą od potencjalnych darczyńców.
Yla20:37, 26.07.2025
Ile wpłacili politycy uśmiechniętej Polski z Tuskiem na czele? A ta od różdżki nie może wyczarować forsy dla chorych dzieci? A może przestać sponsorować ukraińców ?
Od Technikum Elektrycznego do RCEZ. 60-lat "Elektryka"
Kulig osoba towarzysząca szarlipa i strzałki.
Pajace
22:07, 2025-10-03
Od Technikum Elektrycznego do RCEZ. 60-lat "Elektryka"
Było przypomnieć , kto decydował o utworzeniu Rcez , trudno było zaprosić członków zarządu,pierwszego zarządu po utworzeniu powiatów, młodzi wszystko objęli na nic nie zapracowali , pokrewne jubileusze obchodzą ,a jubileusz 20 lecia powiat ,25 lecia powiatu to zapominają, kurzyna milczy , nie działa w tej materii tylko kokietuje i pobiera diety zapominając że był radnym od początku ,oj nie tak Marianie.
Trudno
21:50, 2025-10-03
Od Technikum Elektrycznego do RCEZ. 60-lat "Elektryka"
A kulig to był w pracy?czy dupę wozi po imprezach
Wicia
19:55, 2025-10-03
Biłgoraj. Spotkanie diabetyków (FOTO)
Praconiowi to bym nie dał ,niezły mydłyk,niezły efekciaz i ustawiacz , mało na czym się zna.
Uu
16:52, 2025-10-03