[REAKCJA_LAPKI]UNKNOWN[/REAKCJA_LAPKI]
W sobotę, 5 lipca 2025 roku, na szczycie Babiej Góry stanęła wyjątkowa grupa zdobywców - kilkudziesięciu strażaków z jednostek OSP KSRG w Polsce, w tym druhowie z Księżpola. Ich celem nie była tylko sportowa rywalizacja czy podziwianie malowniczych widoków, lecz promowanie szlachetnej akcji - dawstwa szpiku kostnego we współpracy z fundacją DKMS.
Strażacy wspięli się na najwyższy szczyt Beskidów Zachodnich, Babią Górę, w pełnym umundurowaniu, które waży około 20 kilogramów. To nie tylko symboliczny gest, ale także wyzwanie fizyczne i mentalne. Wysiłek był odczuwalny, jednak determinacja i solidarność pozwoliły na pokonanie trudnej trasy.
[ZT]54410[/ZT]
Babia Góra, zwana także Diablakiem, to najwyższy szczyt w paśmie Babiogórskim i Beskidach Zachodnich, osiągający 1724 metry nad poziomem morza. Ze względu na swoje położenie i wysokość, jest drugim co do wybitności szczytem w Polsce po Śnieżce. Masyw ten zaliczany jest do Korony Gór Polski, będąc jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli naszego kraju.
Wspólne wejście na Babia Górę miało na celu nie tylko symboliczne zdobycie „królowej Beskidów”, ale także zwrócenie uwagi na potrzebę rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Fundacja DKMS od lat działa na rzecz ratowania życia, zachęcając do rejestracji i dawstwa szpiku kostnego. Strażacy z Księżpola i innych miejscowości pokazali, że nawet najbardziej wymagające wyzwania można podjąć, by szerzyć tak ważną ideę.
Dzięki wysiłkowi, odwadze i solidarności, niemal tysiąc strażaków pokonało Babią Górę, stając się nie tylko symbolem siły, ale także nadziei dla wielu chorych. To wydarzenie z pewnością zapisze się na kartach historii lokalnych społeczności i będzie inspiracją do dalszych działań na rzecz dobra wspólnego.
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
W kwestii rzezi wołyńskiej nie powinno być podziałów politycznych. Dobrze, że będzie w Biłgoraju W pomnik w hołdzie pamięci ofiar. I nie ma co się boczyć na tych, którzy podjęli się tej inicjatywy. Jeśli utarczki polityczne , to na inne tematy, a na pewno nie o ludobójstwie na Wołyniu. Polska wykazuje się ogromnym wsparciem dla uchodźców z Ukrainy, mimo tamtej strasznej historii. Sprawcy rzezi wołyńskiej zapewne już nie żyją, ale to nie zwalnia z odpowiednich przeprosin władz Ukrainy za te zbrodnie. Wprawdzie jakieś tam lakoniczne słowa ze strony niektórych polityków były, ale też zgorszenie tym innych. Chwała pomysłodawcom pomnika w Biłgoraju. Za za pozytywne działania warto cenić,a za negatywne ganić. jeśli takie się zdarzają. Za pomnik bardzo dobra ocena.
obywatel
13:25, 2025-07-06
Otwarcie Autodromu Biłgoraj – nowoczesny tor (FOTO)
kto to jest?
a kto to macha?
13:06, 2025-07-06
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
Polska racja stanu to jedno a biłgorajska racja stanu (tj.Pisowska) to drugie i my se tu robimy co chcemy! Nieważne, że Europa i USA wspierają Ukrainę by ruski nie dobrał się do Polski bo my to swoje politykę mamy. Gdzie były władze przez tyle lat? Krzyż Katyński nie wystarcza - trzeba się wykazać?
Colt
12:59, 2025-07-06
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
Warto byłoby ogłosić publiczna zbiórkę na pomnik i ogłosić konkurs na zaprojektowanie symbolu straszliwej zbrodni.
Pomnik
08:01, 2025-07-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz