Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka do puszek na operacje nóżki Adasia Makucha. Adaś ma 8 miesięcy, przebieg ciąży był bezproblemowy – podczas badań prenatalnych nikt nie zwrócił uwagi, że coś jest nie tak. Gdy Adaś się urodził od razu zauważono, że jego prawa nóżka wygląda bardzo źle. Okazało się, że stópka Adasia jest zdeformowana, ma tylko dwa paluszki, a kość piszczelowa jest wygięta, przez co również krótsza od drugiej. Dodatkowo podczas badań wykonanych w szpitalu po porodzie okazało się, że całkowicie brakuje kości strzałkowej.
To wada wrodzona, którą cechuje całkowity lub częściowy brak kości strzałkowej. Dodatkowym obciążeniem w tej wadzie jest również stopień zdeformowania i zniekształcenia stopy.
Na drodze do sprawności Adasia czeka wieloetapowy i wieloletni proces leczenia! Będą to operacje służące rekonstrukcji stawu skokowego oraz prawidłowemu ustawieniu stopy, a także wyprostowaniu i kilkukrotnym wydłużaniu kości piszczelowej.
Koszty walki o zdrowie Adasia są ogromne! Stąd rodzice jak tylko mogą proszą o pomoc.
Pomóc będzie można 10 maja 2025 roku w Łukowej lub wpłacając dowolna kwotę przez Portal siepomaga.pl >>KLIKNIJ<<
[ZT]52555[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz