Trasa o długości 49 km poprowadziła uczestników przez urokliwe tereny Roztocza, aż do Zwierzyńca – siedziby słynnej Ordynacji Zamojskiej. Mimo pagórkowatego ukształtowania terenu, w tym m.in. podjazdu o nachyleniu aż 18%, rowerzyści wykazali się dużą wytrwałością i ducha sportowej rywalizacji. W trakcie przejazdu przewodnik Tadeusz Grabowski oprowadzał uczestników po miejscach o wyjątkowych walorach przyrodniczych, kulturowych i krajobrazowych, dzieląc się wiedzą i ciekawostkami na temat regionu.
[FOTORELACJA_LISTA]13085[/FOTORELACJA_LISTA]
Na trasie nie zabrakło również chwil relaksu i edukacji. W miejscach o wysokich walorach turystycznych odbyły się postoje, podczas których uczestnicy mogli skorzystać z przekąsek przygotowanych w patio Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz w Pierogarni Józefowskiej. Każdy z uczestników otrzymał folder „Magiczne Roztocze”, mapy „Józefów Rowerowa Stolica Roztocza” i „Józefów na Roztoczu i jego atrakcje”, a także chorągiewkę z logotypem 300-lecia Józefowa – pamiątkę tego wyjątkowego jubileuszu.
Wspaniała pogoda, zdyscyplinowani i dzielni rowerzyści, a także świetna atmosfera sprawiły, że rajd przebiegł w pełnej radości i integracji. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział i zapraszają na kolejne wydarzenia z cyklu „Józefowska Majówka Rowerowa”.
[ZT]51702[/ZT]
Podziękowania kierujemy również do Urzędu Miejskiego w Józefowie, na czele z Burmistrzem Romanem Dziurą, za wsparcie finansowe, Nadleśnictwa Józefów – za pomoc techniczną, a także do Roztoczańskiego Parku Narodowego, którego dyrektor Tadeusz Grabowski umożliwił korzystanie z infrastruktury Parku, co znacznie podniosło rangę i atrakcyjność wydarzenia.
Organizacja tak dużej imprezy nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu instytucji i ludzi, którym serdecznie dziękujemy. Już teraz zapraszamy na kolejne edycje rajdów i wydarzeń promujących aktywny wypoczynek, turystykę i historię naszego regionu.
Robert Rabiega
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz