Turniej miał na celu nie tylko sprawdzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej, ale także umiejętności jazdy na rowerze, promując jednocześnie zasady bezpieczeństwa, edukację drogową oraz kulturę zachowania na drodze.
[FOTORELACJANOWA]13062[/FOTORELACJANOWA]
Cele i znaczenie konkursu
Organizatorzy skupili się na szeroko rozumianej edukacji młodzieży w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Turniej BRD to inicjatywa mająca na celu popularyzację przepisów ruchu drogowego, kształtowanie partnerskich zachowań, a także promowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu. Szczególny nacisk położono na naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, co jest niezwykle istotnym elementem bezpieczeństwa publicznego.
Zacięta rywalizacja i sukcesy drużynowe
W kategorii młodszej zwyciężyła drużyna z Szkoły Podstawowej w Smówlsku, której członkami byli Łucja Kiełbasa, Lena Luchowska, Jakub Dziduch oraz Mateusz Kowalski. Łucja Kiełbasa nie tylko zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki w tej grupie, ale również wywalczyła indywidualne wyróżnienie. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa we Framplu, natomiast trzecie – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju.
[ZT]52359[/ZT]
W starszej kategorii zwyciężyła drużyna z Szkoły Podstawowej w Smólsku, w składzie: Bartłomiej Kołodziej, Maksymilian Borowiec i Jakub Budzyński. Bartłomiej Kołodziej został również uznany za najlepszego zawodnika wśród starszych uczestników, co podkreśla wysoki poziom rywalizacji. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju, a podium zamknęła drużyna z "Trójki".
Podsumowanie i znaczenie wydarzenia
Finał Turnieju BRD w Biłgoraju pokazał, jak ważne jest angażowanie młodzieży w działania edukacyjne związane z bezpieczeństwem na drodze. Uczestnicy nie tylko rywalizowali o cenne nagrody, ale również zdobywali wiedzę i umiejętności, które mogą uratować życie. Inicjatywa ta wpisuje się w długofalowe działania mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa na lokalnych drogach, a także inspirowanie społeczności szkolnych do kontynuowania działań na rzecz bezpieczniejszego środowiska.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, nauczycielom i partnerom za aktywny udział i zaangażowanie, wierząc, że edukacja i profilaktyka są kluczami do zmniejszenia liczby wypadków i ofiar na drogach.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz