Powiat biłgorajski pozyskał ponad 4 miliony złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład - PGR oraz dodatkowe 4,2 miliona złotych z Ministerstwa Sportu. Tomasz Rogala, etatowy członek Zarządu Powiatu w Biłgoraju, podkreśla, że dzięki tym funduszom inwestycja niemal w całości sfinansowana będzie z pieniędzy zewnętrznych, co czyni ją jeszcze bardziej istotną dla społeczności lokalnej.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Nowa hala sportowa zaplanowana jest jako nowoczesny obiekt o imponujących wymiarach: 11,78 m wysokości, 13,12 m szerokości oraz 53,78 m długości. W budynku znajdzie się przestronna sala gimnastyczna, szatnie, sanitariaty oraz pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego. Co więcej, w podpiwniczeniu zlokalizowana będzie siłownia, co dodatkowo zwiększy możliwości sportowe uczniów.
Obiekt będzie harmonijnie wkomponowany w istniejącą zabudowę dydaktyczną, a jego budowa obejmie również utwardzenia, miejsca parkingowe, a także przebudowę i budowę instalacji kanalizacyjnych, wodociągowych i elektrycznych.
::photoreport{"type":"full-print","item":"12941"}
Hala sportowa to nie tylko przestrzeń do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego; to także miejsce, które sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu, zdrowemu rozwojowi oraz integracji uczniów. Dzięki tej inwestycji młodzież z RCEZ w Biłgoraju zyska doskonałe warunki do prowadzenia zajęć sportowych i rekreacyjnych. Możliwość regularnej aktywności fizycznej z pewnością wpłynie pozytywnie na ich zdrowie i samopoczucie.
Budowa hali sportowej w Biłgoraju to krok w kierunku znaczącej poprawy infrastruktury edukacyjnej w regionie. Inwestycja ta nie tylko podniesie standardy edukacyjne, ale także przyczyni się do rozwoju lokalnej społeczności, oferując młodzieży nowe możliwości aktywności fizycznej i sportu. Hala, która powstaje, będzie służyła uczniom przez wiele lat, stanowiąc centrum aktywności i zdrowego stylu życia.
W obecnych czasach, gdy zdrowie i aktywność fizyczna są tak ważne, nowa hala sportowa w Biłgoraju jest z pewnością oczekiwaną inwestycją, która przyniesie wiele korzyści nie tylko uczniom, ale całej społeczności lokalnej.
::news{"type":"see-also","item":"51775"}
aa09:18, 10.04.2025
Szczególnie imponująca szerokość. Żenada
Tak 10:18, 10.04.2025
Żenada ,że zamiast zająć się budową i ja zakończyć , przecież wiadomo kiedy ma być Zakończonie prac, wybuduj i opisuj , a nie głupoty w trakcie pisać , zająć się budowaniem i jak najszybciej zakończyć i dać młodzieży praktycznie a nie młocic w kółko te głupoty, tak Pisy umieją propagandę,
Adam15:47, 10.04.2025
Im więcej sportu tym lepiej dla dzieci i młodzieży. Dawniej na każdym podwórku dzieci rozgrywały mecze, niestety od czasu powszechnego dostępu do internetu place zabaw i podwórka opustoszały. Wolą siedzenie przy kompie, wielu ma skrzywione kręgosłupy, zniesienie lordozy w odcinku szyjnym itd. Trzeba zachęcać do sportu.
kłamcy16:25, 10.04.2025
Jakieś rządowe pieniądze , ministerialne , co to za bzdury , podatnikom zabrali i mówią ze to ich
sport19:18, 10.04.2025
Na dobry cel te finanse, super, że będzie odpowiednie miejsce na sport.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Marian Łosiewicz odchodzi na emeryturę po 36 latach
Szacunek dla Pana Mariana za wiele lat pracy dla dobra dzieci, których los pozbawił szczęśliwego dzieciństwa z rodzicami.
z Biłgoraja
17:09, 2026-04-01
Marian Łosiewicz odchodzi na emeryturę po 36 latach
A kogo to obchodzi?
abc
16:52, 2026-04-01
Budujemy aktywną Lubelszczyznę – MRP w Lublinie
Fundacja pozyskuje pieniądze od darczyńców i m.in. wspiera zdolną młodzież stypendiami. Caritas to też fundacja, która pozyskuje pieniądze i wspiera nimi potrzebujących.
Mikołaj
09:22, 2026-04-01
Budujemy aktywną Lubelszczyznę – MRP w Lublinie
MRP coś dla Caritas Polska dajcie, zorganizujcie od siebie.
Bądź aktywny
09:04, 2026-04-01