Trasa została specjalnie wyznaczona, by mogły wziąć w niej udział osoby z niepełnosprawnościami, w tym osoby mające problemy z poruszaniem się i poruszające się na wózkach inwalidzkich. EDK dla osób niepełnosprawnych rozpoczęła Msza święta celebrowana w sanktuarium św. Marii Magdalen w Biłgoraju, a pierwsza stacja odprawiona została na wzgórzu u drzwi świątyni.
[FOTORELACJANOWA]12846[/FOTORELACJANOWA]
- Już jakakolwiek próba zmagania się z samym sobą, z własnymi ograniczeniami i słabościami oraz grzechem jest istotna i wiele wnosi do życia duchowego. Pozwala nam w pewien sposób zjednoczyć się z cierpiącym Chrystusem - podkreśla ks. Ireneusz Żyła, wikariusz parafii w Tereszpolu.
Jak dodaje kapłan, wyjście ze strefy komfortu, wyjście na Drogę Krzyżową pozwala człowiekowi inaczej spojrzeć na trudy życia codziennego, na cierpienie, na zmagania. - Chodzi o to, by szukać spotkania z Bogiem, nie tylko wtedy gdy jest dobrze, wygodnie, gdy jest tak jakbyśmy chcieli. Nie chodzi tylko o to, by siedzieć w ciepłym kościele ale by częściowo odczuć co czuł Pan cierpiąc za nasze grzechy i dla naszego zbawienia - zważa ks. Żyła.
Ekstremalna Droga Krzyżowa dla osób niepełnosprawnych jest okazją, by osoby zmagające się z ograniczeniami fizycznymi i psychicznymi mogły swą codzienność, swój trud, swój ból i ograniczenie złożyć z ofiara Chrystusa. By mogli są trudną codzienność w tym nabożeństwie położyć pod krzyżem Chrystusa.
Nabożeństwo Ekstremalnej Drogi Krzyżowej dla osób niepełnosprawnych była częścią biłgorajskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która oferowała uczestnikom 9 tras, w tym 5 rozpoczynają się i kończą w Biłgoraju.
[ZT]51302[/ZT]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz