Zamknij

Biłgorajski PCK nie odpuszcza. Chce w ten sposób uhonorować krwiodawców (FOTO, VIDEO)

Portal informacyjny bilgoraj.com.pl Portal informacyjny bilgoraj.com.pl 12:28, 15.03.2025 Aktualizacja: 11:06, 16.03.2025
7 Biłgorajski PCK nie odpuszcza. Chce w ten sposób uhonorować krwiodawców Biłgorajski PCK nie odpuszcza. Chce w ten sposób uhonorować krwiodawców
  • Biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju od lat czyni starania, by rondo w centrum miasta nosiło imię Honorowych Dawców Krwi.

  • Ma być to forma uczczenia tych, którzy bezinteresownie oddając krew ratują ludzkie życie i zdrowie.

- Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju, od lat stara się uhonorować dawców krwi w sposób szczególny. Chcemy by jedno z rond w centrum miasta nosiło imię Honorowych Dawców Krwi PCK. W ten sposób chcemy odwdzięczyć się rzeszy bezimiennych krwiodawców za ich dar i poświęcenie - zaznacza Anna Koman z PCK Oddział w Biłgoraju.

[FOTORELACJA_LISTA]12805[/FOTORELACJA_LISTA]

Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek, w którym Polski Czerwony Krzyż apeluje o nadanie rondu przy skrzyżowaniu ulic Nadstawnej, Kościuszki i Kowalskiego imienia Honorowych Dawców Krwi PCK. 

Na chwilę obecną wniosek nie trafił pod obrady Rady Miasta, nie ma także oficjalnego stanowiska władz Biłgoraja w tej materii.

- Od lat jak tylko możemy promujemy jako Polski Czerwony Krzyż ideę honorowego krwiodawstwa, współpracujemy w tej materii z samorządami, szkołami, instytucjami oraz osobami prywatnymi i firmami. Realizacja naszego wniosku było by niejako ukoronowaniem naszych starań. W Polsce, z tego co się orientuję jest 21 rond noszących imię Honorowych Dawców Krwi, nasze było by 22 - dodaje Anna Rak z Rady Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Biłgoraju.

A Państwo sądzicie o idei biłgorajskiego Oddziału PCK, czy ronda w Biłgoraju powinny mieć imiona i kto powinien im patronować? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (7)

najlepszy darnajlepszy dar

3 0

jesteście piękni i dobrzy

13:29, 15.03.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bardzo na takBardzo na tak

6 0

Bardzo dobry pomysł, żeby w ten sposób oddać hołd krwiodawcom , dzięki którym ratowane jest ludzkie życie i zdrowie.

19:32, 15.03.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

czytelnikczytelnik

3 2

Tym , którzy klikają we wrr, oby krwi zabrakło , nie zasługują na pomoc, jak każdy kto jest przeciwny nazwaniu ronda im. honorowych krwiodawców.

19:35, 15.03.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kiedy pomnikKiedy pomnik

4 2

Świetny pomysł , proponuję jeszcze pomnik ofiar rzezi na Wołyniu , czas skończyć całowania w d...banderowców

20:11, 15.03.2025
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

oooooo

1 3

ooo , ruski troll w akacji, wypad!

00:48, 17.03.2025

dobrodobro

2 0

żadnych Banderowców, lepiej skojarzenia o dobrych ludziach, a nie o złych

09:37, 17.03.2025

do dobrodo dobro

1 0

A banderowcy , ci kaci na Wołyniu jeszcze żyją? Raczej nie, już na pewno wszyscy są w piekle za zamordowanie Polaków i innych narodów, oraz za zbicie 20 tysięcy swoich rodaków czyli Ukraińców ukaranych śmiercią za to, że nie chcieli mordować Polaków.

19:50, 17.03.2025

OSTATNIE KOMENTARZE

0%