[ALERT]1737208315062[/ALERT]
- Ze spotkaniami uświadamiającymi społeczności lokalne, rodziców, wychowawców, samorządowców jeździmy po całej Polsce. W tamtym roku odbyło się takich spotkań kilkadziesiąt. Dziś jesteśmy w Łukowej i mieliśmy okazję porozmawiać jaka jest podstawa programowa nowego przedmiotu "Edukacja zdrowotna", porównać tę podstawę z usuwanym przedmiotem "Wychowanie do życia w rodzinie". Chcemy także wskazać na pewne zagrożenia, które wiążą się z tym nowym przedmiotem, a o których to zagrożeniach nie dowiemy się z mediów głównego nurtu - podkreśla mecenas Marek Puzio, radca prawny i starszy analityk Instytutu na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris".
[FOTORELACJANOWA]12530[/FOTORELACJANOWA]
Spotkanie w sali widowiskowej GOK w Łukowej zgromadziło kilkadziesiąt osób. - Mówiliśmy o prawach rodziców jeśli chodzi o wychowanie i kształcenie dzieci. Poruszyliśmy temat praw samorządu odnośnie kwestii edukacji młodego pokolenia i ew. wsparcia dla rodziców w kontekście zagwarantowanych przez konstytucję praw rodziców. Ważna jest także współpraca rodziców ze szkołą i wychowawcami - dodał Puzio.
Jak wskazał, nowy przedmiot porusza kwestie edukacji i profilaktyki zdrowotnej w różnych aspektach. - Warto jednak wiedzieć, że treści te są obecne w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Pewnym "novum" jest wprowadzenie przy okazji model edukacji seksualnej. Jest to - w przeciwieństwie do tego co jest w przedmiocie "Wychowanie do życia w rodzinie" - model edukacji seksualnej permisywnej, oderwanej od małżeństwa, rodziny, prokreacji, rodzicielstwa a skoncentrowane jest na przyjemności i stosowaniu środków antykoncepcyjnych. jest więc to pewne przerasowanie przyjętego wcześniej modelu nauczania. Jest to robione na wzór niektórych krajów Europy Zachodniej - podkreśla przedstawiciel Ordo Iuris.
W ramach wydarzenie - po występie mecenasa Marka Puzio i po dyskusji - zaprezentowany został film pt. "To nic takiego", wyprodukowany przez Centrum Życia i Rodziny. To dokument, który porównuje różne modele edukacji seksualnej oraz wskazuje na ich znaczące różnice w pojmowaniu ludzkiej płciowości. Autorzy filmu wskazują również na poważne zagrożenia ideologiczne, które towarzyszą zagrożeniom społecznym. Okazuje się bowiem, że podczas realizacji programu w ramach „zachodniego modelu” edukacji seksualnej, dochodzi do promowania ideologii gender, a także koncepcji prezentowanych przez ruch LGBT.
Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris to polska fundacja utworzona w 2013 roku przez Fundację Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Stawia ona sobie za cel „badania nad kulturą prawną i duchowym dziedzictwem, w którym jest zakorzeniona kultura polska oraz propagowanie ich w życiu publicznym i systemie prawnym”.
[ZT]47361[/ZT]
Prowadzi działalność akademicką i ekspercką, angażuje się w postępowania związane ze stosowaniem prawa. Podejmuje się przekazywania społeczeństwu informacji o przeobrażeniach we współczesnej kulturze prawnej. Wspiera inicjatywy właściwe dla ruchu antyaborcyjnego.
Z organizacją współpracują adwokaci, radcy prawni, oraz aplikanci adwokaccy, reprezentując klientów w sprawach sądowych cywilnych, karnych, rodzinnych, wykroczeniowych, pracowniczych oraz administracyjnych. Pracownicy organizacji działają w zakresie spraw konstytucyjnych, funkcjonalności systemowych, oraz opracowują także propozycje aktów prawnych.
0 0
Tak mnie poruszyła wypowiedź tego mecenaska, że muszę spojrzeć do Playboy'a 🙂
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz