[ALERT]1732694710437[/ALERT]
Zobacz również wiadomości lokalne z Piotrkowa Trybunalskiego - Piotrków na sygnale
Na miejscu są funkcjonariusze biłgorajskiej Policji. Przeglądany jest monitoring, poszukiwani świadkowie.
[FOTORELACJANOWA]12238[/FOTORELACJANOWA]
Napisy odnoszą się do konfliktu izraelsko-palestyński, który w ostatnich kilkunastu miesiącach przybrał na sile. To długotrwały konflikt pomiędzy Izraelczykami (Żydami), a Palestyńczykami (Arabami palestyńskimi), trwający od połowy XX wieku, będący częścią konfliktu izraelsko-arabskiego. W październiku 2023 roku wybuchł kolejny konflikt tzw. wojna Izraela z Hamasem związany z ostrzałem rakietowym terytorium Izraela, ze strefy Gazy.
[ZT]37318[/ZT]
Według statystyk Biura ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) na dzień 5 listopada 2024 liczba ofiar śmiertelnych wojny Izraela z Hamasem wynosi ponad 45 tysięcy osób (43 391 Palestyńczyków i 1706 Izraelczyków). Wśród nich znalazło się 116 – 134 dziennikarzy i pracowników mediów oraz ponad 224 pracowników organizacji humanitarnych, w tym 179 pracowników UNRWA. Straty Hamasu szacowano w maju 2024 roku na 30–35% jego bojowników. Ponadto zginęło co najmniej 37 bojowników DFWP.
Strona izraelska potwierdza utratę ponad 716 zabitych żołnierzy i 66 policjantów. Według Wydziału Rehabilitacji Ministerstwa Obrony Izraela rannych zostało ponad 10 056 żołnierzy.
Strefa Gazy doświadcza w wyniku wojny głębokiego kryzysu humanitarnego [w innych językach][329][330]. Kryzys obejmuje zarówno klęskę głodu , jak i załamanie systemu opieki zdrowotnej . Od początku wojny Izrael zaostrzył blokadę Strefy Gazy, co doprowadziło do znacznych niedoborów paliwa, żywności, leków, wody i niezbędnych artykułów medycznych.
Chciała zainwestować i straciła pieniądze
;)
Bałtycka pipa?
23:02, 2025-11-21
Biłgoraj. Blisko 500 tys. zł wydane na bezpieczeństwo
bardzo dobrze, że mieli taki pomysł i kupili sprzęt , bardzo przydatny i to jeszcze za 100 %
super
20:06, 2025-11-21
Powiat biłgorajski. Drogowcy łagodzą skutki...
Pan Daniłowicz doświadczony w swojej pracy. Etatowych członków zarządu w ogóle nie powinno być,to zbędne ksoztowne posady.
z powiatu
19:12, 2025-11-21
Charytatywne Mikołajki z KIMBO Team MMA
Brawo Kimbo ! Tak trzymać ;)
NN
18:51, 2025-11-21