Zamknij

Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Batorego (FOTO)

Portal informacyjny bilgoraj.com.plPortal informacyjny bilgoraj.com.pl 17:23, 09.10.2024 Aktualizacja: 17:24, 09.10.2024
Skomentuj Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Batorego Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Batorego
  • Zebranie sprawozdawczo - wyborcze Osiedla Batorego, które odbyło się 9 października 2024 roku, było ostatnim z cyklu 12 spotkań podsumowujących kadencję 2019 - 2024.

  • Mieszkańcy spotkali się z władzami miasta, rozmawiano o inwestycjach i potrzebach tej części Biłgoraja.

Osiedle Batorego znajduje się w zachodniej części miasta, sąsiaduje z Różnówką (od zachodu), osiedlem Bagienna (od północy) i osiedlem Nadstawna (od wschodu). Wschodnią granicą Osiedla Batorego jest rzeka Biała Łada. Granicę zachodnią wyznacza Aleja Jana Pawła II w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835. Od strony północnej osiedle odgranicza ul. Lubelska wraz z zabytkowym cmentarzem.

[FOTORELACJANOWA]11982[/FOTORELACJANOWA]

Pod względem powierzchni jest to jedna z najmniejszych jednostek podziału administracyjnego Biłgoraja. Obszar osiedla zajmuje ok. 34,5 ha. Teren osiedla - poza wspomnianą wyżej nekropolią - niemal w całości zajęty jest przez budownictwo jednorodzinne. W południowej części obszaru osiedla znajduje się targowisko miejskie. Nazwy większości ulic w granicach osiedla nawiązują do historycznych władców Polski.

Nazwa osiedla odwołuje się do postaci króla Stefana Batorego, który w 1578 roku wydał przywilej lokacyjny dla miasta. W zebraniu sprawozdawczo - wyborczym obok mieszkańców uczestniczyli także burmistrz Wojciech Gleń i zastępca burmistrza Jacek Piskorski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Pracoń.

[ZT]47063[/ZT]

- W minionej kadencji w naszym osiedlu zostały wybudowane ulice Dąbrówki, Królowej Bony i Jadwigi, poprawiono bezpieczeństwo w zakresie ustawienia barierek oddzielających Białą Ładę od ciągu pieszego zlokalizowanego przy targowisku "Mój Rynek". Przebudowany został także chodnik przy ulicy Zielonej na wysokości od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ulicą Lubelską. Przebudowie poddano także ciąg pieszy od ulicy Jagiełły w stronę kładki w części nieobjętej budową targowiska w zakresie poszerzenia oraz wykonania nowej nawierzchni z kostki brukowej - podkreślił przewodniczący Rady Osiedla, Antoni Blicharz.

Jak wynika ze sprawozdania, zmieniono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla ulicy Mieszka I w zakresie poszerzenia linii zabudowy w kierunku Alei Jana Pawła II oraz powstał chodnik w ciąg drogi Kazimierza Wielkiego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych.

[ZT]47019[/ZT]

Podczas zebrania podkreślono, że w osiedlu jest jeszcze szereg koniecznych inwestycji. Dotyczą one m.in. przebudowy oświetlenia ulicznego ulic Łokietka, Mieszka I, Jagiełły i Chrobrego oraz Zielonej; budowa ciągu pieszego od ulicy Zamojskiej do ulicy Jagiełły oraz zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Jagiełły z Aleją Jana Pawła II.

Mieszkańcy chcą także budowy kładki przez rzekę Biała łada wraz z ciągiem pieszym od ulicy Singera do ulicy Jagiełły oraz przebudowę ulicy Zielonej wraz z nietestującą kanalizacją deszczową na odcinku od Lubelskiej do Alei Jana Pawła II.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%