Zamknij

Koszykarki z I LO im. ONZ w gronie najlepszych w województwie

Portal informacyjny bilgoraj.com.plPortal informacyjny bilgoraj.com.pl 16:50, 10.04.2024 . Aktualizacja: 16:59, 10.04.2024
Skomentuj Koszykarki z I LO im. ONZ w gronie najlepszych w województwie Koszykarki z I LO im. ONZ w gronie najlepszych w województwie
reo
  • Wojewódzka Licealiada w koszykówce dziewcząt odbyła się 9 kwietnia 2024 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym w Białej Podlaskiej.

W zawodach uczestniczyło 6 najlepszych drużyn województwa lubelskiego, reprezentujących szkoły: V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, IV Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, Zespół Szkół Nr 2 w Lubartowie, I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie, III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu.

Zespoły podzielono na dwie grupy. Pierwszą stanowiły drużyny z Białej Podlaskiej, Lubartowa i Zamościa, drugą natomiast z Lublina, Biłgoraja i Chełma. W pierwszej grupie wygrała Biała Podlaska, Zamość uplasował się na drugim miejscu, a Lubartów na trzecim. W drugiej grupie zwyciężyła drużyna z Lublina, drugie miejsce wywalczyły zawodniczki z Biłgoraja, a dziewczęta z Chełma zajęły trzecią pozycję. W rozgrywkach międzygrupowych o trzecie miejsce, po bardzo zaciętej i wyrównanej grze z zawodniczkami z Zamościa, drużyna I LO im. ONZ w Biłgoraju ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu.

Otwarcie i zamknięcie zawodów wojewódzkich zaszczycił Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwinuk, wręczając drużynom medale, dyplomy i puchary.

Skład drużyny I LO im. ONZ: Karina Bielecka – kapitan, Alicja Siwiela, Klaudia Foltyn, Hanna Wasąg, Dominika Szubiak, Vanessa Wojciechowska, Anita Margol, Zuzanna Kozioł, Natalia Miętkiewicz, Emilia Jezierczuk.

Opiekunami zawodniczek byli: pani Izabela Skakuj i pan Krzysztof Litwiniuk.