Wyjątkowe wydarzenie czeka mieszkańców Łukowej i okolic. 9 lipca 2023 r. na placu przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbędzie się festyn charytatywny "RAZEM DAMY RADĘ", organizowany dla Pawełka Parzycha.
Jak zapowiadają organizatorzy (Stowarzyszenie Kobiet GMINY Łukowa) impreza obfitować będzie w liczne atrakcje, a jej głównym celem jest zgromadzenie środków na wsparcie Pawełka. Co więcej, to nie tylko okazja do pomocy, ale również do biesiadowania przy dźwiękach znanych i lubianych melodii.
Gwiazdami wieczoru będą Gosia Andrzejewicz, Klaudia Zielińska, News, Motif, Roxait i Skynova, które zdecydowały się wesprzeć tę szlachetną inicjatywę swoim występem.
Zaplanujcie czas, by dołączyć do tej wyjątkowej społeczności i pokazać, że "RAZEM DAMY RADĘ". Pamiętajcie, każda forma wsparcia jest na wagę złota w takich chwilach. Do zobaczenia!
[FOTORELACJA]9241[/FOTORELACJA]
Pawełek ma 3 latka. Nie mówi, nie chodzi. Siedzi w siedzisku specjalnym przystosowanym dla niego. Karmiony jest wyłącznie do gastrostomii Peg. Rehabilitowany jest metodą vojty, 2-3 razy w tygodniu w Krasnymstawie i 2 razy metodą Bobath w Biłgoraju.
- Zaczęliśmy jeździć do Warszawy na elektrostymulacje, turnusy 5-dniowe, żeby Pawełek zaczął doustnie zjadać pokarmy. To powolne postępy ale dzięki tym elektrostymulacjom Paweł nie ma takich odruchów wymiotnych, nie krztusi się swoją śliną jak dotychczas, zjada gładkie konsystencje - informują najbliżsi Pawełka
Częste wyjazdy na turnusy z elektrostymulacją dają efekty. Pawełek jest na etapie pionizacji. Stawiany jest w pionizator, który został zakupiony do domu, żeby chłopiec mógł stać na swoich nóżkach w ortezach.
Pawełek jeździ również prywatnie do neurologopedy, który zajmuje się ''Metoda Krakowską'', która ma pomóc Pawełkowi w mówieniu.
Mama Pawełka znalazła dziecko w USA z tym samym zespołem, rozmawiała z mamą tego dziecka i prawdopodobnie Pawełek jest jedyny w Polsce z tym zespołem. Tych dzieci jest tylko 10-cioro na świecie. Każde z tych dzieci rozwija się swoim tempem.
RAZEM DAMY RADE - Festyn 9 lipca 2023 Łukowa
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Święto Babci i Dziadka w Goraju
cudnie
babcia
09:27, 2026-02-02
Najdłuższe kolędowanie w Europie. W Polsce do 2 lutego
KsiĄdz Guz z Braunem w Łochowie. O Boże !
kk
21:27, 2026-02-01
Wzruszający Dzień Babci i Dziadka w Woli Radzięckiej
Foto: WOLA RADZIĘCKA!!! a nie Różaniecka!!!
Sero
19:11, 2026-02-01
Relacja z noworocznych spotkań PSL
Rózynski wszystko rozwalił, żeby się spotkać to zaprasza ościenne powiat , bo u siebie nie ma kogo,jak pójdzie do telewizji,co go zapytają to nic nie wie, pod jednostkę wojskową co tworzy w Biłgoraju, może gromadzie , szuka geodetów aby wskazać miejsce nalotu dronów i szybkiego napadu przeciwnika, co nie wymyśli to durne i groźne.
Wieśka
11:33, 2026-02-01