Zamknij

Informacja z biłgorajskiego kantoru. Jest problem ze skupem koron szwedzkich i koron norweskich

Opr. Red. 22:12, 29.05.2023 Aktualizacja: 22:12, 01.06.2023
Skomentuj Informacja z biłgorajskiego kantoru. Jest problem ze skupem koron szwedzkich i koron norweskich Informacja z biłgorajskiego kantoru. Jest problem ze skupem koron szwedzkich i koron norweskich

- Drodzy klienci, informujemy, że nasz kantor tak jak i inne kantory w kraju zaprzestaje skupować korony norweskie oraz szwedzkie. Jesteśmy również zaskoczeni tą informacją, która pojawiła się od banków z dnia na dzień, które również wycofują się z obrotu tymi walutami - podał biłgorajski internetowy KantorEkspert.pl

W przypadku korony Norweskiej, być może wpływ na to miała decyzja Norges Bank, który ogłosił, że w czerwcu będzie skupował walutę za równowartość 1,3 mld NOK dziennie. To o 100 mln NOK mniej dziennie niż w maju, a o 200 mln NOK mniej dziennie niż w kwietniu.

Już od dawna wiadomo, że kraje skandynawskie mocno kładą nacisk na wyeliminowanie gotówki z obrotu i pozostawienie tylko rozliczeń przez Internet. Podobna sytuacja miała już miejsce zresztą w przypadku duńskiej korony - banki komercyjne w Danii zaprzestały importu DKK w gotówce, co spowodowało trudności z wymianą korony duńskiej w polskich kantorach.

Co zrobić z gotówką?

Chcemy Państwu podpowiedzieć w tej kwestii, aby nie zostać gotówką, którą za chwilę nie będzie można w Polsce wymienić lub wymienić po „złodziejskim” kursie za połowę ceny w nieuczciwym kantorze. Widzimy pewne rozwiązanie.

Otrzymaliśmy informację, że bank PKO BP będzie przyjmował od osób indywidualnych gotówkę na konta do 15 czerwca. Tym samym podpowiadamy Państwu aby założyć konto w koronach szwedzkich lub norweskich w tym banku i wpłacić tam gotówkę. Będzie mogła ona tam poczekać do ewentualnych dalszych kroków banków jeżeli chodzi o obrót gotówki. Jeżeli coś się zmieni, wtedy będzie można ją wypłacić lub ewentualnie sprzedać w naszym kantorze.

Niestety Bank PKO BP od 1 czerwca 2023 roku, wprowadził nową tabelę opłat i prowizji dla wpłat w koronach szwedzkich lub norweskich na konto.

- Tak szybka decyzja o zamknięciu Polakom możliwości wymiany gotówki w kantorach jest w mojej ocenie bardzo nieporządku. Wiemy jak bardzo dużo naszych rodaków pracuje w tych krajach i przywozi gotówkę do Polski - dodaje Paweł Kidaj, właściciel internetowego KantorEkspert.pl

(Opr. Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

emigrantemigrant

3 2

w dzisiejszych czasach jak ktoś korzysta z kantoru stacjonarnego to frajer. są kantory internetowe i rózne konta walutowe czy aplikacje które sa znacznie lepsze

09:51, 01.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawyciekawy

1 0

A w czym są lepsze?

19:08, 01.06.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EmigrantEmigrant

1 0

Czyżby jeden z właścicieli kantoru?
Nawet to ze nie trzeba iść do kantoru, ze ma się lepszy kurs, ze aplikacje sprawiają ze mamy swoje środki i możemy jechać do każdego kraju i płacimy w lokalnej walucie z najlepszym kursem

21:21, 01.06.2023

OSTATNIE KOMENTARZE

0%