29 lutego (sobota) 2023 roku odbędą się uroczystości poświęcenie krzyża i odsłonięcia tablicy upamiętniających bitwę powstańców styczniowych pod Borowymi Młynami oraz otwarcie przebudowanej ścieżki edukacyjnej "Czartowe Pole".
30 października 2022 roku Nadleśnictwo Józefów poinformowało o zamknięciu od 1 listopada 2022 roku, dla ruchu pieszego ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej Czartowe Pole. Powodem wyłączenia ścieżki dla turystów była przebudowa infrastruktury. "Zaplanowano wykonanie solidnych dębowych schodów, kładki, pomosty, to tylko cześć udogodnień jakie będą czekały na zwiedzających rezerwat" - w lutym br. informowało Nadleśnictwo Józefów
"Zapraszamy wszystkich już w tę sobotę, 29 lutego 2023 roku do udziału w uroczystościach poświęcenia krzyża i odsłonięcia tablicy upamiętniających bitwę powstańców styczniowych pod Borowymi Młynami oraz otwarcie przebudowanej ścieżki edukacyjnej "Czartowe Pole" - informuje Nadleśnictwo Józefów
[FOTORELACJA]9074[/FOTORELACJA]
Część I - Bitwa pod Borowymi Mtynami
Na godzinę 8:30 zaplanowano przejazd z parkingu "Czartowe Pole" na miejsce upamietnienia bitwy pod Borowymi Młynami. następnie przywitanie gości, uroczyste poświecenie krzyża pamięci, uroczyste odsłonięcie tablicy, złożenie wieńców, przemówienia okolicznościowe i zakończenie części |.
Część II - Otwarcie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej Czartowe Pole
O godzinie 10:00 nastąpi przywitanie gości, uroczyste poświecenie przebudowanej ścieżki, przemówienia okolicznościowe.
Na zakończenie uczestnicy uroczystości bedą mogli zwiedzić ścieżkę "Czartowe Pole".
[ZT]33900[/ZT]
[ZT]33902[/ZT]
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
W kwestii rzezi wołyńskiej nie powinno być podziałów politycznych. Dobrze, że będzie w Biłgoraju W pomnik w hołdzie pamięci ofiar. I nie ma co się boczyć na tych, którzy podjęli się tej inicjatywy. Jeśli utarczki polityczne , to na inne tematy, a na pewno nie o ludobójstwie na Wołyniu. Polska wykazuje się ogromnym wsparciem dla uchodźców z Ukrainy, mimo tamtej strasznej historii. Sprawcy rzezi wołyńskiej zapewne już nie żyją, ale to nie zwalnia z odpowiednich przeprosin władz Ukrainy za te zbrodnie. Wprawdzie jakieś tam lakoniczne słowa ze strony niektórych polityków były, ale też zgorszenie tym innych. Chwała pomysłodawcom pomnika w Biłgoraju. Za za pozytywne działania warto cenić,a za negatywne ganić. jeśli takie się zdarzają. Za pomnik bardzo dobra ocena.
obywatel
13:25, 2025-07-06
Otwarcie Autodromu Biłgoraj – nowoczesny tor (FOTO)
kto to jest?
a kto to macha?
13:06, 2025-07-06
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
Polska racja stanu to jedno a biłgorajska racja stanu (tj.Pisowska) to drugie i my se tu robimy co chcemy! Nieważne, że Europa i USA wspierają Ukrainę by ruski nie dobrał się do Polski bo my to swoje politykę mamy. Gdzie były władze przez tyle lat? Krzyż Katyński nie wystarcza - trzeba się wykazać?
Colt
12:59, 2025-07-06
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
Warto byłoby ogłosić publiczna zbiórkę na pomnik i ogłosić konkurs na zaprojektowanie symbolu straszliwej zbrodni.
Pomnik
08:01, 2025-07-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz