W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju trwa pierwsza sesja Zgromadzenia pierwszej kadencji Roztoczańskiego Związku Powiatowo - Gminnego. W spotkaniu obok władz powiatu biłgorajskiego uczestniczą także starostwie powiatów i burmistrzowie oraz wójtowie gmin wchodzący w skład Roztoczańskiego Związku Powiatowo - Gminnego.
Roztoczański Związek Powiatowo-Gminny tworzą, wspólnie z powiatem biłgorajskim, powiaty janowski, kraśnicki, tomaszowski, zamojski oraz gminy Adamów, Chrzanów, Goraj, Frampol, Józefów,Krasnobród, Lubycza Królewska, Radecznica, Susiec, Szastarka, Szczebrzeszyn, miasto Tomaszów Lubelski oraz gminy Tomaszów Lubelski i Zwierzyniec.
[FOTORELACJA]8911[/FOTORELACJA]
Jak wynika z uzasadnienia uchwały o przystąpieniu do Związku, jego celem jest integracja oraz gospodarczy i kulturowy rozwój członków. Zadaniem Związku jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju gospodarki, zwłaszcza turystyki, w szczególności poprzez: współpracę w celu przygotowywania i promocji wspólnej oferty inwestycyjnej; tworzenie wspólnych produktów turystycznych; budowę wspólnej marki i promocję regionu. Celem Związku jest pozyskiwanie środków krajowych i zagranicznych na realizację wspólnych przedsięwzięć w zakresie rozwoju infrastruktury turystycznej, ochrony środowiska i działań proekologicznych, wykorzystywania miejscowych zasobów naturalnych, podejmowanie wspólnych działań na rzecz rozwoju kultury i tradycji regionalnych.
Celem utworzenia Roztoczańskiego Związku Powiatowo-Gminnego jest także wspólna realizacja zadania dotyczącego budowy dróg pieszo-rowerowych finansowanych w ramach Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027. Projekty realizowane będą na obszarze gmin i powiatów tworzących Roztoczański Związek Powiatowo - Gminny.
[ZT]32928[/ZT]
Wśród gości obecny jest także Michał Mulawa wicemarszałek województwa lubelskiego.
Foto: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
???13:39, 03.03.2023
A tereszpolski jacek gdzie ?
Pytajacy20:43, 04.03.2023
A gdzie Potok Górny🤣🤣🤣🤣
Nowa książka autorki z Biłgoraja
Jak teksty były jej w kronice tygodnia to były cieniutkie, to i te wypociny taż pewnie mierne , może tak jak inni przepisują z innych wierszy linijkę i tworzą inną treść, kupić to tego nie kupi , bo to za darmo nie ma co.
Z puszczy
23:06, 2025-12-18
Biłgoraj. Jest budżet na rok 2026
Czy naprawdę musimy zadłużać Biłgoraj na kilka milionów żeby zrobić następne boisko dla kopaczy z Lublina? Przy każdej szkole jest już hala sportowa i sztuczne boisko typu orlik a na budowlance nawet pełno wymiarowe sztuczne boisko. Jaki jest sens jeszcze jednego i zadłużania się na ten cel. Naprawdę mamy taki dobrobyt że tylko kolejnych boisk nam trzeba?
-
22:42, 2025-12-18
Zamiast do marketu - do sąsiada. Konfederacja promuje
Dziecinada dla ludzi o dziecięcych rozumkach. A co jak Niemcy, Czesi, Litwini głosem swoich nacjonalistów będą nawoływać do podobnych idiotyzmow? Nacjonalizm to złość, kłótnie i droga do wojny.
😂
20:36, 2025-12-18
Zamiast do marketu - do sąsiada. Konfederacja promuje
Bardzo dobra akcja!
Brawo
17:35, 2025-12-18