-Dzisiaj na terenie całego województwa prowadzimy działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zwracamy szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądamy się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego - informują funkcjonariusze Policji.
Na drogi całego województwa lubelskiego wyjechała większa niż zwykle liczba policjantów. Mundurowi od godzin porannych do północy prowadzą akcję, której głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków.
[FOTORELACJA]8879[/FOTORELACJA]
Działania mają także na celu uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w związku z niestosowaniem się do przepisów obowiązujących na drodze. Policjanci szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także przez kierujących wobec pieszych.
Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pieszy, jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, doznaje bardzo poważnych obrażeń, często skutkujących kalectwem albo nawet śmiercią. Natomiast samo uczestnictwo w wypadku drogowym może powodować uraz do końca życia.
Po raz kolejny przypominamy, że piesi powinni posiadać elementy odblaskowe i nosić je tak, aby były widoczne w światłach samochodu. Obowiązek taki dotyczy terenów niezabudowanych - jednak zachęcamy do używania ich wszędzie, gdzie widoczność jest mniejsza od optymalnej.
Do niechronionych uczestników ruchu drogowego zaliczamy pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. W 2022 roku na Lubelszczyźnie piesi uczestniczyli w 174 wypadkach drogowych w wyniku których 27 poniosło śmierć, a 146 doznało obrażeń. Z kolei rowerzyści uczestniczyli w 159 wypadkach drogowych, w wyniku których 13 rowerzystów poniosło śmierć, a 139 osób doznało obrażeń. Natomiast motorowerzyści uczestniczyli w 34 wypadkach drogowych, w wyniku których 3 poniosło śmierć, a 28 osób doznało obrażeń. Motocykliści zaś uczestniczyli w 72 wypadkach, w wyniku których 8 motocyklistów poniosło śmierć, a 61 osób doznało obrażeń.
Jbcpis18:12, 17.02.2023
Działania mają na celu łatanie dziury w budżecie i oczywiście przelew na ukrów
taka rzeczywistość08:49, 18.02.2023
Zobaczcie panowie policjanci jak w Biłgoraju zachowują się piesi. Głowa w dół, brak spojrzenia w lewo i prawo i wkracza się na przejście (czasami na rowerze), często z telefonem przy uchu. Za to to się weźcie, a nie tylko wina kierowców. Tego trzeba nauczyć pieszych. Każdy samochód to co najmniej 1200 kg. masy która w zderzeniu z osobą nie daje im szans.
ktoś odpowie 11:13, 19.02.2023
Kto zgodnie z przepisami ma pierwszeństwo, gdy nagle na oznakowane przejście dla pieszych szybko wjeżdża rowerzysta (nie pieszy) przed samochód ?
J. Kaczyński: dziś jest czas marnowania szans
To ile fabryk komuniści z KPO wybudowali ?Czemu za PO zawsze bieda i zwolnienia w Polsce ?Tylko koryta się dorwali i już wszystkie afery zamiecione , a koń zegarmistrz koperciarz wszyscy niewinni a do wojny tupią , już nie mogą się jej doczekać
Agenci
22:46, 2025-10-26
Część radnych chce odwołania Zarządu Powiatu
Jestem za tym by wszyscy powyżej 65 lat czy w Sejmie czy w Senacie czy w samorządzie nie pełnili funkcji radnych, posłów czy senatorów. Niech emeryci przestaną młodym urządzać życie, bo czasem ludzie w wieku emerytalnym są oderwani od otaczającej rzeczywistości.
Wyborca
20:59, 2025-10-26
Samozbiory w gminie Księżpol. Rolnik oddaje kapustę
a ja dokonałem dzisiaj samo zbioru w *%#)!& rydzy i bez rozgłosu !?
chłop bez roli
19:20, 2025-10-26
Starosta zawiesił Ireneusza Bulicza
Karma wraca!!!
OBSERWATOR
18:18, 2025-10-26