Już niebawem, z krajobrazu Biłgoraja zniknie logo stacji paliw Lotos. Na jego miejscu pojawi się zielono - białe logo MOL.
Wszystko za prawą przejęcia przez Węgrów części stacji ORLEN, które stały się własnością polskiego giganta branży paliw po połączeniu z Lotosem. MOL opublikował właśnie listę wszystkich stacji, które w najbliższym czasie zmienią szyld. To ponad 400 punktów, które do tej pory funkcjonowały pod szyldem Lotosu.
Grupa MOL rozpoczyna działalność w Polsce dzięki przejęciu ponad 400 stacji paliw działających do tej pory w całym kraju pod marką Lotos. Dzięki tej, wartej 610 mln $ transakcji, Grupa stanie się trzecim największym graczem na rynku detalicznej sprzedaży paliw w Polsce. W ramach umowy, PKN Orlen przejmie z kolei 185 stacji paliw Grupy MOL na Węgrzech i Słowacji wycenionych na 259 mln $. Dzięki przejęciu, MOL wyprzedza własne plany strategiczne na rok 2025, rozbudowując sieć stacji paliw do blisko 2 400 obiektów.
Paliwa od Grupy MOL, mieszkańcy Biłgoraja będą mogli kupować na stacji przy skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i ul. Włosiankarskiej. W tej chwili działa tam punkt pod marką Lotos.
Grupa MOL to zintegrowany, międzynarodowy koncern działający w sektorach naftowym, gazowym, petrochemicznym i detalicznym, z siedzibą w Budapeszcie na Węgrzech. Grupa jest aktywna w ponad 30 krajach, gdzie zatrudnia łącznie 25 tys. osób, a jej doświadczenie w branży wynosi ponad 100 lat. Grupa prowadzi trzy rafinerie i dwa zakłady petrochemiczne w ramach zintegrowanego łańcucha dostaw na Węgrzech, Słowacji i w Chorwacji oraz sieć blisko 2 000 stacji paliw w 9 krajach Europy Środkowej i Południowo - Wschodniej.
Działalność poszukiwawczo - wydobywcza grupy bazuje na ponad 85 latach doświadczeń w branży węglowodorów oraz 30 latach doświadczeń w obszarze wstrzykiwania CO2. Obecnie, firma prowadzi produkcję w 9 krajach i posiada złoża w 14 kolejnych.
Obecnie, nie wliczając najnowszych przejęć, Grupa MOL dysponuje siecią 1 943 stacji paliw w dziewięciu krajach, prowadzącymi działalność pod pięcioma markami handlowymi. 468 stacji działa na Węgrzech, 435 w Chorwacji, 303 w Czechach, 254 na terenie Słowacji, 243 w Rumunii, 105 w Bośni i Hercegowinie, 71 w Serbii, 53 w Słowenii oraz 11 w Czarnogórze. Grupa zajmuje wiodącą pozycję na rynkach węgierskim, chorwackim, słowackim oraz w Bośni i Hercegowinie; II miejsce w Czechach oraz III miejsce w Słowenii, Rumunii i Czarnogórze.
[ANKIETA]33[/ANKIETA]
35 0
Prorosyjski PIS-OWSKI rząd sprzedał pomocnikom PUTINA polskie stacje. HAŃBA
23 0
Szkoda że w ankiecie nie ma odpowiedzi
NIE - będziemy wspierać przyjaciół Putina
21 0
Zobaczycie Polacy (niepisowscy) jak wam to ,,bokiem,, wyjdzie. Orban zawsze był z Putinem, a pis to wspierał.
18 0
Polityka Orbana (pijącego szampana z Putinem ) skandaliczna, wielkim błędem umożliwiani Węgrom bogacenia się w Polsce.
7 0
I będziemy nabijać kieszenie Orbanowi -ja dziękuję nie tankuję.
6 0
Czy będzie Andrzej I Beata na otwarciu wstęgę przecinać? Przecież powinni.
5 0
Tankujcie na niezależnej polskiej sieci MOYA w Biłgoraju. Ul. Zamojska i Krzeszowska. Naprawdę dobre paliwa i w cenie znacznie niższej niż obajtkowy Orlen i Lotos.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz