Budowanie powiatowej współpracy JST i PES w zakresie zlecania usług społecznych podmiotom ekonomii społecznej jest tematem spotkania, które odbywa się dziś w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Organizatorem spotkania, w którym uczestniczą przedstawiciele samorządów i jednostek pomocy społecznej, jest Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Dyskusja prowadzona w Biłgoraju jest elementem realizacji projektu "Ekonomia Społeczna - Drogowskaz Rozwoju Społecznego II".
-Spotykamy się dziś w Biłgoraju w ramach spotkania koordynacyjnego ekonomię społeczną Ekonomia Społeczna - Drogowskaz Rozwoju Społecznego II". Zależy nam na rozmowie i promocji tego sektora. Spotkanie dotyczy budowania powiatowej współpracy w oparciu o ekonomię społeczną. Ekonomia nie jest niczym innym jak szeroko pojętym działaniem dotyczącym reintegracji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i promowanie przedsiębiorczości społecznej - zaznacza Ewa Chudzik, pracownik ROPS w Lublinie.
Spotkanie w Starostwie otworzył przewodniczący Zarządu Powiatu Andrzej Szarlip. Starosta podkreślał potrzebę wypracowywania nowych dróg rozwiązań zaangażowania społecznego i zawodowego osób, które z różnych przyczyn zostały lub mogą zostać wykluczone. -Bardzo się cieszę, że jest pan burmistrz Józefowa, który ma olbrzymie doświadczenie w tej dziedzinie, cieszę się że są przedstawiciele jednostek pomocy społecznej. Życzę, by spotkanie było konstruktywne i przyniosło konkretne owoce - mówił starosta.
Gmina Józefów na ekonomię społeczną postawiła 11 lat temu. -Dziś, śmiało mogę powiedzieć, że jest ona jednym z filarów naszej działalności. Sprawdziliśmy ją we wszystkich wymiarach samorządowej działalności. W ramach ekonomii społecznej funkcjonują nasze stowarzyszenia i 10 spółdzielni socjalnych. W sektorze ekonomii społecznej udało nam się stworzyć 200 miejsc pracy - informuje burmistrz Dziura.
Jak zaznacza, z samego podatku dochodowego od osób zatrudnionych gmina otrzymuje 100 tys. zł. -Ale ważne są inne cele. Do nich należy przede wszystkim aktywizacja osób, które mają różne dysfunkcje zdrowotne. One by nie znalazły zatrudnienia na otwartym rynku pracy, a dzięki spółdzielniom te osoby pracują. Zarabiają na utrzymanie siebie i swoich rodzin. Następuje "proces zdrowienia tych rodzin". Oni zarabiają na swoje emerytury, nie stoją w kolejce do pomocy społecznej, są aktywni - dodaje Roman Dziura.
Pożegnanie...
Coraz więcej w Polsce pożarów. Pojawiły się spekulacje, że to ruskich robota Podpalaczy złapać i żywcem do ognia.
groźne
23:55, 2025-07-04
Placówka w Biłgoraju pod szczególną ochroną? Chce tego
Wyszło na jaw jakimi potworami i kim są ą osoby atakujące te dzieci. Żałosne , że mają się za katolików. Księża powinni przemówić im do sumienia. Milczenie kościoła będzie po nim źle świadczyło.
katolik
23:14, 2025-07-04
Biłgoraj w kręgu zainteresowań Konfederacji. Powodem...
Te dzieci znajdują się we placówce dla dzieci. I nic ci do tego obrzydliwcu w nic:i do tego : hejterze z nickiem weź do domu".
czytelnik
22:57, 2025-07-04
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
Dramat Wołynia to dowód do czego prowadzi nacjonalizm. Kochać naszą ojczyznę to być patriotą, czyli przyzwoitym człowiekiem, szanującym godło, barwy narodowe i ludzi, być patriotą to gotowość do obrony kraju , dobrze wykonywać pracę, po prostu być dobrym człowiekiem, dobrym Polakiem. Nacjonalizm i szowinizm jest potwornym złem, o tym zostawił nam przekonanie św.JP II . Zatem bądźmy patriotami ale rzeczywistymi, nie dla poklasku.
z Biłgoraja
22:52, 2025-07-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz