4 września br., podczas parafialnych dożynek, mieszkańcy w Soli i Ciosmów dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony.
-Dożynki to piękna tradycja, która ukazuje, jak bardzo mocno trud rolniczy związany jest z ziemią, z porządkiem natury i Bożą obecnością w człowieku i w przyrodzie, a obserwując ten porządek, człowiek może odnawiać ład w swoim życiu, tak bardzo dzisiaj zagrożony przez agresywne ideologie, które burzą znany nam dotychczasowy porządek natury - mówił podczas uroczystości ks. proboszcz Krzysztof Jankowski, proboszcz parafii w Soli.
-O czym nam tak naprawdę przypomina dzisiejsze święto? - pytał ks. Janowski. -O tym, że to Bóg oddał nam ziemię jak ogród do uprawy a wszystko co stworzył było dobre więc nie należy niczego zmieniać ani poprawiać! Bo to Stwórcy zawdzięczamy rośliny zielone, zwierzęta, ryby morskie i ptaki powietrzne - zauważył.
Przypominał zebranym, Stwórca zawarł w przyrodzie potężne życiodajne moce które sprawiają, że przez historię naszej planety wszystkie stworzenia służą człowiekowi, który jest ich koroną.
-Bez ingerencji w naturę, bez modyfikacji i innych działań człowieka służyły niezliczonym pokoleniom ludzkim. I jeśli człowiek tego wszystkiego nie zniszczy burząc porządek natury, będą trwały nadal i służyły ludzkości. Dożynki to okazja, żeby podziękować Stwórcy za to, że to On nasz Ojciec daje nam chleb - podkreślał kapłan.
Swoje dziękczynienie wyrazili przedstawiciele Stowarzyszenia „Dąb” w Ciosmach i Stowarzyszenia „Więź” z Soli w postaci krótkiego programu artystycznego. Mieszkańcy Soli i Ciosmów przynieśli dożynkowe wieńce, które zostały uroczyście poświęcone oraz złożyli w darze chleb upieczony z tegorocznej mąki oraz plony ziemi w postaci owoców i warzyw.
Delegacje wieńcowe z Soli i Ciosmów reprezentowały również solską parafię na dożynkach gminnych w Bukowej.
Komisja Budżetu przeciwna. Zabytkowy budynek nie będzie
Gdy bym miał kasę to chyba fajna lokalizacja. Tylko suma jakaś nie adekwatna no w sumie to PO rządzi no i takie ceny. Ale jak by ktoś chciał opuści" no to porozmawiajmy.
Pudz
01:26, 2025-05-13
"Kawa z Obajtkiem" w Biłgoraju i Aleksandrowie
Najlepiej żeby biłgoraj cicho siedział bo w końcu to Rałał górą ale to głos sumienia. Niech każdy odda swuj głos na swojego kandydata a nie na Rafała.
Rawcio
01:13, 2025-05-13
Komisja Budżetu przeciwna. Zabytkowy budynek nie będzie
Na placu gdzie był obóz przejściowy odbywają się różnego rodzaju imprezy i nikomu to nie przeszkadza że tam kiedyś cierpieli i umierali ludzie. Budynek został wyceniony na tyle bo ktoś próbuje zarobić na jego historii. Właśnie dlatego podatnicy miasta Biłgoraj nie powinni wydawać na to pieniędzy. Budynek jest w takim stanie jak widać i każdy remont nie obędzie sie bez interwencji konserwatora zabytków więc w przypadku zakupu przez miasto(oby nie) nie skończy sie na kwocie którą życzy sobie sprzedawca. Zrobić dokumentację historyczną i zostawić niech się właściciel i pośrednik sam o to martwi. Ps.Czy przypadkiem owa nieruchomość razem z podwórkiem nie należy do pani Beaty?
1
22:54, 2025-05-12
Komisja Budżetu przeciwna. Zabytkowy budynek nie będzie
Szkoda, w odremontowanym budynku można by było coś ciekawego zrobić. Ofiarom bestialstwa należy się pamięć.
Q
21:54, 2025-05-12
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz