Zamknij

Kolejne miliony dla powiatu biłgorajskiego. Przeznaczone zostaną na remont ważnej drogi. Jest lista rankingowa wniosków

19:46, 04.08.2022 | bilgoraj.com.pl
Skomentuj
REKLAMA

Na 11. miejscu listy rankingowej znalazł się wniosek powiatu biłgorajskiego, dotyczący remontu drogi powiatowej Sól – Bidaczów.

Chodzi o dofinansowanie w kwocie 5 mln zł. Środki pochodzić mają z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 dla Województwa Lubelskiego.

Zarząd Województwa Lubelskiego, na początku sierpnia br., podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy operacji informującej o kolejności przysługiwania pomocy w ramach operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania 7.2 „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Środki zostaną przeznaczone na drogi. Łącznie jest to 18,7 mln Euro, a poziom pomocy to 63,63%.

Powiat biłgorajski jest na 11. miejscu tej listy i ma otrzymać 5 mln zł wsparcia na przebudowę drogi powiatowej nr 2931L Sól - Bidaczów Stary.

-To bardzo ważna inwestycja. Droga ta łączy dwa województwa lubelskie z podkarpackim. Wyremontowany ma być odcinek drogi o długości około 5 km. Na ten remont czekają nie tylko mieszkańcy gminy Biłgoraj i takich miejscowości jak Sól, Bidaczów Nowy czy Bidaczów Stary, ale także mieszkańcy gmin Biszcza czy Potok Górny, którzy ta droga dojeżdżają do Biłgoraja. To także najkrótsza droga nad Zalew Biszcza - Żary. Poza tym przy tej trasie znajdują się także podmioty gospodarcze. Widać więc, że jest to ważniejsza inwestycja z ostatnio realizowanych w naszym powiecie - podkreśla Jan Małysza, członek Zarządu Powiatu.

-Tylko w pierwszych trzech latach naszej kadencji wyremontowaliśmy, przebudowaliśmy czy zbudowaliśmy ponad 100 km dróg powiatowych. Wiemy jak ważne i prorozwojowe jest inwestowanie w infrastrukturę drogową. Ze wszech miar staramy się nadrabiać zapóźnienia. Inwestujemy w te drogi, które są ważne i strategiczne i na których realizację mieszkańcy czekali latami - mówi starosta Andrzej Szarlip.

Szacowany remont drogi Sól - Bidaczów ma kosztować około 7,9 mln zł. Powiat pozyskał maksymalne dofinansowanie, tj. 5 mln zł.

(bilgoraj.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

BezradnyBezradny

4 0

W pierwszej kolejności trzeba było zabiegać o remont drogi przez swoją wieś Sól. Panie ten tego ... 23:11, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kiedy remont ?kiedy remont ?

4 0

Przejazd z Biłgoraja przez Sól w kierunku na Nisko to TRAGEDIA. 08:21, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szoferszofer

1 0

A droga z Majdanu do Józefowa to pełno tirów i dziur ponad 40 lat nie może doczekać się remontu tylko takie dorażne łatanie 11:42, 05.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ErniErni

0 0

Musiał by jakiś poseł radny lub wójt mieszkać przy tej drodze to już by była wyremontowana a tak nadal szyby w oknach, szklanki się trzęsą ... 12:46, 07.08.2022


mieszkaniecmieszkaniec

3 0

W pierwszej kolejności to należny przebudować drogę przez Sól lub zrobić jej obwodnice jeśli jest to możliwe, wybudować ścieżkę rowerową Biłgoraj Sól by rowerzystów osunąć z jezdni, całą drogę przez wieś solidnie oświetlić. 11:49, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LoganLogan

0 0

Dzięki odpowiedzialnej polityce rządu, zaangażowaniu posłów, senatorów i marszałków, przy ogromnym wsparciu funduszu solidarności, wyremontowano parapety w budynku starostwa. Są to parapety na miarę naszych narodowych aspiracji. (Copyright Stanisław Bareja) 10:41, 06.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%