Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

ZUS rozpoczyna wysyłkę PIT-ów

Dodał: red Data: 2021-01-22 08:15:16 (czytane: 1242)

Na przełomie stycznia i lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyśle swoim klientom deklaracje podatkowe za 2020 rok. Formularze trafią do osób, które w ubiegłym roku chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS, np. emeryturę, rentę lub zasiłek.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajWiększość osób otrzyma PIT-40A. To gotowe rozliczenie dla emerytów i rencistów, którzy przynajmniej w grudniu pobierali świadczenie z ZUS i nadal je otrzymują. Na tej samej zasadzie PIT-40A trafia też do osób, które korzystają ze świadczenia przedemerytalnego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego czy renty socjalnej. Co ważne, w tym roku ZUS nie rozlicza świadczeniobiorców, którzy mają nadpłatę podatku. Oni otrzymają PIT-11A (czyli informację o dochodach), a zwrot nadpłaty dostaną bezpośrednio z urzędu skarbowego w ciągu 45 dni od złożenia zeznania podatkowego. Jeśli nie mieli innych dochodów niż świadczenie z ZUS i nie korzystają z ulg podatkowych, to nie muszą składać zeznania PIT-37 lub PIT-36.

rozliczenia_podatkowe_zus.JPG

Informacje o dochodach
Prawie wszyscy pozostali otrzymają z ZUS informację o dochodach, czyli PIT-11A. Chodzi głównie o klientów, którym w ubiegłym roku Zakład wypłacił zasiłki: chorobowe, opiekuńcze lub macierzyńskie. PIT-11A dostanie też część emerytów i rencistów, na przykład ci, którzy rozliczają się razem z małżonkami.

Reklama.

Dostałem PIT z ZUS – co dalej?
Dla osób, które nie miały dodatkowych dochodów poza świadczeniem z ZUS i nie zamierzają odliczyć żadnych ulg podatkowych, PIT-40A jest gotowym rozliczeniem podatku. Pozostali powinni potraktować ten formularz tak samo, jak informację o dochodach.

1% na cele charytatywne
Każdy emeryt i rencista może przekazać „1 procent” podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jeżeli jest to ta sama organizacja, którą świadczeniobiorca wsparł w roku ubiegłym, to nie musi składać dodatkowych dokumentów. Natomiast podatnik, który chce zmienić odbiorcę „1 procenta”, powinien dostarczyć do urzędu skarbowego wypełniony druk PIT-OP.

/Małgorzata Korba/

Tagi: zus biłgoraj   zakład ubezpieczeń społecznych   pit   rozliczenia podatkowe

Zobacz także

Na W835 praca wre!

Dodane: 2021-05-17 13:16 - Komentarze  (8)  czytane (511)

TAGI: droga wojewódzka nr 835, droga wojewódzka remont, droga biłgoraj - tarnogród, inwestycje drogowe w835Komentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.231.61

info (2021-01-22 19:13:13)

Fundusz Ubezpieczeń Społecznych - z którego wypłacane są m.in. emerytury - w najbliższych pięciu latach będzie mierzyć się z deficytem. "Gazeta Wyborcza", która przeanalizowała prognozy ZUS-u, zwraca uwagę, że wszystkie trzy warianty przewidywane przez Zakład (optymistyczny, pośredni, pesymistyczny) wykazują w FUS-ie dziurę budżetową sporych rozmiarów.

W optymistycznym wariancie w najbliższej pięciolatce w FUS-ie deficyt sięgnie poziomu 304 mld złotych. Prognoza pośrednia ocenia, że w FUS-ie zabraknie ok. 339 mld złotych.

W wariancie pesymistycznym dziura budżetowa FUS-u zbliża się do granicy 400 mld złotych. Według niej do 2025 roku w Funduszu zabraknie dokładnie 395 mld złotych (wartość salda nominalna).

do poniżej (2021-01-22 10:25:23)

No to się mocno przeliczyłaś... :)

moherowy beret (2021-01-22 09:39:43)

a już myślałam że ZUS rozpoczyna wysyłanie 14-stek

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Biłgoraj. Uroczystości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Covid-19: dane na koniec stycznia 2021 roku

Trwa narodowa kwarantanna spowodowana epidemią koronawirusa. W życie wprowadzone zostały obostrzenia, ruszył Narodowy Program Szczepień....