Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

ZUS informuje firmy o rozliczeniu konta

Dodał: red Data: 2021-01-05 16:30:28 (czytane: 1233)

Przedsiębiorcy dowiedzą się, jak wyglądały ich szczegółowe rozliczenia z ZUS w ubiegłym roku i ich saldo. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna wysyłkę informacji w tym tygodniu.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajOtrzyma je między innymi ok. 110 tys. przedsiębiorców z województwa lubelskiego. Większość informacji trafi do firm drogą internetową, pojawią się w profilach płatników na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. -Przedsiębiorca dowie się, czy na jego koncie w ZUS na koniec 2020 roku jest nadpłata, niedopłata, czy konto jest rozliczone na zero. W informacji będzie podana łączna kwota wpłat przekazanych w ubiegłym roku. Wskażemy, jakie należności zostały rozliczone tymi wpłatami. Płatników, którzy spłacają zadłużenie w układzie ratalnym, poinformujemy, jaka kwota pozostała im jeszcze do spłaty - wyjaśnia Anna Staszyńska z Departamentu Realizacji Dochodów Centrali ZUS.

zaklad_ubezpieczen_spolecznych.JPG

Co zrobić z nadpłatą lub niedopłatą?
Instytucja przypomina, że niewielką zaległość można uregulować razem z bieżącymi składkami. Jeśli jest większa, warto pomyśleć na przykład nad rozłożeniem jej na raty. -W tym celu prosimy skontaktować się z naszymi doradcami ds. ulg i umorzeń, którzy przedstawią najkorzystniejsze warunki spłaty zadłużenia. Doradcy pomogą także w wypełnieniu wniosku i skompletowaniu niezbędnych dokumentów - podkreśla Staszyńska.

Numery telefonów kontaktowych do doradców są na stronie internetowej www.zus.pl. Jeśli na koncie w ZUS jest nadpłata, to przedsiębiorca może pomniejszyć sobie o nią kwotę składek do zapłaty za najbliższy miesiąc albo wystąpić do ZUS o jej zwrot. -Nadpłatę zwrócimy wtedy na numer rachunku bankowego, który jest zapisany na koncie płatnika - dodaje Staszyńska.

Reklama.

Zwolnienie ze składek a rozliczenie konta
ZUS przypomina, że tarcza antykryzysowa zwolni część firm ze składek za listopad. Przedsiębiorcy mogli wysyłać w tej sprawie wnioski dopiero od 30 grudnia. Rozsyłane teraz przez Zakład rozliczenie prezentuje saldo na koniec ubiegłego roku, dlatego nie uwzględnia jeszcze ostatniego zwolnienia. Przedsiębiorcy mogą więc widzieć w rozliczeniu zaległość za listopad, mimo że będzie im przysługiwało umorzenie. ZUS uspokaja: to zmieni się po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Jeśli przedsiębiorca opłacił składki za listopad, a będzie z nich zwolniony, to po zrealizowaniu wniosku na jego koncie pojawi się nadpłata.

/Małgorzata Korba/

Tagi: zus saldo konta   rozliczenie z zus   zaległości w zus   składki zus

Zobacz także

Na W835 praca wre!

Dodane: 2021-05-17 13:16 - Komentarze  (8)  czytane (528)

TAGI: droga wojewódzka nr 835, droga wojewódzka remont, droga biłgoraj - tarnogród, inwestycje drogowe w835Komentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.231.61

j (2021-01-06 14:17:54)

Okazuje się, że rozwiązaniem mogą być masowe pozwy o odszkodowanie wobec funkcjonariuszy za bezprawne i nielegalnie wystawiane mandaty i wnioski do sanepidu. Jak wskazuje portal „Czas Finansów” mandaty i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.

Jak wskazuje serwis teraz niemal każda osoba i firma, która została ukarana na podstawie rozporządzenia, a nie ustawy przez policjanta może teraz go pozwać o naruszenie dóbr osobistych bezprawnym mandatem i wnioskiem. Prawnicy oceniają, że domagać się możemy 10 tys. złotych, a jeśli wskutek wniosku do sanepidu ten nałożył karę finansową i przeprowadził egzekucję skarbową to można w powództwie żądać nawet 20 tysięcy złotych!

Pozwani policjanci będą musieli płacić kary z prywatnych majątków, niezależnie od tego, jaki Sąd uzna stopień współwiny Skarbu Państwa. Dziennikarze portalu wskazują, że wizja ta już wywołała popłoch wśród policji.

– Nasi informatorzy twierdzą, że niektórzy policjanci byli nadzwyczaj aktywni w wystawianiu mandatów i wniosków do sanepidu co sprawia, że jeśli wszyscy bezprawnie przez nich ukarani by ich pozwali to grozi im nawet ponad 100, czy 200 tysięcy złotych odszkodowań, które będą musieli płacić z własnych majątków i pensji. Niezależnie od winy policji jako formacji, czy Skarbu Państwa. To Sędziowie będą decydować – podkreśla „Czas Finansów”.
Szefowie umywają ręce

Sprawa jest o tyle ciekawa, że nawet Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk podczas konferencji prasowych, niejednokrotnie mówił, że mandat i wniosek do sanepidu to indywidualna decyzja poszczególnych funkcjonariuszy. Jasno więc sugerował, że wszystkie przypadki są jednostkowe – a zatem za decyzję odpowiadać będzie konkretny funkcjonariusz, a nie formacja.

zus ma problem z nadpłatami (2021-01-05 17:57:00)

niech się ********* żądam odsetek od nadpłaty niech się ********

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Biłgoraj. Uroczystości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Covid-19: dane na koniec stycznia 2021 roku

Trwa narodowa kwarantanna spowodowana epidemią koronawirusa. W życie wprowadzone zostały obostrzenia, ruszył Narodowy Program Szczepień....