Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zlot kapel podwórkowych i 30-te urodziny biłgorajskich Wygibusów

Dodał: red Data: 2021-07-18 19:35:20 (czytane: 1670)

Biłgorajska Kapela Podwórkowa „Wygibusy” świętowała swoje 30 urodziny. Przyjęcie urodzinowe odbyło się 18 lipca br., na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury, podczas Zlotu Kapel Podwórkowych. W trakcie koncertu na scenie BCK zaprezentowały się także kapela „Swojacy" z Kraśnika, Szczebrzeska Kapela Podwórkowa, Kapela „Stah” z Werbkowic oraz Biłgorajska Kapela Podwórkowa „Wygibusy”.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajBiłgorajska Kapela Podwórkowa „Wygibusy” gra nieprzerwanie od 30 lat. Obecnie kapelę „Wygibusy” tworzy szóstka utalentowanych muzycznie osobowości, którzy dzielą się swoją twórczością i talentem grając dla różnej publiczności na różnych scenach. Z pierwszego składu kapeli do dziś pozostał jej lider Jan Szymaniak, który był też jej założycielem i jedynym Wygibusem, który nie opuścił ani jednego występu kapeli. Przez cały okres wspólnego muzykowania „Wygibusów” przewinęło się ponad 50 osób. W tej chwili Janowi Szymaniakowi towarzyszą Katarzyna Kufera - solistka, Sławomir Niemiec - skrzypce, Tomasz Zięba - gitara basowa, Andrzej Nizio - klarnet i Robert Sarecki - banjo gitarowe, śpiew.

Kapela w ciągu 30 lat działalności zagrała ponad tysiąc koncertów w kraju rozsławiając Biłgoraj oraz popularyzując tradycje i kulturę ziemi biłgorajskiej za co w 2011 roku otrzymała specjalne wyróżnienie w XVII edycji Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta. Występowała w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Rzeszowie, Lublinie, Toruniu, Piotrkowie Trybunalskim, Przemyślu, Chełmie Zamościu Białej Podlaskiej, Skoczowie, Krasnymstawie, Kraśniku, Bychawie, Parczewie, Łęcznej, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim oraz wielu innych miejscowościach. 21 razy koncertowali także za granicami Polski. Odwiedzili Słowację, Węgry, Niemcy, Czechy, Litwę i Ukrainę.

wygibusy.JPG

O pasji ale także klasie zespołu świadczą nagrody, a tych „Wygibusom” nie brakuje. Na swoim koncie mają ich naprawdę sporo. Do najważniejszych sukcesów kapeli należą:
- zdobycie III miejsca oraz Złotego Mandolinisty dla Jana Szymaniaka w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Przemyślu (1994)
- zdobycie I miejsca i nagrody publiczności na Festiwal Kapel Podwórkowych w Skoczowie (1995)
- zdobycie I miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Przemyślu (1996)
- zdobycie I miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Biłgoraju (1996)
- zdobycie I miejsca podczas Chmielakowego Przeglądu Kapel Podwórkowych w Krasnymstawie (1997)
- zdobycie II miejsca w XXI Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych w Przemyślu (1999)
- zdobycie Grand Prix na IV Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Biłgoraju (1999)
- zdobycie I nagrody podczas VII Wojewódzkiego Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Werbkowicach (2015)
- zdobycie I nagrody XI Wojewódzkim Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Werbkowicach (2021)

„Wygibusy” występowały na żywo w programach telewizyjnych - znalazły się na liście przebojów podwórkowych „Śpiewamy ze Stasiem Wielankiem”. Program 2 TVP nakręcił z „Wygibusami” film podczas pobytu na Festiwalu w Przemyślu oraz na krasnostawskich Chmielakach. Repertuar „Wygibusów” jest bardzo szeroki, są to piosenki warszawskiej i lwowskiej ulicy, stare przeboje, piosenki żołnierskie, partyzanckie, zakazane piosenki powstania warszawskiego. Obecnie w swoim repertuarze Biłgorajska Kapela Podwórkowa „Wygibusy” posiada także piosenki cygańskie, które uwielbia jej aktualna solistka Krystyna Kufera. W wykonaniu kapeli można także usłyszeć żartobliwe piosenki żydowskie, czeskie, greckie.

/red./

Reklama.

Tagi: zlot kapel podworkowych   wygibusy   biłgorajska kapela podwórkowa   bck biłgoraj

Zobacz także

Dzień kultury japońskiej w klubie seniora Raj w Biłgoraju

Dodane: 2021-07-21 14:00 - Komentarze  (0)  czytane (782)

TAGI: klub seniora raj, pck biłgoraj, kultura japońska, kultura biłgorajKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.6.124

@ (2021-07-22 21:39:11)

Nikt tu nie komentuje kapeli jak widać . A komentarze rzekomej Pani K.K. Są tłumaczeniem, czy czym? Winny się tłumaczy. Co za baran takie litanie wypisuje…

AQ (2021-07-22 09:33:04)

Jak cię widzą tak cię piszą .

Krystyna Kufera (2021-07-21 20:08:07)

Mała korekta powyższego mojego komentarza. Przepraszam bo pomyliłam komentarz Pani Fuks o nazwaniu mnie FAŁSZYWĄ z daleka, i odniosłam się w odpowiedzi na ten komentarz Pani Fuks w stronę Pani Anety. Sorry Pani Aneto. Dodam że co chodzi o Kapelę Wygibusy to jest normalne że identycznych osób już nie będzie gdy ktoś odejdzie. Ile ludzi tyle talentów i charakterów drogie Panie. Jedne lubią żywić się ludzkim cierpieniem , ubliżając im, a drudzy kochają radość ludzką i ja mam tą drugą zaletę piękną. Cieszy mnie gdy inni są szczęśliwi i radośni, i tym ich częstuję. Muzyka i śpiew daje ludziom radość. Piękne to prawda? widzieć uśmiech na ludzkich twarzach. Dlatego nigdy nikt mi swoim egoistycznym zachowaniem i złośliwością swoją nie odbierze uśmiechu z twarzy. Pozdrawiam serdecznie.

Krystyna Kufera (2021-07-21 19:40:48)

Drogie i szanowne Panie, komentujące złośliwie Kapelę Wygibusy i mnie. Pani Aneto i Pani Fuks z miłą chęcią odpowiem Wam na komentarze wasze. Tak to nie ta Kapela już bo nie ma ludzi niezastąpionych. Pani Wiesia Sz-świętej pamięci, była cudowną i z wielką kulturą wychowania kobietą. Miała piękny głos i cudowną urodę. Nikomu niczego nie zazdrościła i nikomu nie ubliżała nazywając ich fałszywymi Pani Aneto. Przykro mi że Pani ze swoją zazdrością w sercu tak się męczy. Zazdrością kierowaną w moją stronę za to tylko że nie potrafi Pani nic dobrego zrobić, krzywdzi i upokarza Pani tylko siebie. Mogę jedynie tylko współczuć Pani i z wielkim szacunkiem życzyć Pani zdrówka i życzliwości w sercu. Także życzę odwagi podpisać się prawdziwym nazwiskiem tak jak ja to zawsze robię. Prawda i uczciwość w ludzkich sercach, nie boi się i nie wstydzi tego co pisze w kierunku innych osób. Odwagi życzę i życzliwości dla ludzi bo to jest najpiękniejsza zaleta w ludzkich sercach. Pozdrawiam serdecznie Pani Aneto i Pani Fuks także z wielkim szacunkiem zawsze dla Pań. Dodam także Pani Aneto by pisała Pani spokojnie bez stresu, czy to komentarz szkalujący kogoś czy życzliwy bo po dwa razy wysłała Pani to samo. Ja przyjmuję wszystkie komentarze ze stoickim spokojem, bo kocham i szanuję każdego człowieka. Jeszcze zdanie do Pani Fuks dodam-Mam na imię Krystyna, ale przyjmuję Pani złośliwość także spokojnie i BABA też jest OK. Życzę Pani by nigdy nikt nie oceniał Pani od fałszywych nie znając Pani osoby. Ja Pani tylko jedynie zazdroszczę tak wspaniałego wzroku, że widzi Pani z daleka we mnie fałszywą osobę. Musi Pani mieć cudowny dar -Widzenia i rozpoznawania fałszywych ludzi. Pozdrawiam serdecznie Pani Fuks także z wielką życzliwością dla Pani i dodam że wiem kto to pisał i mnie tak sprawiedliwie ocenia od fałszywych. Szanuję Was drogie Panie po mimo waszej złośliwości kierowanej do mnie kiedyś przyjdzie czas i ja właśnie ja śmiało i odważnie zawsze spojrzę wam w oczy. Gdy będziecie kiedyś potrzebowały pomocy to także podam wam swoją pomocną dłoń. Dziękuję serdecznie za wasze komentarze skierowane w moją stronę i pozdrawiam. Warto poznawać ludzi i zawsze to mnie cieszy że nigdy nikomu nogi nie podstawiam z zazdrości, bo w sercu moim mieszka Boża miłość i szacunek dla każdego człowieka, bo KARMA zawsze wraca ta dobra i ta zła, kierowana w stronę niczemu winnych osób.


Fuks (2021-07-21 13:09:01)

No ta baba co śpiewa wyglada jak Cyganka. Fałszywa z daleka.

Aneta (2021-07-20 16:47:33)

No niestety ale to już nie ta kapela nikt nie zastąpi pani Wiesi

Aneta (2021-07-20 16:47:09)

No niestety ale to już nie ta kapela nikt nie zastąpi pani Wiesi

Kot (2021-07-20 08:35:27)

To w końcu podwórkowa czy cagańska

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Zmarł ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk

Dziś, w wieku 85 lat, ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk. Kapłan zasłużony dla Biłgoraja, wieloletni dziekan Dekanatu Biłgoraj Północ i proboszcz w parafii Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju. Urodził się 7 czerwca 1936 roku w Podwysokiem, parafia Lipsko koło Zamościa. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa Piotra Kałwy w katedrze lubelskiej - 18 kwietnia 1960 roku. więcej»

Konkursy

Polecamy

Miasto Biłgoraj złożyło trzy wnioski o dofinansowanie z Programu Polski Ład

W dniu 2 lipca 2021 roku rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie...

Prace koncepcyjne nad remontem biłgorajskiego Autodromu trwają

Prace koncepcyjne nad zagospodarowaniem terenu biłgorajskiego...

60 akcji, ponad 4 300 donacji i blisko 2 000 litrów oddanej krwi

W Łukowej od 14 lat organizowane są cyklicznie akcje poboru krwi....

Co to znaczy pokochać Lubelskie zaprezentowano w Aleksandrowie (FOTO)

W Aleksandrowie, odbył się zorganizowany przez koła gospodyń...

Deratyzacja to ważna rzecz

Solidne odszczurzanie to konieczność. Szczególnie w dużych miastach...

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Ogłoszenia