Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa (VIDEO)

Dodał: red Data: 2021-03-31 15:15:15 (czytane: 2010)

Z udziałem starosty i wicestarosty biłgorajskiego odbyło się dziś posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jego tematyką były kwestie związane z trzecią falą koronawirusa, kwestią szczepień oraz współpracy służb i instytucji.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW spotkaniu uczestniczyli także poseł Beata Strzałka, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, Komendant Powiatowy Policji, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele gmin powiatu biłgorajskiego oraz jednostek oświatowych. Na spotkaniu, które odbyło się on-line, obecny był także dyrektor biłgorajskiego szpitala oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Biłgoraju.

Spotkanie otworzył i zebraniu przewodniczył starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip. -Dzisiejsze spotkanie związane jest z dynamiczną sytuacją epidemiczną, także w powiecie biłgorajskim. Chciałbym by po moim wystąpieniu głos zabrał dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej i przedstawił sytuację w powiecie biłgorajskim. Następnie proszę by Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju przedstawił informacje odnośnie przestrzegania obostrzeń i zaleceń wydanych przez rząd, jak to wygląda w naszym powiecie. Następnie poproszę Komendanta Powiatowego PSP, by przybliżył kwestie związane z akcja informacyjną związaną m. in. z kwestia szczepień, w którą zaangażowani byli strażacy PSP i OSP. Chciałbym uzyskać informację jak te działania przebiegają i w jakiej są fazie. Chciałbym również, by głos zabrał dyrektor szpitala, pan Tomasz Kwiatkowski - mówił otwierając spotkanie przewodniczący Zarządu Powiatu. Jak zaznaczył starosta, na koniec wicestarosta biłgorajski przedstawił ustalenia wczorajszej konferencji Wojewody Lubelskiego, w kwestii szczepień, które ma koordynować samorząd powiatu biłgorajskiego.

pzzk_powiat_bilgorajski (1)_1.jpg

Jak podkreślał, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Biłgoraju, w całym 2020 roku, na terenie powiatu odnotowano 1 966 przypadków pozytywnych, na tą chwilę 1 926 przypadków. -Jeszcze nam brakuje 40 wyników dodatnich, by zrównać się z wynikiem za cały poprzedni rok. Mieliśmy już w ciągu tych 3 miesięcy br., 32 hospitalizacje osób, które tego wymagały i 87 zgonów. Otrzymaliśmy jako Sanepid dodatkowe wyposażenie w tym laptopy i telefony komórkowe i pracujemy na bieżąco, do tego mamy jeszcze infolinię i weryfikowani, sprawdzani jesteśmy bezpośrednio w Warszawie. Współpracujemy m. in. z Policją choćby w kwestii przestrzegania kwarantanny osób na nią skierowanych, dotyczy to także przestrzegania reżimu sanitarnego. Od początku roku, przeprowadziliśmy 72 kontrole, w sklepach, zakładach fryzjerskich czy innych punktach. Okazuje się, że przedsiębiorcy przestrzegają obostrzeń - mówił Cezary Duma.

Szef biłgorajskiego Sanepidu podał, że do dnia dzisiejszego w szpitalu Arion podano 1 790 dawek szczepionki Pfizer i 1 065 szczepionki AstraZeneca, w sumie 2 855 szczepień. Te dane potwierdził dyrektor szpitala w Biłgoraju. Tomasz Kwiatkowski, poinformował on także, że w tej chwili jeśli chodzi o obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów, to sytuacja wygląda następująco: zajętych łóżek pocowidokowych jest 64 na 66 i 2 z 5 respiratorów, które posiada placówka.

pzzk_powiat_bilgorajski__2_.jpg

O działaniach Policji i Straży Pożarnych mówili podczas konferencji szefowie powiatowi tych służ. Z kolei o nowych punktach szczepień i ustaleniach podczas rozmów z Wojewodą Lubelskim mówił wicestarosta Tomasz Rogala. Jak podkreślał,  w kwietniu w Polsce ma być między 6 a 7 mln szczepionek. O ile wcześniej był problem w dostępnością szczepionek, teraz najważniejsza jest organizacja punktów szczepień, tak aby ta ilość szczepionek była wykorzystana. Zresztą są takie plany by do końca sierpnia, wszystkich chętnych mieszkańców Polski zaszczepić. W tym celu są podejmowane działania na tworzenie punktów szczepień. Wicestarosta zaznaczył, że w te działania włączy się powiat biłgorajski, w przypadku prowadzenia szczepień masowych typowane są m. in. sale gimnastycznych czy pomieszczenia w dużych obiektach dydaktycznych. W tym kierunku prowadzone są rozmowy z samorządami gminnymi.

Pracownikom służby zdrowia, służbom ratunkowym, Policji, Straży Pożarnej i samorządom dziękowała poseł Beata Strzałka.

/red./

Reklama.

Tagi: powiatowy zespół zarządzania kryzysowego   powiat biłgorajski   covid-19   sytuacja epidemiologiczna

Zobacz także

Powszechny Punkt Szczepień w Tarnogrodzie rozpoczął działalność (VIDEO)

Dodane: 2021-05-05 19:35 - Komentarze  (6)  czytane (1216)

TAGI: powszechny punkt szczepień, gmia tarnogród, szczepienia przeciw covid-19, koronawirusKomentarze (16)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.210.184.142

Beton (2021-04-01 15:23:27)

„Stan jest krytyczny” – woła minister Niedzielski.

Wtóruje mu główny doradca Horban: „System jest na granicy wydolności”. „Niestety ciągłe testujemy za mało” – mówi dyżurna pani doktor.

Jak widać, wytyczne WHO w sprawie testów P C R nie są znane naszym specom od szerzenia paniki.

Szpital w Poznaniu wprowadza ograniczenia dotyczące odwiedzin noworodków. Powodem jest – według TVN24 – trzecia fala korona-wirusa i nieodpowiedzialność rodziców. Wirusolog prof. Gut stwierdza: „Szczyt zachorowań będzie tydzień, dwa po tym, jak ludzie odzyskają rozsądek”.

Więc już nawet ja z pewnym oporem określam medialną rzeczywistość jako cyrk na kółkach. Strach się bać – żyję sobie spokojnie we Wrocławiu i mam kontakt z ponad trzydziestoma osobami, które przynajmniej w mojej obecności nie noszą kagańców. Ostatnio zauważyłem wśród części tych osób narastanie wątpliwości: „Może jednak coś jest w tym szaleństwie?”

Tymczasem możemy dowiedzieć się z poważnej książki:

„Korona-wirusy należą do tych drobnoustrojów, które u ludzi na całym świecie i w każdym wieku wywołują pospolite przeziębienia i dlatego stanowią jedną z nieuniknionych przykrości ludzkiego życia. Są przyczyną wielu zachorowań szczególnie w zimie oraz na wiosnę kiedy słabną ataki innej dużej grupy katarogennych napastników – rinowirusów.

ide do lasu i do parku KONIEC Z SIEDZENIEM W DOMU - dzisiaj 21 stopni (2021-04-01 09:36:17)

Co się dziwić ? W zeszłym roku oszukaliscie nas na wiosnę słyszeliśmy : służba zdrowia trzeszczy w szwach albo jesteśmy na skraju wyczerpania . Wprowadziliście niezrozumiałe obostrzenia pozbawione sensu np zakaz wstępu do lasu , zakaz wychodzenia w ogóle !!!! To jak mają wam teraz ludzie uwierzyć ?

ide do lasu i nad zalew. dziś 21 stopni (2021-04-01 09:23:12)

Co się dziwić ? W zeszłym roku oszukaliscie nas na wiosnę słyszeliśmy : służba zdrowia trzeszczy w szwach albo jesteśmy na skraju wyczerpania . Wprowadziliście niezrozumiałe obostrzenia pozbawione sensu np zakaz wstępu do lasu , zakaz wychodzenia w ogóle !!!! To jak mają wam teraz ludzie uwierzyć ?

Jan (2021-04-01 08:42:14)

Zupełnie inne liczby podaje Pan z Sanepid a zupełnie inne komendant. Ktoś tu z cyferkami na bakier. A to raczej prosta matematyka

Reasumując g ustalone tyle że chwalimy was A wy nas i to wszystko (2021-03-31 23:06:52)

Te komentarze to też ustawka jak zwykle .

Obiektuwny (2021-03-31 21:31:04)

Tyle bzdetów dawno nie słyszałem. A najlepsze z kościołami wystarczy samochody w niedzielę policzyć albo te dziesiątki ławek wystawione na Polnej

no i widać dobre zarządzanie powiatem (2021-03-31 21:11:26)

Bardzo dobrze, że udaje się znaleźć wspólny język władz powiatu z gminami, służbami, szpitalem i Sanepidem. Brawo WY!

(2021-03-31 20:49:06)

Czyżby J67 posądzał Boga o złe intencje. . .

s (2021-03-31 20:30:10)

Lansik?

J 67 (2021-03-31 18:59:17)

Zastanawia mnie ten fenomen, którym jest całkowity upadek, nazwijmy go, emocjonalny. Przeciętny mieszkaniec zachodu myśli i zachowuje się, niczym rozkapryszony głupi nastolatek. To kluczowa przyczyna sukcesu tej, do bólu prymitywnej, pandemicznej propagandy. Poza tym zdecydowaną większość naszego społeczeństwa stanowią troglodyci, pozbawieni w zupełności głodu wiedzy. Telewizyjna papka im wystarcza. Wypchnięto ze świadomości masowej dawne wartości, z Bogiem honorem i ojczyzną na czele. Natura nie znosi próżni, zatem puste miejsce zajęły fałszywe i szkodliwe idee.
Bogiem mianowano zdrowie, pracę nad poprawianiem swojego charakteru zastąpił hedonizm. Samodzielne myślenie nazwano wiarą w teorie spiskowe. Takiemu motłochowi można wmówić wszystko i zarządzać nim jak stadem bydła. Nadzieję na poprawę obecnego, tragicznego, stanu rzeczy, pokładam paradoksalnie w twórcach satanistycznego przedsięwzięcia. Zwyczajnie liczę na to, że coś im nie wypali. Jak mawiał Konfucjusz;
“Ludzie potykają się o kretowiska, nie o góry.”

(2021-03-31 17:56:35)

Panowie na tle komputerów. To ,,budujące,,

(2021-03-31 17:37:39)

Bardzo dobrze, że podejmowane są działania celem jak najszybszego zaszczepienia mieszkańców powiatu. Szczepionek i punktów szczepień na pewno trzeba więcej., ponieważ sytuacja trudna,. Rozprzestrzenianie zakażeń m.in. wynika z lekkomyślności antyszczepionkowców, antymaseczkowców. Ich bezkarność, często wyrażająca się w bezczelny sposób naraża ludzi na utratę zdrowia a nawet życia. Czas najwyższy, żeby wyciągnąć konsekwencje wobec tych roznosicieli zarazy. Ich argumenty w kwestii prawa do wolności nie mają uzasadnienia w zakresie zagrożeń pandemicznych. Kilka dni temu jeden z takich młodzieńców bez maseczki, widząc, że ja maksymalnie uszczelniam maseczkę na twarzy, mijając mnie , podszedł dość blisko i szyderczo zaczął kaszlać. Trzeba było to nagrać.

(2021-03-31 17:35:49)

Bardzo dobrze, że podejmowane są działania celem jak najszybszego zaszczepienia mieszkańców powiatu. Szczepionek i punktów szczepień na pewno trzeba więcej., ponieważ sytuacja trudna,. Rozprzestrzenianie zakażeń m.in. wynika z lekkomyślności antyszczepionkowców, antymaseczkowców. Ich bezkarność, często wyrażająca się w bezczelny sposób naraża ludzi na utratę zdrowia a nawet życia. Czas najwyższy, żeby wyciągnąć konsekwencje wobec tych roznosicieli zarazy. Mam na myśli wysokie mandaty i inne konsekwencje prawne ( KK za narażanie zdrowia życia i zdrowia przewiduje odsiadkę do 3 lat). Władza odgórnie powinna o tym zdecydować. Radykalne środki są konieczne, ponieważ osoby te są szkodnikami społecznymi , ich argumenty w kwestii prawa do wolności nie mają uzasadnienia w kwestii zagrożeń pandemicznych. Kilka dni temu jeden z takich młodzieńców bez maseczki, widząc, że ja maksymalnie uszczelniam maseczkę na twarzy, mijając mnie , podszedł dość blisko i szyderczo zaczął kaszlać. Trzeba było to nagrać.

(2021-03-31 17:35:00)

Bardzo dobrze, że podejmowane są działania celem jak najszybszego zaszczepienia mieszkańców powiatu. Szczepionek i punktów szczepień na pewno trzeba więcej., ponieważ sytuacja trudna,. Rozprzestrzenianie zakażeń m.in. wynika z lekkomyślności antyszczepionkowców, antymaseczkowców. Ich bezkarność, często wyrażająca się w bezczelny sposób naraża ludzi na utratę zdrowia a nawet życia. Czas najwyższy, żeby wyciągnąć konsekwencje wobec tych roznosicieli zarazy. Mam na myśli wysokie mandaty i inne konsekwencje prawne ( KK za narażanie zdrowia życia i zdrowia przewiduje odsiadkę do 3 lat). Władza odgórnie powinna o tym zdecydować. Radykalne środki są konieczne, ponieważ osoby te są szkodnikami społecznymi , ich argumenty w kwestii prawa do wolności nie mają uzasadnienia w kwestii zagrożeń pandemicznych. Kilka dni temu jeden z takich młodzieńców bez maseczki, widząc, że ja maksymalnie uszczelniam maseczkę na twarzy, mijając mnie , podszedł dość blisko i szyderczo zaczął kaszlać. Trzeba było to nagrać.

Henryk (2021-03-31 17:19:18)

Ładne zdjęcia! Brawo!

Travolta (2021-03-31 16:26:42)

Super Andrzej ratuj Powiat

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Biłgoraj. Uroczystości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Z budżetu powiatu 130 tys. zł wsparcia dla jednostek OSP

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Covid-19: podsumowanie marca

Przez cały marzec, będziemy na bieżąco informować Państwa o nowych przepadkach zachorowań na koronawirusa. Publikować będziemy najnowsze...