Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zakończył się remont drogi krajowej Nr 74 na odcinku Frampol - Gorajec (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-12-23 19:52:10 (czytane: 3243)

Zakończył się - trwający dwa lata - remont 7,5 kilometrowego odcinka drogi krajowej Nr 74 na odcinku Frampol - Gorajec. Inwestycja kosztowała ponad 58,2 mln zł, a inwestorem była Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, GDDKiA Oddział w Lublinie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajInwestycja polegała na rozbudowie drogi krajowej nr 74 na odcinku Frampol – Gorajec wraz z przebudową dróg przecinających drogę krajową i budową układu komunikacyjnego obsługującego tereny przyległe do drogi krajowej. Zakres robót objętych decyzją ZRID obejmował branżę drogową, branżę elektryczną – sieci elektroenergetyczne oraz teletechniczną i sanitarną.

-Klasa techniczna drogi krajowej to GP, prędkość projektowa 70 km/h, a obciążenie nawierzchni wynosi 115 kN/oś. Jezdnia została poszerzona, jedne pas ruchu ma szerokość 3,5 metra, taką samą szerokość ma dodatkowy pasa do wyprzedzania. Wzmocniona została także konstrukcja nawierzchni, wykonane zostały drogi dojazdowe do pól, powstały chodniki i nowe oświetlenie. Mamy więc nadzieję, że obok poprawy bezpieczeństwa i komfortu podróżujących, remont przyczyni się do rozwoju miejscowości przez które przebiega ta droga krajowa - mówi Krzysztof Zwolan, zastępca dyrektora GDDKiA w Lublinie.

droga_krajowa_nr_74.JPG

Zadowolenia nie kryje burmistrz Frampola, Józef Rudy. -Cieszymy się z tego dnia, z otwarcia tej drogi. Mieszkańcy gminy Frampol i osoby podróżujące krajową 74 czekali na zakończenie remontu. Nie ukrywam, że bogaci się infrastruktura naszej gminy. Drodze krajowej towarzyszą drogi serwisowe, piękne chodniki, oświetlenie. To wpływa in plus na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Chcę podziękować i wyrazić wielką atencję wszystkim osobom, które przyczyniły się do remontu odcinka tej drogi - zaznacza Józef Rudy.

Inwestycja rozpoczęło się w połowie września 2018 roku, zakończyła się w drugiej połowie października 2020 roku. Oddana został do użytku w drugiej połowie grudnia br. -Bardzo cieszy to, że remont drogi był w całości sfinansowany ze środków rządowych. To ważne droga nie tyko z punktu widzenia lokalnego, ale i ościennych powiatów, janowskiego czy zamojskiego - zauważa poseł Beata Strzałka.

Reklama.

Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski zauważa iż kolejne inwestycje drogowe należy rozpatrywać w kwestii szansy na rozwój gospodarczy Regionu. Są plany budowy obwodnic Janowa Lubelskiego, Dzwoli i Gorajca. -Ja się ogromnie cieszę, że są kolejne środki inwestowane w Polskę wschodnią. To jest niezwykle istotne, że rząd stawia na politykę zrównoważonego rozwoju. Takie stwierdzenia jak Polska "B", czy ściana wschodnia odchodzą do lamusa i nie będą towarzyszyły w prognozach rozwojowych naszego terenu - dodaje.

andrzej_szarlip.JPG

Wicemarszałek województwa lubelskiego, Michał Mulawa zaznacza, że droga krajowa Nr 74, jest ważna z punktu widzenia połączeń między ważnymi arteriami drogowymi Roztocza. -Chcemy by drogi w tym regionie stanowiły spójny system komunikacyjny - podkreśla.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 25

Tagi: droga krajowa nr 74   powiat biłgorajski   remont drogi krajowej  

Zobacz także

Nie zapiął pasów i nie włączył świateł. Okazało się że był pijany i miał cofnięte uprawnienia do kierowania

Dodane: 2021-04-15 09:38 - Komentarze  (1)  czytane (1721)

TAGI: pijany kierowca, powiat biłgorajski, biłgoraj, policja biłgorajKomentarze (10)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.0.150

Jurek (2020-12-28 12:14:22)

Ograniczenie do 8t

Wstyd (2020-12-26 10:51:30)

Panie Mulawa. Kiedy koniec na drodze 835 w Goraju.? To przecież pańska inicjatywa. Ile to już trwa ???

(2020-12-25 14:45:16)

Marksizm z Kościołem instytucjonalnym, to było kiedyś i nie wróci więcej. Dzisiejszy Komunizm budują Elity, a nie masy robotniczo - chłopskie.

Morawiecki, wycofując się z veta oraz godząc się z dokumentem budżetowym, zgodził się na rządy komunistów w Europie. Wcześniej, na federalizację Unii, zgodziła się Beata Szydło, podpisując Deklarację Rzymską.
Teraz wystarczy ograniczyć rolę Rady Europejskiej, a najlepiej zlikwidować ją całkowicie i wszystko stanie się proste. Nowy Porządek stanie się rzeczywistością.
Wkrótce Rada UE będzie tworzyć prawo, a Komisja będzie rządzić, ale już bez udziału państw członkowskich. Obie te instytucje będą wybierane przez Reprezentantów wyłonionych w wyborach, ale wskazanych pzez instytucje unijne. Pozory demokracji będą więc zachowane. Wybory będą wielkim świętem obchodzonym przez kilka dni co dekadę, bowiem taka jest cykliczność kryzysów w państwach komunistycznych.
Warstwy społeczne będą ukształtowane wg przywilejów. Elita będzie miała status nietykalności. Parweniusze będą wyposażeni w liczne przywileje, a lud będzie mógł korzystać z wielu udogodnień i praw określonych przez Radę UE, poza oczywiście prawem do wolności słowa. Przywilej naturalnego zejścia będzie miała wyłącznie Elita, a pozostałym długość życia uzależniona będzie od ich przydatności.
Wszystko jest już zapisane w doktrynie ideologicznej UE, opartej na opracowaniach Spinellego.

Dzisiejsze życie polityczne w Polsce zdeterminowane jest walką o zdobycie pozycji parweniusza w nadchodzącej cywilizcji. Morawiecki zapowiedział już Nowy Ład dla Polski, a w styczniu przedstawi szczegóły powiązania gospodarki z ideologią.
Jola rudy ci sie podoba no to juz

Jola (2020-12-24 22:24:47)

Rudy nie umie wstęgi przeciąć,patrzy się nie na wstęgę a na innych,może dlatego że nic nie miał wspólnego z finansowaniem tej drogi

Szkoda cokolwiek pisac (2020-12-24 22:08:08)

Masakra

J 67 (2020-12-24 12:12:05)

Biłgoraj teraz odetchnie od tirow Zniszczona droga Biłgoraj Zamosc moze teraz pomysla o jej odbudowie Burmistrz Rosłan leprzy od Premiera Mazowieckiego w zadłuzaniu budzetu

(2020-12-24 08:45:21)

"remont drogi był w całości sfinansowany ze środków rządowych". To członkowie rządu zrzucił się i sfinansowali ten kawałek drogi? Bo coś mi się zdaje że to z naszych podatków.

U nas na wsi mówią - Dzwolągi (2020-12-24 08:41:01)

Do kogo oni wygłaszają przemowy przez te mikrofony?

Grzegorz z Chetyna (2020-12-23 22:00:57)

Wow! Aż 8 km drogi, wybudowano w zaledwie 2 lata? Szał... :)

Silk (2020-12-23 21:25:06)

Więcej ich do wstęgi nie było? Toć to tylko odcinek drogi. Co będzie na zakończenie całości prac?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia