Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

XVII Jesienna Biesiada Kulturalna (FOTO)

Dodał: red Data: 2012-11-12 17:22:49 (czytane: 5029)

11 listopada w Soli, podczas XVII Jesiennej Biesiady Kulturalne, 13 zespołów rywalizowało o nagrodę im. Ireny Potockiej. Zespół "Lawenda" ze Smólska jako laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu nie brali udziału w zmaganiach. W tym roku temat konkursu brzmiał: "Pieśni i przyśpiewki zalotne i miłosne", a nagrodę zdobył zespół "Moje Nadrzecze" z Nadrzecza, wyróżnienie zaś dla zespołu "Czeremcha" z Gromady.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajPrzebieg biesiady prawie zgodny z programem, choć właściciel restauracji niecierpliwił się podczas przeglądu zespołów, bo posiłki wciąż trzymano na gazie, a to co już miało się niby dawno skończyć ciągle trwało. Ale organizatorowi trudno było przewidzieć, że wiele z występujących zespołów zamieni jakość na ilość nie przestrzegając reguł czasowych konkursu o nagrodę Ireny Potockiej. Śpiewano więc, swobodnie korzystając z czasu, po kilkanaście zwrotek. Temat niezwykle lotny, bo zaloty i miłosne uniesienia znane każdemu z autopsji. Więc miejscowi poeci pisali i pisali aż się Jury zamyślało głęboko wracając pewnie do swych osobistych przeżyć i wspomnień. Aż tu nagle wparowuje na scenę prawie połowa Nadrzecza. Widać tremę na twarzach członków zespołu ale i przerażenie w oczach jury. Pewnie pomyśleli: ot ta hurma to prędko ze sceny nie ustąpi. A tu o dziwo raz dwa trzy i już pozamiatane. Nawet pojawiły się później wątpliwości czy oby zostaliśmy przez komisję oceniającą zauważeni.

zespol_moje_nadrzecze.JPG


Wreszcie długo oczekiwane ogłoszenie wyników. Trzynaście zespołów, w tym wiele prowadzonych przez instruktorów profesjonalistów, bardzo ładny repertuar m. in. Bukowej czy Korytkowa, nie wspominając o gminnej Krążałce… Nie, to niemożliwe, myśmy się tylko świetnie bawili. Jednak to nie żarty. Znowu zaproszono nas na scenę i już w okrojonym składzie zaśpiewaliśmy powtórnie „Oj nasi jadą”. A potem gratulacje, wypłata nagrody i wspaniały nastrój towarzyszył nam podczas całej tanecznej zabawy. Młody zespół muzyczny Volweremos z każdą chwilą coraz mocniej podkręcał atmosferę na parkiecie. Trochę śliska podłoga zmuszała tańczące pary do zacieśniania więzi, by uchronić się przed upadkiem. Dziwne, że nie było słychać skarg.

Reklama.

W zasadzie, to dopiero dzisiaj odczuwa się prawdziwą satysfakcję z wczorajszego wydarzenia, bo z dystansu widać jak wielkie dopisało nam szczęście, że zarówno repertuar, aranżacja, skład zespołu, muzyka, stroje, trema i wszystko inne tak się jakoś poukładało, że zrobiło wrażenie na Komisji Konkursowej, że nas wskazali. Przekazuję słowa uznania i podziękowania dla członków zespołu „Moje Nadrzecze”, który wystąpił w 27 osobowym składzie.

Sukces Zespołu na tegorocznej Biesiadzie daje powód do satysfakcji oraz dalszego działania członkom naszego Stowarzyszenia.


/Ryszard Mazurek/
www.mojenadrzecze.pl

Zobacz także

Powiat biłgorajski: 3 nowe przypadki zakażeń

Dodane: 2021-05-07 17:25 - Komentarze  (9)  czytane (1790)

TAGI: pandemia, dane, covid-19, koronawirusKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.70.216

krystyna (2012-11-27 22:44:51)

Ale z tej redakcji nieroby zamiast być na biesiadzie i opisać rzetelnie jak śpiewały wszystkie zespoły do spisali gotowca z Nadrzecza strony ...---..tak się nie robi.....

uczestnik (2012-11-16 01:54:03)

A ja wracam do Biesiady i zastanawia mnie dlaczego wśród gości nie było jednego z inicjatorów tego Święta. Czyżby o nim zapomniano, czy może był zaproszony tylko nie przybył z powodów osobistych. Warto by odpowiedzieć na to pytanie panie Wójcie, bo w nim tkwi istota szlachetności tej imprezy.

(2012-11-14 17:15:07)

. Nie mają korzeni szlacheckich, tylko stalinowskie. Typowa postawa, którą obserwuję w państwach postkomunistycznych. W krajach zachodnich podobne traktowanie własnego narodu byłoby niemożliwe. Tam po prostu działa społeczeństwo obywatelskie. Ktoś, kto o swoich rodakach wyrażałby się z podobną pogardą, byłby publicznie „spalony”.

prof. B MUSIAŁ (2012-11-14 17:14:00)

„Pokłosie”, gdzie pokazuje się „kilku sprawiedliwych”, powiela myślenie stalinowskie, komunistyczne. Film ma udowodnić, że w Polsce jest nieliczna warstwa ludzi postępowych, tolerancyjnych, czytelników "Wyborczej" i "Tygodnika Powszechnego". Reszta to niebezpieczny motłoch. Typowo elitarne myślenie. Komuniści też byli przekonani, że wiedzą lepiej. Dlatego trzeba było wyrżnąć tylu ludzi, bo nie nadawali się do budowy społeczeństwa socjalistycznego. Takie myślenie polskim p

bas ta (2012-11-14 12:32:21)

Zespoły podobnie jak wszystko wokół, jedne zaczynają rozbrzmiewać inne się wyciszają. Najważniejszy jest dorobek artystyczny, który np. w przypadku Mazowsza jeszcze przez wiele lat i pokoleń będzie miły dla ucha i oka wnosząc spokój i ukojenie w ludzkie serca

(2012-11-13 17:29:03)Smutny upadek
wielkiego zespołu.Pieniądze gnoją niektórych ludzi.

(2012-11-13 17:27:56)

Członkowie zespołu byli oburzeni tym występem. Zagrali w garażu w dresach. Ja pracuję w zespole ponad 20 lat i jeszcze czegoś tak koszmarnego nie widziałem. Jest planowany kolejny występ dla tego biznesmena. Artyści dostali już teksty np. o tym, że na stole stoi półlitrówka i jakaś kobieta każe sobie ją podać w żyłę – łapie się za głowę Konrad Goljanek, do niedawna tancerz Mazowsza.

Więcej:

(2012-11-13 17:26:53)

Mazowsze zostało wynajęte na występ w domu jednego z bogatych polskich biznesmenów. Okazją była chęć pochwalenia się świeżo wybudowaną posiadłością.
"Gdzieś znika Mazowsze"

Zespół specjalnie przygotowane teksty, o budowie domu czy piciu wódki, zaśpiewał na melodię ludową. Tancerze i soliści zrezygnowali z ludowych strojów, w których zwykle występują. Na ten jeden wieczór założyli codzienne stroje. Jak wspomina jeden z tancerzy - niektórzy mieli na sobie dresy.

(2012-11-13 17:26:12)

Zespół Mazowsze dał występ na imprezie z okazji wybudowania domu jednego z polskich milionerów - podaje tvnwarszawa.tvn24.pl.

Występował w garażu, a zamiast tradycyjnych, ludowych strojów tancerze i soliści mieli na sobie codzienne ubrania. Śpiewali o polowaniu, piciu wódki i budowaniu domu. Ich menadżer nie widzi w tym problemu, jednak sprawą zajął się w poniedziałek sejmik województwa.

Serce by chciało... (2012-11-13 10:15:49)

Serce by chciało ale rozum nie pozwala...
Całkiem fajnie wypadli gospodarze Solanie, bo nie ukrywam swojej sympatii i uznania za udział i zaangażowanie gospodarza Mariana!? Zresztą nie tylko w tym wystąpieniu ale także przy okazji innych imprez. członkowie zespołu z Soli również zgotowali ciepłe przyjęcie dla uczestników!

(2012-11-13 09:52:55)

do "własnej oceny"
Tyś nie z Soli ani z roli
więc mów śmiało co Cię boli!

własna ocena (2012-11-12 22:41:43)

waszym zdaniem kto najlepiej wystąpił - wg. mnie Sól!

śpiewak (2012-11-12 22:40:11)

Znowu miejsce każdy mógł mieć swe na scenie,
brzmiały pieśni, trochę niczym tren
tak, by pamięć o Irenie
wzbiła się do nieba hen!
Gospodarzom wielkie dzięki za przyjęcie
za serdeczność okazaną nam
o przyjaźni swej pieczęcie
zostawiamy w sercach Wam

Uczestnik biesiady -cd. kom. (2012-11-12 20:36:17)

Chociaż nie zawsze warunki lokalowe wystarczają, to ludzie się nie skarżą. A wójtowi i Gminie Biłgoraj (z GOK), na pewno mocno zależy aby tę imprezę kulturalną kultywować na swoim terenie!

Gratulacje dla wszystkich! (2012-11-12 20:34:16)

Jako widz gratuluję wszystkim zespołom. W tym roku akurat zwyciężyło Nadrzecze, bo fajnie się zaprezentowali. A co do innych zespołów, to zawsze mają szansę na nagrodę w innych latach. Do wpisu poniżej: O zespoły muzyczne ("Krążałka" i "Wygibusy") chyba nie należy się martwić, bo to bez obrazy półprofesjonaliści i oni sobie zawsze dadzą radę.?! Janko muzykant.

Uczestnik Biesiady. (2012-11-12 20:24:31)

Pani Jurorka (chyba zamiejscowa ?!), świetnie oceniła klimat tegorocznej "Jesiennej Biesiady Kulturalnej" -poświęconej pamięci Ireny Potockiej, organizowanej przez Gminę Biłgoraj w Dzień Niepodległości, to świadczy jak wartościowa dla całego społeczeństwa jest to impreza. Z dużym pożytkiem dla samych licznych zespołów ludowych mogących się spotykać i "walczyć" o laury", jak też dla społeczności lokalnych, która nie ma za wiele rozrywki. Wszyscy są tu wygrani bez dwu zdań. Chociaż nie zawsze war

ppp (2012-11-12 20:16:23)

Sama nazwa miejscowości mówi sama za siebie...
KORYTKÓW - jak to dumnie brzmi ;-);-);-)

y (2012-11-12 19:49:19)

Brawo Nadrzecze, pokonaliście "Krążałkę" czy "Wygibasów"-jedni i drudzy wyszli mizernie,jak w Soli tak i BCK.

galon (2012-11-12 18:12:33)

Nie ma takiej miejscowości jak Korytków, tak jak wspomniano w artykule. Jest Korytków Duży i Korytków Mały.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Biłgoraj. Uroczystości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Z budżetu powiatu 130 tys. zł wsparcia dla jednostek OSP

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziewczęta i chłopcy wstępujcie do Strzelca

Ruszają zapisy do Jednostki Strzeleckiej Strzelec, która działa na terenie naszego Powiatu. Jest to organizacja społeczno - wychowawcza...