Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wpłynął wniosek o wygaszenie mandatu radnego Marcina Kuliga

Dodał: red Data: 2021-04-13 12:41:54 (czytane: 4087)

Do Przewodniczącego Rady Powiatu w Biłgoraju wpłynął wniosek od Komisarza Wyborczego w Zamościu II, Ewy Adamiak. Dotyczył on otrzymania pisma od mieszkańców gminy Turobin, w sprawie wygaszenia mandatu radnego Marcina Kuliga.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajMarcin Kulig jest radnym Rady Powiatu, kandydował z okręgu obejmującego gminy Frampol, Goraj i Turobin, sam pochodzi z gminy Turobin, a obecnie jest dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Do Komisarza Wyborczego wpłynęło pismo, które on wg. właściwości przekazał Radzie Powiatu.

Pismo, które trafiło do Komisarza Wyborczego, a za jego pośrednictwem do Rady Powiatu jest anonimowe, to znaczy, że nikt z imienia i nazwiska się nie podpisał, nie ma także żadnego podpisu odręcznego, jedynie napis: Mieszkańcy Turobina. Autor lub autorzy, w imieniu mieszkańców Gminy Turobin zwracam się z prośbą o wygaszenie mandatu radnego Kuliga. W piśmie podnoszone jest m. in. iż radny Kulig ma nierealizować podstawowych zadań radnego, unika kontaktów z mieszkańcami gminy oraz, że jego centrum życiowych spraw jest Zamość, a nie Turobin

kulig_marcin.jpg

-Ciężko dyskutować z anonimem, w którym są same pomówienia, a przedstawione kwestie nie mają odbicia w rzeczywistości. Byłem i jestem mieszkańcem gminy Turobin, tutaj mam dom, rodzinę, znajomych. Sprawami powiatu biłgorajskiego i lokalnych społeczności, w tym gminy Turobin, ale także gmin Goraj, Frampol i każdej innej gminy Ziemi Biłgorajskiej. Czynnie uczestniczę w każdym posiedzeniu Rady Powiatu i komisji stałych Rady Powiatu, obecny jestem na sesja rad gminnych. Na bieżąco mam kontakt z władzami powiatu, mieszkańcami, w tym mieszkańcami gminy Turobin. Kontaktów z mieszkańcami nie unikam, jestem do ich dyspozycji. Co do centrum moich spraw życiowych, to jest nim powiat biłgorajski. Tutaj mieszkam, tutaj moje dzieci chodzą do szkoły, z tym regionem naszej Ojczyzny wiążę swą teraźniejszość i przyszłość. Czynne angażuję się także w życie religijno - kulturalne mojej gminy. Faktem jest, że pracuję w Zamościu ale to wynika z pełnionych przeze mnie obowiązków - podkreśla Marcin Kulig.

Tą sprawą zajmowała się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu w Biłgoraju. Z jej obrad wyłączył się w tym temacie radny Kulig. Komisja czterema głosami "za" uznała wniosek o wygaszenie mandatu radnego za niezasadny. Teraz nad tym pochylić ma się Rada Powiatu.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: rada powiatu w biłgoraju   marcin kulig   wygaszenie mandatu radnego   powiat biłgorajski

Komentarze (27)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.191.36

Anastazja (2021-04-13 21:44:31)

Skąd w ludziach tyle złości. Znam Pana Marcin i muszę potwierdzić fakt, że jest porządnym człowiekiem w źyciu prywatnym jak i zawodowym. Zawsze można liczyć na pomoc z jego strony. To młody ambitny i kulturalny człowiek.

Helcia (2021-04-13 21:44:26)

Marcin jesteś zagrożeniem dla ANONIMA jesteś dobrze wychowany inteligentny zaradny uczciwy BARDZO pomocny. Masz poszanowanie w urzędach i traktowanie z szacunkiem.. zrobiłeś dużo np. Droga przez Żurawie twoją zasluga tylko ty się nie afiszujesz z tym. Myślę że u nas w Turobinie są ludzie uczciwi i mądrzy i zapewne wiedzą dlaczego ta nagonka na Marcina.

Waldemar (2021-04-13 21:25:32)

"Łysy" Tobie lockdown całkowicie przysłonił oczy i myślenie, faktycznie odciąłeś się od mediów jak i osoba, która składała tę skargę. Radny Kulig jest bardzo aktywny społecznie, co można zauważyć nawet na publikacjach tej strony. Jest na każdych uroczystościach, zawsze godnie reprezentuje swoją gminę i czynnie uczestniczy w jej rozwoju. Jak chcesz się przekonać czy faktycznie nie ma poparcia w gminie to przejdz się z podpisami po terenie od domu do domu, a zobaczysz, że ludzie popierają jego osobę .

Obiektywny (2021-04-13 21:12:06)

Nie rozumiem skąd w ludziach tyle jadu i zawiści.. Pan Marcin to porządny człowiek, zarówno prywatnie jak i zawodowo. Ambitny, kulturalny, rzeczowy i zawsze służący pomocą. Nikt nikomu nie broni wziąć się za siebie i też coś osiągnąć. A Panu Marcinowi życzę powodzenia i dalszych sukcesów.

Łysy (2021-04-13 20:58:21)

kulig jest słaby jako radny powiatowy i dlatego większość osób jest niezadowolonych , bo nie wystarcza tylko zdj na FB tylko praca dla społeczeństwa

kacoń (2021-04-13 20:51:16)

Błądzicie jak ślepy we mgle. Zadajcie sobie pytanie, kto się boi konkurencji i został oderwany od koryta.

Do Eli (2021-04-13 20:50:40)

O ile dobrze pamiętam Elżbietko...Marcin był w Biedronce kierownikiem zmiany,a od wykładania towaru byłaś tam Ty.Zastanawia mnie jak Ty kobieto siadasz i funkcjonujesz mając taki ból du*py.

Ela (2021-04-13 20:38:28)

Pamiętam Marcina jak pracowaliśmy w Biedronce nie radził sobie z układaniem towaru na półkach

(2021-04-13 17:40:43)

Kozin to szczaw jak olsza

(2021-04-13 17:32:40)

Boi się Wójt Kozina konkurencji? Kulig sobie poradzi bo robi coś dla ludzi i buduje wiarygodność a to duży atut w wyborach.

Zdzich (2021-04-13 15:43:48)

Kto chce człowieka obrzucić błotem robi to w białych rękawiczkach. Napisać anonim i już !

Sąsiadka (2021-04-13 15:39:45)

Widać, że zaangażowanie Pana Kuliga w oczy kole. Ciekawe komu nie na rękę, że pracowity chłop się stara.Tyle dobrego, różnych inicjatyw Cebulanki u nas wspiera, pomoc niepełnosprawnym, i w kościele i z tym egzaminowaniem tyle robi. A Ośrodek Egzaminowania to nie w Biłgoraju? Zostawcie Chłopa w spokoju. Zawsze chce rozmawiać. A i uczynny

Sylwia (2021-04-13 15:33:15)

A ja sądzę, że to zwykła zazdrość. Ktos nie ma sily przebicia aby zaistnieć. Pan Marcin wiele osiągnął dzięki swoim ambicjom i nigdy nie spotkałam się z opinią że kogoś nie wysłuchał w sprawach mieszkańców. Tak jak wspomnieli wcześniej rozmówcy angażuje się w życie kulturalne poprzez organizację Biegu Tropem Wilczym A to sądzę że wymaga czasu i zaangażowania. W życiu Parafii także czynnie uczestniczy A to że bardziej jest związany z Zamościem to kompletna bzdura! Przecież większość nas mieszkańców pracuje poza gminą A to nie znaczy że nie uczestniczymy w jej rozwoju!!! Po co ktos wypisuje takie fanaberie. Sami nic nie zrobicie to nie podkladajcie ludziom kłód pod nogi. Jeszcze podpis anonimowy. Śmieszne.

(2021-04-13 14:59:20)

oLSZÓWKA MA RACJĘ

Do Biedronki (2021-04-13 14:36:07)

A czy w powiecie Biłgorajskim a przedewszystkim w Turobinie ktoś się lubi???No weee... :D

Bezstronna (2021-04-13 14:19:32)

Komentarze "kniotków",którzy z anonimów obrzucają Pana Kuliga błotem świadczą o Waszym tchórzostwie drodzy Państwo. To oznaka jaki respekt budzi w Was ten człowiek ,skoro siedzicie jak szczury w kanale i hejtujecie że strachu przed odpowiedzialnością i konfrontacją. Gdzie Wasza godność? I honor?-Brak.

Biedronka (2021-04-13 14:11:48)

A koledzy z Biedronki go lubili?? Czym kulig ma się chwalić, własną promocją? Wszyscy wiemy jaki jest marcin.

do Antek (2021-04-13 14:03:11)

słowo Polacy piszemy z dużej litery.

A co do skargi, wniosku czy jak to pismo by nie nazwać, to bez podpisu i danych zgłaszającego chyba nie wiele jest warte

M.W (2021-04-13 14:02:55)

Turobiniak A Ty co zrobiłeś dla Turobina oprócz chapania po-Żydowską japą?Gdybyś był "intelygent" to byś nazwisko napisał z WIELKIEJ litery.No i popatrz jeszcze Biłgoraj-wstyd!

Miś (2021-04-13 13:59:10)

Łubu dubu łubu dubu niech żyje nam radny Kulig łubu dubu łubu dubu ,
jeszcze mam chwalić?

Antek (2021-04-13 13:55:34)

Acha... jakiś przypadkowy pajac co nawet się nie podpisał zgłasza skargę ok. Nie wiem czy jesteśmy powżni czy nie ale gość się nawet nie podpisał to moim zdaniem nie trzeba traktowac takiego czegoś na poważnie, moim zdaniem jest to skarga którą mógł by sobie napisać byle kto za byle co...
Moim zdaniem, po kilku zamienionych zdaniach i obserwacji P. Kuliga to raczej nie ma czego się przyczepić, ale sami wiemy jacy my polacy jesteśmy zazdrośni jedni kładą innym kłody pod nogi, nawet jeśli nikt nie jest mam winien...

Mundek (2021-04-13 13:48:56)

Argumenty z KOZIEJ d..y wzięte. Gdyby nic nie robił, nikt nie pisałby takich bzdur. Widać, że komuś to nie na rękę.

max (2021-04-13 13:45:06)

Opozycja nie śpi. Szkoła milicyjna nie poszła na marne.

Adek (2021-04-13 13:36:58)

Dziwna sprawa. Dlaczego nikt się nie podpisał skoro tak mu źle. Każdy sobie takie pismo może wysłać na każdego. Ludzie bądźmy poważni. Skoro ktoś wysyła poważne pismo to niech będzie poważny i się podpisze.
Co do osoby Radnego Kuliga mogę tylko powiedzieć że osobiście kilka razy z nim zamieniłem słowo i złego słowa o nim nie powiem. Człowiek ogarnięty z jakąś wizją rozwoju regionu. Z tego co widzę i słyszę to uczestniczy i pomaga w wydarzeniach kościelnych jeśli chodzi o gminne rzeczy -to z tego co mi dobrze wiadomo organizuje co roju bieg tropem wilczym dla dzieci I mieszkańców, za co ma u mnie duży plus to droga przez żurawie i Rokitów głównie dzięki niemu powstała I jego zaangażowaniu w tą sprawę. Według mnie człowiek naprawdę obrotny i dający dużo naszym terenom poprzez jego inicjatywy i zaangażowanie.
Ja jako mieszkaniec gminy Turobin nie podpisuje się pod tym pismem I proszę nie podpisywać się za mnie jako mieszkańca Giny Turobin pod podobnymi głupstwami. Ludzie trochę powagi.

(2021-04-13 13:31:06)

Oj Moni nie liż .......

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Burmistrz chce by WSA uchylił uchwałę o nieudzielenie mu wotum zaufania

Pod koniec lipca br., za pośrednictwem Rady Miasta Biłgoraj,...

Minister rolnictwa z wizytą w powiecie biłgorajskim (FOTO)

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda gościł dziś w powiecie...

65 lat Jednostki OSP w Woli Dereźniańskiej (FOTO)

W niedzielę 25 lipca br., Jednostka OSP w Woli Dereźniańskiej...

Tour de Lubelskie - Tour de Biłgorajskie (FOTO)

Rodzinny Rajd Rowerowy promujący - wracający na Lubelszczyznę...

Jest koncepcja rozbudowy i modernizacji biłgorajskiego szpitala (AUDIO, VIDEO)

Specjaliści z firmy Archimed przedstawili radnym Rady Powiatu...

Jest rządowe wsparcie dla Biłgoraja. Chodzi o wielomilionową inwestycję przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju

Ogładzony został wyniki głównego naboru do programu „Sportowa...

Ogłoszenia