Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Władze Biłgoraja zawiesiły na dwa lata budżet obywatelski (AUDIO)

Dodał: red Data: 2021-04-29 21:11:37 (czytane: 1029)

Po burzliwej dyskusji, przy 8 głosach "za", Rada Miasta Biłgoraj zawiesiła na 2 lata realizację budżetu obywatelskiego. To pozwoli zaoszczędzić w budżecie miasta przynajmniej kilkuset tysięcy złotych.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj-Decyzja wynika z trudnej sytuacji finansowej w jakiej jest miasto i to jest w zasadzie jedyny powód - mówi w rozmowie z bilgoraj.com.pl burmistrz Janusz Rosłan. Jak podkreśla, uchwałą z 2017 roku zobowiązywała burmistrza do przedstawienia w budżecie miasta każdego roku, konkretną kwotę przeznaczoną na zadania budżetu obywatelskiego. -Podjęta została w konsekwencji także uchwała jak ma przebiegać zgłaszanie wniosków do budżetu obywatelskiego, głosowanie i te procedury powinny być przeprowadzane każdego roku. W związku z tym, że Rada Miasta podjęła uchwałę o zawieszeniu tamtych uchwał, te czynności w tym i przyszłym roku nie będą przeprowadzane - dodaje włodarz Biłgoraja.

budzet_obywatelski.JPG

Posłuchaj dyskusji, która poprzedziła głosowanie nad zawieszeniem budżetu obywatelskiego:

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: biłgoraj   rada miasta   budżet obywatelski   zawieszenie budżetu obywatelskiego

Zobacz także

Powiat biłgorajski: 8 nowych przypadków zakażeń

Dodane: 2021-05-13 16:30 - Komentarze  (26)  czytane (3917)

TAGI: pandemia, dane, covid-19, koronawirusKomentarze (17)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.56.184

Krystian (2021-04-30 15:31:02)

Kto powiedział, że kultura, czy sport jest niepotrzebna? Pytam tylko co bck daje miastu? A dlaczego to niby OSiR nie miałby być prywatny? Przecież i tak biorą kasę jak chcesz skorzystać z hali...

(2021-04-30 15:05:13)

I to jest Polska właśnie - a już Biłgoraj szczególnie - w tych wpisach poniżej. Nic niepotrzebne ("ale moje pomysły to jak najbardziej"), wszystko źle robione ("tylko Ja to coś potrafię"), wszyscy lenie i nieroby ("ale Ja to cho, cho - tytan pracy i intelektu"), urzędnicy - niepotrzebni, kultura - do likwidacji, sport - a po co to komu, chyba, że ... Ja tam pracuję, albo moja żona/mąż, siostra brat, albo kumpel ...

do poniżej (2021-04-30 11:32:20)

Odpowiedź jest prosta. Przejada!!! Przecież wiadomo, że nic organizować nie może, ze względu na obostrzenia.

Krystian (2021-04-30 09:36:16)

A ja się pytam po co tak olbrzymie dofinansowanie bck, który i tak nie działa oraz OSiRu? Co robią tam teraz pracownicy? To i bez lockdownu powinno być sprywatyzowane, a teraz to już naprawdę nie wiem po co parę milionów rocznie na to płacić. Niech ktoś mi napisze co ten bck robi dla miasta. Pieniądze pchnąć na obywateli a nie na bck.

Silk (2021-04-30 08:27:47)

Róbta tak dalej... :(

komuna wróciła - to jest straszne (2021-04-30 08:23:02)

200 tys . ładna kwota ale pozbyć się emerytów z Urzędu niech odpoczywają na zasłużonej emeryturze i można zrealizować budżet obywatelski . Czy urzędnik wie lepiej jak wydać nasze pieniądze niż bardzo duża liczba mieszkańców .? Takie myślenie to policzek dla mieszkańców . A może przepatrzyć inwestycje miejskie - nie żeby ich nie wykonywać ale wykonać je dużo taniej. Trzeba zacząć już od wyboru projektanta nie zawsze trzeba brać materiały które znacznie podrażają inwestycję potem zapisy w SIWZ też można wyeliminować konkurencję itd.

(2021-04-30 07:54:04)

Czas na osiedla

(2021-04-30 07:39:06)

Słuszna decyzja. Gdyby mieszkańcy wiedzieli w jaki sposób te projekty obywatelskie są tworzone i jak głosowane... Przecież w dotychczasowych budżetach bynajmniej nie najlepsze i najpotrzebniejsze projekty były realuzowane. Jakieś siłiwnue na powietrzu na asfalcie, betonowe skate parki ns stadionie obok już istniejących. "Demokracja" w całej okazałości.

(2021-04-30 06:47:09)

Może wreszcie ( po ostatnich uzgodnieniach z lewicą na szczeblu centralnym) -pisowcy opamiętają się i przestaną dzielić dotacje tylko tym samorządom gdzie ich swojak wójtem, burmistrzem , prezydentem. UE te miliardy przyzna dla wszystkich, i na bieżąco będzie kontrolowany sposób i dystrybucji na cały kraj. Można mieć różne poglądy , ale ponad wszystko niezbędna jest zgoda, żeby wspólnie działać dla dobra wszystkich samorządów.

Konstytucja (2021-04-30 06:06:41)

Burmistrz krytykuje PIS a sam zabija demokracje w Bilgoraju. Czy pieniądze z budżetu obywatelskiego pójdą kary dla przedszkoli??

Kamila (2021-04-29 22:51:02)

Dziękujemy Panie burmistrzu za dławienie postaw prospołecznych!!!
Zapamiętamy przy wyborach!

(2021-04-29 22:45:10)

Hej pisiorki nie płakać. Dopiero co krzyczeliście że wam się podoba że wasz Mateusz nie dał kasy do Biłgoraja a teraz wielkie larum ( nie wiem czy znacie to słowo ) bo miasto musi oszczędzać. Hipokryci

(2021-04-29 22:36:20)

Czas rozliczyć radnych za głosowania bo kolejne zapewne będzie dotyczyło podniesienia podatków w mieście. Radni mają reprezentować interesy mieszkańców a tu ciągle prywata.

(2021-04-29 22:28:14)

Burmistrz Rosłan okroił wszystkie środki na inwestycje w osiedlach. Po co budżet obywatelski, będą premie i nagrody dla pracowników urzędu.
Rady osiedli powinny zabrać głos w tej sprawie. Burmistrz za wszelką chce podnieść podatki i to jest jedyny argument w dyskusji z radnymi PiS. Covid obniżył dochody również mieszkańców a nie tylko UM Biłgoraj.

Rosłan przeciw demokracji (2021-04-29 22:22:47)

Komuna wraca. Pozbawiają nas glosu. Jak mozna likwidowac demokracje ?????

Andrzej (2021-04-29 21:44:19)

W ten sposób pieniądze z NASZYCH podatków wróciły pod niepodzielne władanie nieomylnych pracowników Rady Miasta. Kiedyś o takie sytuacji mówiono " Ruski Bank".

(2021-04-29 21:44:19)

Rady rządowe w Wielkiej Brytanii zatrudniają strażników Covid-owych do patrolowania ulic od lipca do końca 2023 r., pomimo faktu, że wszystkie ograniczenia i blokady mają wygasnąć w czerwcu.„Nowa armia strażników Covid-owych jest rekrutowana do ról, które mogą trwać do 2023 roku, pomimo planów rządu zniesienia wszystkich pozostałych ograniczeń do 21 czerwca”,„Rady miejskie w całym kraju ogłaszają oferty pracy, które rozpoczynają się dopiero w lipcu - kilka dni po rzekomym dniu wolności”.


„Umowa przewiduje możliwość przedłużenia o rok, co oznacza, że strażnicy nadal będą patrolować ulice do 2023 r.” czytamy w raporcie.Strażnicy będą mieli za zadanie zapewniać „zgodność” i pomóc społeczeństwu w zrozumieniu „przepisów i wytycznych”, mimo że wszystkie przepisy mają wygasnąć za 8 tygodni.„Wiemy, że wirus nadal krąży i będzie tu przez jakiś czas. Wiemy od zeszłego roku, że liczba infekcji może się szybko zmieniać, a rząd jasno wskazuje, że powinniśmy planować na wypadek trzeciej fali.Krytycy oskarżyli rząd o marnowanie pieniędzy podatników, pozwalając radom na wykorzystywanie rządowych dotacji do finansowania programu.„Fakt, że strażnicy Covid będą patrolować ulice po czerwcu, po raz kolejny ilustruje, jak harmonogram znoszenia ograniczeń jest całkowicie fałszywy.Podobnie jak rząd Wielkiej Brytanii obiecywał od miesięcy, że nie wprowadzi paszportów szczepionkowych, potajemnie finansując ich tworzenie, tak też państwo znowu zostało przyłapane na kłamstwie.Najprawdopodobniej strach wywołany „trzecią falą” wirusa, pomimo szczepienia przez Wielką Brytanię praktycznie całej wrażliwej populacji, zostanie wykorzystany do przywrócenia blokad na początku jesieni.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Punkty Szczepień Powszechnych działają w Biłgoraju

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Biłgoraj. Uroczystości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Co powinno znaleźć się w diecie matki karmiącej?

Karmienie piersią nowonarodzone dziecko to naturalna rzecz dla znacznej liczby kobiet. Jednak wiąże się z tym wiele wątpliwości,...