Wiadomości - Kultura, rozrywka

Film ,,Jasio konie poił…” najlepszym wydawnictwem roku 2010

: red Data: 2011-06-15 11:31:54 (czytane: 2596)

Wydany przez Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju film opowiadający o twórczości Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej został nagrodzony w kategorii wydawnictwa nagrodą Ludowego Oskara 2010.

Ludowe Oskary 2010 to ogólnopolski konkurs na najlepsze wydarzenie folklorystyczne ubiegłego roku. Przyznawany jest w pięciu kategoriach, w tym jako najlepsze wydawnictwo. Spośród nadesłanych zgłoszeń w tej kategorii kapituła konkursowa postanowiła nagrodzić Ludowym Oskarem 2010 film o Zespole Śpiewaczym z Rudy Solskiej pt. ,,Jasio Konie poił…” wydany przez GOK w Biłgoraju w ramach projektu ,,Wieczory z biłgorajską nutą”.

ludowe_oskary.jpg

 -Film opowiada o twórczości i dorobku artystycznym jednego z najbardziej utytułowanych zespołów Lubelszczyzny - Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej. Jest to również dokument pokazujący tradycje kulturowe Ziemi Biłgorajskiej oraz przedstawiający niezwykłą historię członkiń zespołu. Jego realizacja to ukłon w stronę Pań, za promocję kultury Ziemi Biłgorajskiej poprzez śpiew i strój ludowy - informuje Celina Skromak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju.

Reklama.

Ludowy Oskar 2010 to nie jedyna nagroda o którą ubiegają się twórcy filmu. Na film może zdobyć również nagrodę internautów w głosowaniu internetowym na stronie www.kulturaludowa.pl w zakładce Ludowe Oskary. Głosowanie trwa do 18 czerwca br.

Uroczystość wręczenia statuetek będzie miała miejsce 30 czerwca 2011 r. w siedzibie Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie.


/red./

Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.70.216

-Gratulacje (2011-06-15 21:44:37)

Wielkie gratulacje, to super osiągnięcie. Nie ma takiej drugiej, jak gmina Biłgoraj pod względem kultury i w innych dziedzinach też ok.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...