Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ważne. Umowa na remont drogi wojewódzkiej Nr 835 podpisana (VIDEO)

Dodał: red Data: 2020-12-19 11:37:26 (czytane: 6514)

W obecności wicepremiera, ministra aktywów państwowych oraz marszałków województwa lubelskiego podpisana została dziś umowa dotycząca rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska. To najlepsze połączenie z autostradą A4.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW wydarzeniu uczestniczyli Jacek Sasin, wicepremier, Minister Aktywów Państwowych; Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego; Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego; Zdzisław Szwed, członek zarządu województwa lubelskiego; Paweł Szumera, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie oraz Leszek Gołąbiecki, prezes Zarządu firmy UNIBEP.

 

Przedmiotem inwestycji jest odcinek drogi wojewódzkiej Nr 835 objęty rozbudową, położony w województwie lubelskim (w powiecie biłgorajskim) na terenie gminy miasto Biłgoraj oraz gmin Biłgoraj, Księżpol i Tarnogród. Początek przedmiotowego odcinka znajduje się w km 90+490,00 w mieście Biłgoraj, koniec w km 115+875,00 - w miejscu granicy województw lubelskiego i podkarpackiego. Z uwagi na uwarunkowania funkcjonalne i ruchowe, droga wojewódzka Nr 835 to ważny ciąg w układzie komunikacyjnym województwa lubelskiego łączący region lubelski z autostradą A4, stanowiący alternatywne w stosunku do drogi S19 połączenie z Rzeszowem. Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020. Wartość projektu to blisko 160 mln zł z czego dofinansowania z UE to ponad 73 mln zł.

Reklama.

-Cieszę się niezmiernie, że mogłem uczestniczyć w akcie wyrównywania szans dla Lubelszczyzny, regionu, który takich szans dziś szczególnie potrzebuje. Dziś podpisana została umowa na remont bardzo ważnej drogi, która łączy województwo lubelskie z podkarpackim, Biłgoraj z Rzeszowem. To jest dowód na to, że te nierówności rozwojowe, któe dotykają Lubelszczyznę są konsekwentnie usuwane, choć przed nami jeszcze wiele pracy - mówił wicepremier Jacek Sasin.

remont_drogi_wojewodzkiej_nr_835_1.jpg

-To bardzo ważna droga nie tylko dla mnie osobiście ale dla tysięcy mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej i Roztocza. Ten remont wyczekiwany był od lat. A odcinek Biłgoraj - Tarnogród, jest najbardziej obciążonym odcinkiem dróg wojewódzkich na terenie Lubelszczyzny. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji - mówił wicemarszałek Michał Mulawa.

Tagi: remont drogi wojewódzkiej nr 835   umowa na remont drogi w 835   droga wojewódzka nr 835   inwestycje drogowe

Zobacz także

Porównywarka OC - jaką wybrać, by nie przepłacić?

Dodane: 2021-06-08 14:34 - Komentarze  (0)  czytane (1125)

TAGI: ubezpieczenie samochodu, oc, obowiązkowe ubezpieczenie, kierowcaKomentarze (49)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.249.157

(2021-02-14 19:28:58)

może ktoś pokaże plan tego remontu czy znowu będzie niespodzianka i remont ukrojony

(2021-02-14 19:26:51)

Był Palikot została zrobiona droga do lublina i z lublina do Warszawy a co z obietnicami piS gdzie te drogi gdzie te remonty

(2021-02-14 19:24:34)

no i jak ta droga 7 lat rządów i remonty stanęły był projekt a nie ma realizacji

Jan (2020-12-22 08:05:25)

Brawo PiS !
Dzieki za konsekwencje w działaniu.

(2020-12-21 14:58:05)

Miało być veto wobec budżetu na szczycie Unii Europejskiej, Premierzy Mateusz Morawiecki i Viktor Orban zapowiadali twardą walkę - stało się inaczej. Nie ma veta, są rozporządzenia, które łamią traktaty europejskie, kraj pogrążony w walce z zarazą nie dostrzega, co mu grozi... W tej sytuacji waży się przyszłość koalicji Zjednoczonej Prawicy, bo waży się los Polski. Sprawę skomentował Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości.

Podczas rozmowy w Polskim Radiu, minister był pytany o wszystko: o rozpad koalicji, zdanie na temat polityki Mateusza Morawieckiego i własne ambicje. Odpowiedział bardzo konkretnie, precyzyjnie wskazując zagrożenie, na które się zgodzono mimo ostrzeżeń ze strony Solidarnej Polski. Chodzi ni mniej, ni więcej, a o to, czy będzie jeszcze Polska, czy europejski land, całkowicie podporządkowany decyzjom silnych graczy w Unii Europejskiej. Czy dojdzie do śmierci państw narodowych, a państwa te stracą wówczas prawo veta, które jeszcze mają w tej chwili.

Minister podał przykłady ingerencji w tożsamość Polski, kanon wartości, które ją budują od pokoleń. Stwierdził, że ten, kto będzie miał w ręku narzędzia nacisku, wpłynie na zmianę w zakresie moralności i stabilności państwa, promując szkodliwe ideologie i wprowadzając nienaturalne prawo. Dlatego koalicja mogła zachwiać się i został złożony wniosek o wyjście Solidarnej Polski ze Zjednoczonej Prawicy. Wniosek został poddany pod głosowanie, które zdecydowało o pozostaniu w koalicji.

"Tu nie chodzi o partię, tylko o Polskę" - wyjaśnił minister Ziobro. Zauważył, że z jednej strony jego ugrupowanie musiało decydować, czy godzi się na dalszą współpracę z koalicjantami, skoro przekroczono granice nieprzekraczalne, oddając przyszłość polskiej suwerenności niestabilnym deklaracjom, gdy już w lipcu można było trwale zablokować szkodliwe prawo - a z drugiej, trzeba było wziąć pod uwagę, że w przypadku wcześniejszych wyborów, do władzy mogą dojść ludzie, którzy otwarcie dążą do zlikwidowania polskiej suwerenności. I ten wzgląd przeważył.

Komentując projekt ustawy o ochronie wolności słowa w internecie, minister Ziobro stwierdził wprost, że na świecie cenzura dotknęła min. Prezydenta Donalda Trumpa i konserwatystów, a w Polsce organizacje chrześcijańskie i narodowe. Podczas całej rozmowy tłumaczył, na jakich wartościach powinna opierać się polityka. Powiedział, że dla zablokowania niebezpieczeństwa grożącego niepodległości Ojczyzny, można nawet przegrać wybory, nie dostać się do Parlamentu - ale w swoim czasie podjąć takie decyzje, które uniemożliwią oddanie suwerenności i tworzenie kolejnego imperium, co jak wiemy z historii już, źle się kończy. Dodał też, że nie wie, jak zareaguje PiS i Porozumienie na sam fakt złożenia wniosku o wyjście Solidarnej Polski z koalicji i czy partnerzy nie podziękują za współpracę. "Wtedy znajdziemy się w opozycji" - stwierdził.

Znamienne, że ludzie, dla których polityka jest służbą społeczną, mają szeroki horyzont spojrzenia, widzą skutki podejmowanych na bieżąco decyzji i... są w mniejszości. To reguła, która powinna nas zaniepokoić, bo ciągnie za sobą pytanie: co zatem wygrywa, występując w naszym imieniu?

j (2020-12-21 13:54:21)

Grzegoz sprawdz za m-c czy sa zdrowi inaczej twaja teoria jest do du y z napisałem specjalnie

Grzegorz (2020-12-20 15:49:33)

Zupełny brak wdzięczności dla starosty biłgorajskiego i posłanki. No chociaż w drugim rzędzie mogli ich postawić z zachowaniem dystansu. A tu, nie dość że przytuleni, to jeszcze w sześciu. Gdzie jest sanepid?

Do wpisu 21.52,15....niby "cichy" (2020-12-20 15:45:17)

Odwal się od hasła "Cichy" bo prawdziwy Cichy rozumie działania b. dobre
i konsekwentne dla naszego społeczeństwa. Jeszcze daleko do
wyborów a rywale już chlipią sodową wodę........... Tyle lat minęło, i co?

ja bym się zawstydził. (2020-12-20 15:40:34)

O inwestycję drogową w Goraju zabiegał p. Mulawa, szczególnie na sesji sejmiku województwa. No i co ?. 2 lata i dalej trwają roboty.

(2020-12-20 14:44:41)

Naprawa drogi w kierunku Przeworska konieczna, super, że jest na to dotacja. Natomiast jeśli chodzi o drogę z Zamościa, niech się o dotacje to starają wladze powiatu zamojskiego, przecież ich teren sięga aż do Zwierzyńca włącznie.

Logan (2020-12-20 13:52:31)

Te łajzę, odpowiedzialna za 300 m przebudowy w Goraju, to za j... powinni powiesić. Jedzie człowiek w nocy dobra droga, setka i nagle źle oznakowany objazd, kolizję z pachołkami i możliwość wypadku. Wiem co mówię, bo ponad milion km szybkimi pojazdami zrobiłem. Dwa lata nie mogą krótkiego odcinka zrobić, a do zdjęć i przecięć wstęgi, cała banda urzędasów zawsze chętna.

Bareja (2020-12-20 12:25:19)

Tylu do umowy to ilu będzie do pierwszej łopaty? Do wstęgi to już pewnie szerokości drogi zabraknie?

mieszkaniec (2020-12-20 12:17:41)

Szkoda że na takim podpisaniu umowy nie było przedstawicieli samorządów gminnych przez które ta droga przebiega. Jest jeszcze kwestia czy zostanie wydłużony termin realizacji inwestycji, bo długo się sprawy wałkowały w sądzie. Zobaczymy jak zakończą.

(2020-12-20 10:49:42)

To bardzo ważna uwaga. Przebudowa drogi prowadzona etapami będzie najlepsza dla nas mieszkańców. Do Lublina drogę dobrze to robili. Podzielić na odcinki i robić etapami. Miejmy nadzieje że o tym pomyślano.

do: jestem stąd (2020-12-20 10:01:20)

Wolałbym żebyś był ,, stamtąd ,,

do: jestem stąd (2020-12-20 09:57:28)

Tak np. droga wojewódzka 835 Biłgoraj - Lublin, wykonana w 4 etapach (jeden po drugim) warta ponad 0,5 mld, zł. , ale ty do Lublina nie jeździsz więc nie wiesz.

Daniel J. (2020-12-20 09:43:30)

Pracowałem wiele lat w Niemczech przy budowie dróg. Nigdy nie było mediów, wstęg i szopek. Budowało się autostradę, odbierali i ludzie korzystali. Tu widzę nawet przy umowie wielkie halo. Po co i dla kogo? Drogę budują pracownicy i za nasze podatki. To nasze drogi i nasze zasługi.

Budowniczy (2020-12-20 09:07:50)

Zobaczymy jaka będzie organizacja ruchu.

Czy firma będzie potrafiła budować drogę etapami ?

Żeby nie zrobili 20 świateł i korków przez dwa lata.

Powinni zrobić drogę do Majdanu , potem do Płus.

Potem Tarnogród i dalej.

Etapami nie wszystko na raz.

zapytam (2020-12-20 09:07:18)

Ile czasu trwają przeszkody na drodze wojewódzkiej w Goraju ? . Kto jest za to odpowiedzialny ?.

informacja dobra , ale (2020-12-20 08:24:22)


Przetarg na wykonawstwo ogłoszony pod koniec 2019 i trwający cały rok, droga w coraz gorszym stanie , a Wykonawcy uciekł cały rok z okresu wykonania. Czy w ciągu roku firma wykona?

ottonka (2020-12-20 07:35:06)

po co szesciu do podpisania umowy,to chochma dwa lata czekalismy na to co winno byc w ciagu najwyzej paru miesIĘCY

(2020-12-19 23:40:06)

We Francji w ciągu ostatniej doby wykryto 17 565 nowych zakażeń koronawirusem, a na Covid-19 w szpitalach zmarło 190 chorych - poinformowano w sobotę. Według władz medycznych nie ma potrzeby szczepienia przeciwko Covid-19 osób, które przeszły infekcję wykazując symptomy.

R. (2020-12-19 23:02:26)

Kiedy będzie droga do Zamościa wyremontowana? Wystarczy raz pojechać by zrozumieć o co mi chodzi. Ta droga jest Biłgorajowi bardzo potrzebna.

Romam (2020-12-19 22:47:23)

No. Teraz widać, że Mulawa słowa dotrzymuje i nie gadał na marne ,obiecywał drogę i droga będzie.

IZA (2020-12-19 22:42:15)

Bardzo dobra wiadomość! Super!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia