Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W Dylach powstaje budynek dla osób wykluczonych społecznie

Dodał: red Data: 2021-05-07 09:00:49 (czytane: 1881)

Już w tym roku dobiegną końca prace związane z budową nowego obiektu w Dylach. Niegdyś w tym miejscu stała szkoła podstawowa, która przed laty utraciła swoją funkcję oświatową, a sam budynek zaczął niszczeć.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajDziś powstaje tu ośrodek wsparcia dla osób wykluczonych społecznie, w szczególności starszych i niepełnosprawnych. Będzie to placówka pobytu dziennego oferująca podopiecznym różnorodne zajęcia aktywizujące, w tym m. in. artystyczne, ruchowe i komputerowe oraz opiekę wyspecjalizowanej kadry.

dyle_inwestycja_1.jpg
Tak było...

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn. „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzez budowę i modernizację infrastruktury społecznej i socjalnej w miejscowości Dyle i Nowy Bidaczów”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020. -Celem głównym projektu jest zwiększenie integracji społeczności lokalnej i ograniczenie zjawiska wykluczenia społecznego, zaś jego uzupełnieniem jest cel pomocniczy, tj. poprawa jakości życia mieszkańców i przywrócenie wartości zdegradowanym przestrzeniom - wyjaśniają przedstawiciele gminy Biłgoraj.

dyle_inwestycja.jpg
... a tak jest teraz

Całkowita wartość projektu to ponad 6,2 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi około 3,9 mln zł. Zakres prac projektowych obejmuje budowę dwóch obiektów w miejscowościach: Dyle i Nowy Bidaczów.

/red./

Reklama.

Tagi: gmina biłgoraj   dyle   osoby wykluczone   inwestycje gminne

Zobacz także

Biłgoraj broni swojego lasu na Garażówce

Dodane: 2021-06-14 10:01 - Komentarze  (6)  czytane (857)

TAGI: biłgoraj broni swojego lasu, garażówka, nadleśnictwo biłgoraj, prostestKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.249.157

(2021-05-08 16:58:24)

Osoby wykluczone nie przez żadne układy, a zwykle różne problemy osobiste.

(2021-05-08 16:47:00)

To będą osoby wykluczone za prawdę, za postawienie się miejscowym układom, za bycie niewygodnym we własnym środowisku. Osoby z poza stada , stada które raczej nie idzie dobrą drogą.

(2021-05-07 16:27:39)

A stało się to, za sprawą księdza proboszcza tej parafii?Na początku pandemii, ksiądz proboszcz parafii w... nieważne gdzie, bo nie to jest tutaj teraz najważniejsze, oznajmił w posłuszeństwie swojemu księdzu biskupowi, że on nie zamknie drzwi kościoła przed wiernymi; przyjmie każdego kto przyjdzie do kościoła, bez względu na wyznaczone limity.

Postanowił także, że w jego parafii nie będzie zmian w przyjmowaniu Komunii świętej i w dalszym ciągu rozdawana będzie tylko i wyłącznie na kolanach i do ust.

W obchodach Wielkiego Tygodnia, brały udział w tej parafii setki ludzi. Parafianie brali udział we wszystkich obrzędach, także w ucałowaniu Pana Jezusa na krzyżu. Woda święcona była dostępna w pojemnikach na ścianie przy wejściu do kościoła zawsze i nadal można się nią przeżegnać znakiem krzyża wchodząc i wychodząc z kościoła.

Wszystkie obrzędy liturgiczne odprawiane były i są nadal bez żadnych ograniczeń.Wiara w tej parafii nie jest wiarą „niedzielną”, bo np. w szkole, która znajduje się w tej parafii, na dużej przerwie, wszyscy, zarówno pracownicy szkoły, nauczyciele, jak i dzieci i młodzież, odmawiali i odmawiają nadal, jedną część Różańca.

W okresie Bożego Narodzenia w czasie wizyty duszpasterskiej wszyscy parafianie przyjęli księdza. Wszyscy, oprócz małżeństwa w podeszłym wieku, które na wszystkie możliwe sposoby izolowało się od świata.Okazało się, że w tej parafii NIKT nie nie umarł na covid19, nikt nawet nie zachorował na tą chorobę, nikt... poza tą właśnie dwójką sędziwych ludzi, małżeństwa które nie przyjęło księdza do domu po kolędzie.

Nie pomogła niemal doskonała izolacja od otoczenia i inne środki bezpieczeństwa. Małżonkowie, oboje zachorowali...Tutaj można wysłuchać relacji o tym cudzie ochrony przed pandemią (Stefan Kardynał Wyszyński - kazanie ks. Prof. Tadeusza Guza Jedlicze 25.04.2021 cz.II). niecierpliwi mogą zacząć słuchać od 8-mej minuty.

Warto wysłuchać całego kazania, bo jest tam także relacja ze spotkania Księdza Profesora T. Guza z właścicielami domu który się spalił, ale spalił się w taki sposób, że ogień ominął wszystkie pomieszczenia w których były krzyże lub święte obrazy, a spalił tylko te części domu w których tych sakramentaliów nie było...:

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Klaruje się koncepcja rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego w Biłgoraju

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie...

Dzień Polskiego Folkloru (FOTO)

Dzień Polskiego Folkloru to podroż po różnych regionach i zakątkach...

Wsparcie gmin popegeerowskich. Są wyniki naboru wniosków na środki z RFIL

Gminy, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa...

Odpowiedź Zarządu Spółki Arion Szpitale na list otwarty wiceministra Marcina Romanowskiego

Odpowiedź Zarządu Spółki Arion Szpitale na list otwarty wiceministra...

Pochówek dzieci utraconych

Dziś po raz pierwszy w Biłgoraju odbył się pochówek dzieci utraconych....

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Ogłoszenia