Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

TYLKO u NAS: Są środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na inwestycje w biłgorajski szpital. To 19 mln zł

Dodał: red Data: 2020-12-08 16:42:50 (czytane: 5097)

Dwa zadania, na które powiat biłgorajski otrzymał wielomilionowe wsparcie, to potężne inwestycje w biłgorajski szpital, jakich placówka nie miała od czasu oddania nowego skrzydła. Chodzi o kwotę wsparcia 19 mln zł, a wartość całych inwestycji to 28 mln zł. Zobacz na co przeznaczone będą środki.

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolPowiat Biłgorajski otrzymał 4 mln zł, tj. 57% z wnioskowanych 7 mln zł na modernizację istniejących budynków na potrzeby specjalistycznych przychodni i laboratorium przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju i Tarnogrodzie wraz z wyposażeniem. -Dzięki realizacji inwestycji zostanie podniesiony potencjał wzrostu gospodarczego m. in. poprzez utworzenie nowych, stałych miejsc pracy także w przedsiębiorstwach będących podwykonawcami i dostawcami. Planuje się także wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii oraz informatycznych systemów zarządzania z uwzględnieniem wprowadzenia usług cyfrowych zwiększających dostępność i bezpieczeństwo - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.

pieniadze_na_szpital_w_bilgoraju_l1.jpg

Na drugie zadanie udało się władzom samorządowym powiatu pozyskać 15 mln zł. To wkład własny z 21-milionowej inwestycji. To 72% wkład w przystosowanie oddziału Izby przyjęć do SOR - Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i całodobowego lądowiska dla śmigłowców, by transportować pacjentów do specjalistycznych szpitali w m. in. Lublinie lub Łęcznej. -Planujemy także budowę garaży (z pomieszczeniami socjalnymi - przyp. Red.) dla karetek. Do realizacji celu będzie niezbędna rozbudowa Oddziału Chirurgii wraz z zakupem wyposażenia kardiomonitorów, kardiostymulatorów, respiratorów, stołu operacyjnego i zabiegowego, pracownią Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej oraz pracowni RTG. Dzięki realizacji inwestycji zostanie podniesiony potencjał wzrostu gospodarczego m. in. poprzez utworzenie nowych, stałych miejsc pracy także w przedsiębiorstwach będących podwykonawcami i dostawcami - zapewnia starosta Szarlip.

Reklama.

Inwestycje rozszerzą  ofertę świadczenia usług przez jedyny szpital powiatowy w Biłgoraju. -To realizacja naszych zapowiedzi rozwijaniu i modernizacji biłgorajskiej służby zdrowia. Z takimi założeniami szliśmy do wyborów samorządowych, takie obietnice złożyliśmy nie tylko naszym wyborcom, ale wszystkim mieszkańcom Ziemi Biłgorajskiej. Mówiliśmy, że przywrócimy na wysokim poziomie obsługę pacjentów szpitala w Biłgoraju i krok po kroku realizujemy te zapewnienia. Tak jak mówiłem wielokrotnie, pragnę także powtórzyć za pośrednictwem Portalu bilgoraj.com.pl zrobimy wszystko, by sprawę szpitala doprowadzić do końca. Wiele rzeczy nie zależy od nas, jednak nie ustajemy w działaniach i zabiegach, nie odpuszczamy i szukamy dróg wyjścia. Współpracujemy z władzami centralnymi i wojewódzkimi - podkreśla Andrzej Szarlip.

Czytaj także: Są środki z Ministerstwa Sportu na remont hali w Budowlance

-Chcę podziękować wszystkim, którzy mają swój wkład w nasze działania na rzecz szpitala, dziękuję wicepremierowi Jackowi Sasinowi, poseł Beacie Strzałce, europoseł Beacie Mazurek, wicemarszałkowi Michałowi Mulawie, radnemu Sejmiku Grzegorzowi Wróblowi, Zarządowi i radnym Rady Powiatu oraz pracownikom Starostwa Powiatowego. Gdy tworzy się zgraną drużynę i ma konkretne cele, nie ma rzeczy niemożliwych. Przypomnę, że mamy także odłożone" 5 mln zł także ze wsparcia rządowego. W tym roku więc na szpital pozyskaliśmy ponad 24 mln zł - dodaje.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: powiat biłgorajski   arion szpitale   szpital w biłgoraju   inwestycje w szpital

Zobacz także

Powszechny Punkt Szczepień w Tarnogrodzie rozpoczął działalność (VIDEO)

Dodane: 2021-05-05 19:35 - Komentarze  (5)  czytane (724)

TAGI: powszechny punkt szczepień, gmia tarnogród, szczepienia przeciw covid-19, koronawirusKomentarze (70)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.0.150

Szacunek dla wszystkich, którzy uczciwie płacą podatki (2020-12-12 11:49:48)

Pogarda dla populizmu

Tadek (2020-12-12 11:35:57)

Szacunek dla Starosty. To się nazywa dbałośc o mieszczan.

(2020-12-11 20:15:16)

Żywa jodła kalifornijska, która może być posadzona na stałe, co roku może być przystrojona jako choinka. Cena takiej jodły o wysokości 6 metrow wynosi 4,400zł, Takie drzewko powinno być zakupione i usadowione na stałe przed Urzędem Miasta w Biłgoraju.
To co teraz tam stoi jako choinka jest dowodem 70 tys. wstydu , ogromnym wydatkiem z miejskiego budżetu, Wielki wstyd. Gdyby żył Bareja byłby to dla niego niezły temat jak to władza miasteczka z poparciem grupy radnych wydala pokaźną kwotę bez sensu.

(2020-12-11 19:03:53)

Nagroda za klakierowanie , tym kierują się politycy , to jest nieetyczne.

do 15.17,25 (2020-12-11 18:38:05)

Zapomniało się? Jakie było traktowanie i poniżanie tych co nie lubili " słonych lizaków" ?

(2020-12-11 15:17:25)

Dobrze, że dotacje z UE nie przepadną, są Polsce bardzo potrzebne. Z punktu widzenia osoby bezpartyjnej uważam, że przydział dotacji na cele inwestycyjne władza powinna dzielić sprawiedliowie nie tylko tam gdzie na czele samorządu ich ludzie, Ważne są potrzeby społeczeństwa, to powinno być priorytetem, a nie legitymacje partyjne.

(2020-12-11 15:10:21)

Zacznijmy od podstaw, ponieważ w mediach i u polityków ten sam bełkot co zawsze. Co wywalczyła Polska na szczycie UE? Nic, absolutnie nic, w zapisach dotyczących „mechanizmu praworządności” nie zmieniono przecinka i sam mechanizm wchodzi już od stycznia przyszłego roku, czyli za miesiąc. Co więcej mówimy o twardym zapisie prawnym, wprawdzie całkowicie sprzecznym z traktami, ale to nie pierwszy raz gdy Unia przyjmuje takie „prawo” na zasadzie innego „prawa”, to jest „prawa pięści”. Silniejsi ustalają reguły, silniejsi interpretują zapisy i robią to z taką bezkarnością, że wychodzą poza ramy zapisów prawnych. Takie są najbardziej podstawowe fakty i cała reszta w zasadzie nie ma najmniejszego znaczenia, ale niestety wymaga wyjaśnienia, z tego wzglądu, że dokładnie na tej reszcie opiera się propaganda sukcesu Donalda Morawieckiego, czyli pół–Tuska, pół–Morawieckiego. Naczelny propagandysta kraju mówi o sukcesie i spełnieniu wszystkich życzeń Polski i Węgier, co ma znaleźć odzwierciedlenie w… no właśnie nie wiadomo w czym. Teoretycznie do mechanizmu praworządności dołożono jakieś tam rozporządzenie i tak zwane konkluzje po szczycie.

Wszystko to razem wzięte ma wagę makulatury i da się porównać do następującej sytuacji. Pani wychowawczyni wręcza przysłowiowym Jasiowi świadectwo, na którym wypisała klika dwój i „brak promocji”. W czasie smutnej uroczystości pani zwraca się do Jasia ze słowami pocieszenia: „Jasiu niestety musisz się pożegnać z naszą klasą, ale życzę ci osiągnięcia sukcesu w przyszłym roku, bo jesteś zdolny, tylko leniwy”. Wraca Jasio do domu i od progu słyszy pytanie mamy: „Jak świadectwo”? Jasiu bez zastanowienia odpala: „Świetnie, pani powiedziała, że jestem bardzo zdolny i pożyczyła mi dalszych sukcesów”. Donald Morawiecki dostał na szczycie UE same pały, widzą to wszyscy, którzy mają odrobinę oleju w głowie i odwagi cywilnej. Nie tylko opozycja i TVN, ale koalicjant „Solidarna Polska” mówi wprost o kompromitacji, której nie da się zastąpić propagandowym bełkotem. Ba! O porażce mówi wszystko mina Donalda Morawieckiego, który zorganizował przedpołudniową konferencję. Dlatego też Morawiecki jest pół–Tuskiem, cały Tusk łgałby jak z nut i z uśmiechem od ucha do ucha.

no i dobrze (2020-12-11 13:35:16)

Co się dzieje, że pod KRUSEM nie ma kolejek zmarzniętych rolników oczekujących przed drzwiami na wizytę ? Krytyka pomogła ?. Kto rozwiązał problem. ?

do Janusza D (2020-12-11 13:25:26)

Wyłącz TVP i Trwam oraz włącz MYŚLENIE. Skąd wiesz jak by było gdyba rządziła opozycja. Zobacz jak jest teraz. i Ale i tak ciebie nie przekonam gdyż jesteś fanem wymienionych stacji.

(2020-12-11 13:10:47)

Komuniści też tak mówią, że jakby nie socjalizm to nic by w Polsce nie było, szkół, dróg, szpitali - bida z nędzą

Janusz D. (2020-12-11 11:31:24)

Gdyby nie PiS to przez te 5 lat jakby rządziła Koalicja PO z PSL to mielibyśmy będę na ulicach i nędzę w kraju.
Nie mieli i nie maja nic do zaoferowania dla Państwa

zrozumcie pisowcy (2020-12-11 09:55:28)

Dlaczego pisowski rząd nie dał także pieniędzy dla miasta. Czy dlatego, że tam rządzi nie pisowiec ??? To jakaś kara ?. Tak samo dotyczy wielu polskich samorządów w których nie rządzi pis. A co to nie jest Polska ??? Odpowiecie za to już niedługo.

(2020-12-11 08:37:10)

Rada: Arion wyeliminować, zmienić status szpitala .

Dostali kasę i mają problem? (2020-12-11 07:42:28)

Problem polega na tym, że szpitalem nadal zarządza ARION i wykonuje usługi medyczne na dzierżawionym majątku powiatu!
Kto skorzysta na zakupionym drogim sprzęcie medycznym?

(2020-12-10 19:05:56)

do tak- ta choinka to kpiny z biłgorajskich podatników,, żeby 70 tys. wydać na coś co warte kilka tysięcy , co za tym się kryje, kto na tym zarobił ?

A ha. (2020-12-10 18:57:55)

Powiedz o tym kolegom z wydziału. Może to przemyślą.

(2020-12-10 18:55:05)

A pisowcy tylko obniżają podatki. Tak ? No widać że edukacyjnie jesteś cieniasem. Wyłącz TVP i Trwam. Włącz myślenie i weź się za naukę. Dobrze życzę.

(2020-12-10 18:52:02)

No właśnie. Po co tam siedzisz jak ci źle. ?

Też pracownik brw (2020-12-10 18:29:36)

PiS mi pomógł bo dostałem podwyżkę i 500+ Szacunek.
Złodzieje z opozycji tulko podatki podnosili nic więcej. Opłaty za smiecie.

Silk (2020-12-10 16:02:14)

Najbardziej śmieszą mnie komentarze niewolników z BRW. Po kiego ch*ja się tam zatrudniałeś i teraz jęczysz jak potępiona dusza? Ale jak zwykle, róbta tak dalej... :(

kupili was za 500+ (2020-12-10 12:47:34)

Opozycja żadnych stanowisk nie szuka bo wszystkie są zajęte przez ,,kompetentnych,, pisiorów. - do czasu !

do pracownik brw (2020-12-10 12:43:58)

Niczego nie rozumiesz i dlatego tam pracujesz na produkcji.

do klakierów (2020-12-10 12:42:02)

Ciągle klakierzy obecnej władzy. Jeszcze będziecie się wstydzili przyznać, że na nich głosowaliście. Już niedługo, choć pandemia w tym przeszkadza.

Dziękujemy (2020-12-10 11:50:17)

Super Starosta. Piękne działanie na rzecz dobra lokalnego.

i w tych trudnych czasach.

C-Y (2020-12-10 11:38:12)

Czy dobrze zrozumiałem? Jest szansa do rozbudowy ?- Chodzi o skreślone w latach poprzednich skrzydło na oddział chirurgii i zaktualizowanie na to zadanie dokumentacji
projektowej wówczas opracowanej ....

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Tarnogrodzie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

Biłgoraj. Uroczystości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Z budżetu powiatu 130 tys. zł wsparcia dla jednostek OSP

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Jedna osoba zmarła i odnotowano 8 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Tak wyglądał ostatni dzień 2020 roku

Publikujemy najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej Covid-19 na terenie Lubelszczyzny i powiatu biłgorajskiego. Najnowsze...